Jestem użytkownikiem Mercedesa GlK ,autko bardzo przyjemne chociaż płyta podłogowa to tylko C klasa.Powiem szczerze komfort jest na wysokim poziomie, w moim odczuciu zawieszenie dość twarde, pokonywanie zakrętów przy dużej prędkości nie powoduje nadmiernych przechyłów.
- Silnik daje rade 200 km i 500 Nm momentu obrotowego robi swoje.Spalanie bardzo przyzwoite w trasie jeżdżąc płynnie bez zbędnego szaleństwa 6 litrów na 100km to żaden kłopot, miasto 8 do 10 na krótkich trasach.Zima litr więcej.
- Według mnie automat w tym aucie to porażka żyje swoim życiem nie pasuje do tego silnika.Odpowiednie operowanie gazem poprawia sytuacje, zaletą tej skrzyni jest inteligentna funkcja uczenia się stylu jazdy kierowcy.Funkcja sport dość przyjemna sprawa wyraźnie poprawia dynamikę. Manetki do zmiany biegów to raczej mało użyteczny bajer gdyż przy pewnych obrotach silnika skrzynia i tak sama redukuje biegi.
- Układ kierowniczy taki sobie system wspomagania wykazuje lekkie zastanowienie przy szybkich manewrach.
- Napęd 4matic zaskakuje pozytywnie , na całorocznych oponach z mało terenowym bieżnikiem w śniegu sięgającym zderzaków auto idzie niczym pług śnieżny ,błoto przetestowałem podczas roztopów 4matic daje radę.
Miejsca wewnątrz dla 4 osób w sam raz , fotele wygodne dobrze wyprofilowane.Autko fajnie się prezentuje w czarnym metalicu ze srebrnymi elementami metalowymi 20 calowe kółka dodają smaczku.Glk jest kanciasty jak z pod topora i za to go lubię , nie znoszę obłych aut.
Samochodzik bardzo zwrotny i łatwy w prowadzeniu siedzi się nieco wyżej to daje uczucie odizolowania od otoczenia i poczucie większego komfortu.Auto jak dotąd bezawaryjne.
Kupiłbym je ponownie chyba się uzależniłem.