Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Regulamin forum

 1. #1
  Legato
  Gość

  Domyślnie Regulamin forum

  I Informacje ogólne

  1.1 Forum bez-wypadkowe.net (zwane Forum) poświęcone jest motoryzacji. Głównym jego celem jest ukazywanie nieuczciwości w obrocie samochodami na rynku wtórnym a także wzajemna pomoc w ich zakupie.
  1.2 Użytkownicy przedstawiają wyłącznie własne opinie na temat oferowanych samochodów na aukcjach czy oficjalnych stronach sprzedawców.
  1.3 Forum jest ogólnodostępnym (po zarejestrowaniu) miejscem gdzie każdy może wyrażać swoje własne zdanie i opinie - jeśli tylko dotyczą powyższych zagadnień.
  1.4 Administracja Forum nie odpowiada za treści zamieszczane w tematach lub/i wiadomościach przez użytkowników Forum.
  1.5 Forum bez-wypadkowe.net stosuje cookies w celu dostosowania zawartości strony internetowej do oczekiwań użytkowników. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
  1.6 Administracja Forum nie usuwa treści zamieszczonych przez użytkowników z wyjątkiem takich, które są sprzeczne z niniejszym regulaminem.
  1.7 Fanpage na Facebooku jest odrębnym, niezależnym serwisem nie podlegającym administracji tego forum a administrator forum nie ponosi odpowiedzialności za treści tam zamieszczane.


  II Rejestracja na Forum / Użytkownik

  2.1 Rejestracja jest bezpłatna, dobrowolna.
  2.2 Użytkownik może zarejestrować tylko i wyłącznie jedno konto.
  2.3 Od osoby rejestrującej wymaga się podania w formularzu rejestracyjnym prawidłowego adresu e-mail.
  2.4 Rejestrujący zobowiązuje się szanować innych użytkowników, dbać o dobro serwisu i wykorzystywania go wyłącznie w celach do tego przeznaczonych.
  2.5 Użytkownikami Forum mogą być osoby prywatne jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą.
  2.6 Zabrania się podszywania pod innych użytkowników.
  2.7 Użytkownik dokonując rejestracji zobowiązuje się do podporządkowania się regulaminowi i Administracji Forum.
  2.8 Wyróżniający się użytkownicy mogą być w rozmaity sposób nagradzani za wkład w rozwój forum, np. własną rangą, kolorem nicka
  2.9 Od użytkownika, który prowadzi odpłatne inspekcje i zamierza reklamować się na Forum oraz pozyskiwać tu klientów oczekujemy dobrowolnego wsparcia działalności Forum w wysokości 10% kosztu inspekcji.
  2.10 Użytkownicy, którzy skorzystali z pomocy inspektorów powinni zgłosić ten fakt Administracji. Utrzymanie Forum kosztuje.
  2.11 Użytkownicy, którzy skorzystali z fachowej pomocy na tym Forum i kupili auto w geście wdzięczności powinni przekazać dobrowolny datek na utrzymanie Forum.

  III Zamieszczanie informacji

  3.1 Użytkownik wysyłający wiadomość lub zdjęcie ponosi pełną odpowiedzialność prawną za zawarte w nich treści i opinie. Pamiętaj - nie jesteś anonimowy.
  3.2 Pisz potwierdzone informacje aby nie pomawiać innej osoby.
  3.3 Zanim zredagujesz nowy temat sprawdź czy nie był on wcześniej omawiany - opcja szukaj.
  3.4 Pisz czytelnie i zrozumiale zgodnie z zasadami polskiej pisowni i ortografii. Jeśli chcesz poprawić lub dopisać, użyj przycisku edytuj, zamiast tworzyć nowy post.
  3.5 Na Forum nie komentuje się decyzji Administracji czy Moderatorów. Możesz zrobić to tylko za pomocą PW (Prywatnej Wiadomości) lub e-mailowo.
  3.6 W przypadku odnalezienia wątków naruszających regulamin forum prosimy o poinformowanie moderatorów forum.

  3.5 Zabrania się:
  3.5.1 Zakładania tematów w niewłaściwym dziale Forum.
  3.5.2 Pisania wiadomości nic nie wnoszących do dyskusji - można podziękować za pomoc, co jest równoznaczne z zakończeniem tematu.
  3.5.3 Pisania jednakowych wiadomości lub tematów w różnych działach Forum z wyjątkiem działów: Wstępne sprawdzenie auta (Inspekcje), Dział testowy.
  3.5.4 Tworzenia wiadomości o charakterze reklamowym lub spamu bez zgody i wiedzy Administracji.
  3.5.5 Pisania postów nie związanych z tematyką Forum / działu oraz prowadzenia jałowej dyskusji, docinek czy obrażania innych.
  3.5.6 Odwoływania się do innych stron internetowych bez wyraźnej potrzeby oraz bez związku z tematem w dziale.
  3.5.7 Pisania z użyciem przycisku "Caps Lock" (wszystkie litery duże) zarówno w tytule jak i w treści tematu.
  3.5.8 Propagowania treści nie związanych bezpośrednio bądź luźno z tematyką Forum.
  3.5.9 Kopiowania jakiejkolwiek treści forum czy jego fragmentu, zdjęć w celach publikacji w innych niż bez-wypadkowe.net serwisach, prezentacjach czy materiałach bez zgody administracji.
  3.5.10 Umieszczania linków oraz adresów do stron pornograficznych, warezowych czy szerzących nienawiść i przemoc.
  3.5.11 Stosowania gróźb, obrażania, ośmieszania, używania słów niecenzuralnych, stosowania różnych form zaczepki, agresji, złośliwości czy kpin.
  3.5.12 Cytowania pod postem nad który się odpowiada.
  3.5.13 Bezsensowne powielanie tych samych treści.
  3.5.14 Usuwania wpisów moderatorskich z treści.
  3.5.15 Rejestracji loginu (nazwy użytkownika), który będzie jednocześnie adresem innej strony internetowej lub będzie zawierał cechy charakterystyczne dla takiego adresu. Wszelkie odstępstwa należy uzgodnić z administratorem.
  3.5.16 Umieszczania w stopce (sygnaturze) ofert handlowych, reklam lub odnośników do innych stron (komercyjnych), bez uzgodnienia z administracją będzie traktowane jako świadome i dobrowolne zawarcie umowy reklamowej, na zasadach pkt.9.5.
  3.5.17 Zakładania tematów zawierających oferty handlowe, sprzedażowe lub reklamowe. W szczególności dotyczy to firm lub osób prowadzących działalność gospodarczą. Niezastosowanie się do tego zakazu, zostanie potraktowane jako świadome i dobrowolne zawarcie umowy reklamowej, na zasadach pkt. 9.5
  3.5.18 Pisania post pod postem w krótkim odstępie czasu. W celu dopisania nowych informacji lub ich poprawy używamy opcji EDYTUJ - dostępnej 20 minut po umieszczeniu posta.
  3.5.19 Tworzenia multikont (kilka kont jednego użytkownika)

  IV Ostrzeżenia i blokady

  4.1 Łamanie powyższych zasad może skutkować ostrzeżeniem lub zablokowaniem dostępu do Forum na stałe lub określony czas (brak możliwości przeglądania Forum).
  4.2 O zablokowaniu użytkownika decydują Administratorzy i Moderatorzy.
  4.3 Jeśli uważasz, że niesłusznie otrzymałeś ostrzeżenie lub zostałeś zablokowany zgłoś to Administratorowi. Napisz mail do Administratora [email protected]
  4.4 Za ewidentne groźby kierowane pod adresem użytkowników Forum, Administracja może kierować sprawy do odpowiednich organów państwowych.
  4.5 Za posiadanie podpisu, avatara (obrazka przy nazwie użytkownika) lub nicku, który może kogoś obrazić użytkownik może otrzymać ostrzeżenie a nawet blokadę konta.

  V Moderatorzy / Administratorzy

  5.1 Administracja i Moderatorzy są zobowiązani pomagać użytkownikom Forum.
  5.2 Osoby zajmujące się porządkiem na Forum mogą zmienić, zamknąć lub usunąć tematy / wiadomości które naruszają regulamin, mogą także przenosić i łączyć nieprawidłowo umieszczone tematy / wiadomości do innych działów.
  5.3 Moderator jest zobowiązany do używania właściwego, poprawnego języka tak jak inni użytkownicy i być dla nich przykładem.
  5.4 Jeśli uważasz, że Moderator usunął Twój temat / wiadomość bezpodstawnie, zgłoś to do Administratora.
  5.5 Administratorzy zastrzegają sobie prawo do skasowania konta bez poinformowania o tym użytkownika oraz bez podania przyczyny.
  5.6 Decyzje Administratorów są ostateczne i nie podlegają dyskusji.

  VI Usunięcie konta

  6.1 Konto może zostać zablokowane/usunięte przez Administratora na wniosek jego właściciela. Prośbę taką należy przesłać do Administracji.
  6.2 W skutek naruszenia przez użytkownika regulaminu lub naruszenia obowiązujących przepisów prawa.
  6.3 Usunięcie konta nie powoduje usunięcia z Forum materiałów zamieszczonych przez użytkownika, chyba że są one niezgodne z regulaminem lub przepisami prawa.
  6.4 Usunięcie konta nastąpi automatycznie po 2 latach w przypadku braku jego aktywności tj. bez jakiejkolwiek informacji napisanej z tego konta.
  6.5 Za stosowanie gróźb.

  VII Prywatność

  7.1 Podczas przeglądania Forum na Twój komputer wysyłane zostaje "ciastko" zawierające unikalne ID Twojej sesji oraz rejestrowany jest Twój adres IP.
  7.2 "Ciastko" nie jest wykorzystywane do przetwarzania danych o użytkowniku.
  7.3 Administracja zobowiązuje się do nieudzielania informacji na temat danych osobowych osoby rejestrującej (w tym adresu e-mail) osobom trzecim, za wyjątkiem prawomocnego orzeczenia właściwych organów bądź instytucji.

  VIII Nazwa i Logo Forum bez-wypadkowe.net oraz prawa autorskie.

  8.1 Administracja Forum zastrzega sobie prawa co do nazwy bez-wypadkowe.net.
  8.2 Autorzy logo przenoszą wszelkie zbywalne prawa (majątkowe) na Administrację Forum bez-wypadkowe.net (tj. w zakresie utrwalania i zwielokrotniania utworu) z wyłączeniem praw autorskich.
  8.3 Podszywanie się oraz działanie na szkodę Forum z wykorzystaniem logo i nazwy bez-wypadkowe.net jest niezgodne z prawem.
  8.4 Zarówno nazwa i logo bez-wypadkowe.net jest ściśle związane z Forum bez-wypadkowe.net a umieszczanie ich na bannerach reklamowych, naklejkach, avatarach, stronach WWW czy w innej formie bez zgody Administratora jest zabronione.
  8.5 Użytkownik zamieszczając na Forum wszelkie treści tj. opinie, wypowiedzi lub zdjęcia, które wykonał samodzielnie zgadza się na ich bezterminową publikację, rozpowszechnianie w obrębie Forum bez-wypadkowe.net i z tego tytułu nie będzie rościł sobie wszelkich praw.
  8.6 Wszelkie prawa zbywalne do zamieszczonych na Forum materiałów przez użytkownika przechodą na rzecz Forum z wyłączeniem praw autorskich.


  IX Sprawy finansowe

  9.1 Dostęp do Forum jest bezpłatny.
  9.2 Administracja Forum może umieszczać płatne ogłoszenia, reklamy celem pokrycia kosztów utrzymania domeny bez-wypadkowe.net, serwera czy na inne działania związane z jego funkcjonowaniem.
  9.3 Użytkownik może zdeklarować stałą lub czasową pomoc finansową. Przekazywane środki służą na pokrycie działalności Forum bez-wypadkowe.net.
  9.4 Administracja może organizować konkursy, akcje reklamowe. Nagrody mogą być sponsorowane przez użytkowników Forum bądź reklamodawców.
  9.5. Za umieszczenie oferty reklamowej (bez uzgodnienia z administracją), zostanie wystawiona faktura vat na kwotę 1230zł brutto. W przypadku odmowy lub nie wskazania odbiorcy do faktury, zostaną powiadomione organy ścigania,a w efekcie sprawa skierowana do sądu.

  X Wnioski / Postanowienia końcowe

  10.1 Przedstawione zasady muszą być przestrzegane przez wszystkich użytkowników Forum.
  10.2 Użytkownicy nie przestrzegający regulaminu, będą karani ostrzeżeniami a w szczególnych przypadkach zablokowaniem dostępu do Forum (czasowym lub stałym).
  10.3 W wyjątkowych sytuacjach Administratorzy zastrzegają sobie prawo do nieprzestrzegania pewnych punktów regulaminu.
  10.4 Jeżeli masz jakieś uwagi, zażalenia, skargi skontaktuj się z Administratorem Forum przez PW lub mailem.
  10.5 Niedozwolone jest dokonywanie jakichkolwiek czynności służbowych bez powiadomienia administracji.
  10.6 Rejestrując się na Forum ponosisz konsekwencje prawne z tytułu treści które zamieszczasz.
  10.7 Administracja nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania użytkowników poza Forum bez-wypadkowe.net i za zamieszczane w nim treści, zdjęcia, opinie, sądy.
  10.8 Administracja umożliwia za pośrednictwem niniejszego Forum wymianę informacji a także spostrzeżeń służących wzajemnemu ostrzeganiu się przed nieuczciwym działaniem sprzedawców prywatnych jak i prowadzących działalność gospodarczą. Dotyczy to również wszelkich nierzetelnych zakładów naprawczych jak i ASO.
  10.9 Regulamin w każdej chwili może ulec zmianie. Wszelkie zmiany będą publikowane i podawane do wiadomości jako nowa wersja regulaminu.


  ___________
  *- Groźba karalna - przestępstwo groźby karalnej polega na grożeniu innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę jej najbliższego.
  art. 190 KK § 1. stanowi: "Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę,
  że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

  Groźby karalne są formułowane np. słownie (bezpośrednio lub telefonicznie) lub pisemnie (listy z pogróżkami, wiadomości w formie elektronicznej).
  Przedmiotem gróźb są przeważnie zapowiedzi aktów przemocy, dokonanie szkód na mieniu bądź ujawnienie kompromitujących informacji Czyn ma charakter umyślny.

  Email Administration / Adres mailowy do administratora: [email protected]
  Ostatnio edytowane przez admin ; 04-12-20 o 07:16 Powód: .

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •