Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Van citroen, ford rocznik 2007 za 25-30k zł na Pb. miasto < 50%

  1. #1
    Strateg
    Gość

    Domyślnie Van citroen, ford rocznik 2007 za 25-30k zł na Pb. miasto < 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    Van
    Preferowana marka
    citroen, ford
    Budżet na zakup auta:
    25-30k
    Preferowany rok produkcji:
    2007
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    15 tys.
    Segment/typ/wielkość auta:
    segment C lub D, preferowany minivan
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    rodzina 2+2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Dojazd do pracy 65 km (w obie strony) plus miasto kilka, kilkanaście minut dziennie. Przesiadam się z Citroena Xsary, więc na pierwszym planie przede wszystkim komfort, potem ekonomia. Na dalszym osiągi i bogate wyposażenie (szyby elektryczne w tyle powinny być). Dzieci muszą mieć wygodnie z tyłu. Auto raczej dla tatusia z rodziną, wyrosłem już z agresywnej jazdy. Silnik ma być taki, aby na wakacje z bagażem można by było wyjechać bezproblemowo pod górkę na autostradzie :-D Interesuje mnie silnik benzynowy, który będzie można zagazować. Autko ma służyć 6-7 lat, nie lubię zmieniać, więc i przebieg powinien być rozsądny. Najlepsza opcja to C 4 Picasso 5 - osobowy albo obszerne Mondeo mk4, ale nie wiem, czy z budżetem wyrobię? C-Max wydaje się za mały, na S-Maxa mnie chyba nie stać. Ewentualnie mogłaby być Zafira (cosmo), ale musiałbym się tym przejechać, bo to twarde zawieszenie będzie i mogłaby mi nie pasować.
    Które silniki benzynowe z tych aut najbardziej nadają się pod gaz? Inne opcje oczywiście też są brane pod uwagę, można doradzać
    Ostatnio edytowane przez Strateg ; 18-02-13 o 23:16 Powód: szyby elektryczne tył, nie lusterka

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    25-30k
    30 to takie minimum na benzynowego mk4 w bardzo ubogiej wersji(klima i el. szyby, lusterka będą- w każdym są ), jeśli zależy Ci na przyzwoitym stanie, przebiegu poniżej 200kkm, braku wałku na VAT.

    C4 Picasso, Zafira też OK, z tym, że design i wykończenie wnętrza tego drugiego trochę rozczarowuje

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    65km w dwie strony + na miasto coś to wychodzi więcej, niż 15tys km rocznie - nawet jak się policzy samą pracę
    Przy takim przebiegu ja bym poszedł chyba w stronę C-Max + 1.6HDI.
    Na Mondeo i Zafirę Cosmo (ciekawe samochody z przebiegiem do 150tys km) braknie $$
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Strateg
    Gość

    Domyślnie

    Praca 4x w tygodniu (jeden miesiąc w roku odpada), wychodzi niewiele ponad tysiąc plus miasto ok. 2 tysiące w roku wyjdzie maks. 16 tys. Jakoś boję się diesli, bo nigdy nie miałem, a jestem laikiem i nie wiem, czy będę wiedział co i kiedy będzie coś do robienia. C-Max ma chyba mniej miejsca z tyłu niż Xsara? I to jest moja jedyna wątpliwość, jeśli chodzi o ten samochód. A takie coś jak u Ciebie Tradeluxie C 4, tylko 5-osobowe nie znalazłoby się ze dwa tysiące tańsze? Na C 4 mógłbym zwiększyć budżet. Auto do zakupu na już, koniecznie w pierwszej połowie roku.

    p.s. C-Max byłby pewnie tańszy od C 4? 1,6 HDCi 90km czy 109km? Zaczyna mi się podobać ta opcja, benzyniaki też są u niego ok. Czyli pewnie zostaną dwie opcje C4, albo nieco mniejszy C-Max, który na pewno mniej spali od citroena.

    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...Mileage=150000 - przykładowe ogłoszenie. Takie coś plus wszystkie opłaty i zarobek jakiegoś sprawdzonego importera, ile to wyjdzie? Pytam dla orientacji, aby mieć rozeznanie, wiem, że dobre auta mają swoją cenę.
    Ostatnio edytowane przez Strateg ; 19-02-13 o 11:54

  5. #5
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    tutaj obliczysz pozostałe koszty http://www.obliczauto.pl/ , ile zarobku dla importera ? nie wiem, musisz się ich zapytać
    Pozdrawiam

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Zarobek importera licz 1200 - 1500 PLN (bez kosztów transportu/dojazdu/paliwa). Ogólnie przy takiej kwocie jak ten C-max z mobile dolicz ok. 5000 PLN (opłaty ok 2000, zarobek 1500, transport/paliwo 1500).

  7. #7
    Strateg
    Gość

    Domyślnie

    Drażę temat, póki mam trochę czasu. Fajną benzynę trudno będzie znaleźć, chyba, że na zamówienie , diesli jest więcej, szczególnie Zafir. Co do Cosmo to tak, jak pisał Tradelux, oferty godne uwagi ponad 30k w moim regionie. Jeśli chodzi o komfort i ekonomię to C-Max byłby pewnie najlepszy. A może w Peugeota 307 SW uderzyć, to będzie ten sam silnik, co w fordzie, a miejsca z tyłu zdecydowanie więcej?

  8. #8
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Zafiry to dobre opinie zbiera też importer z ''zafirowego'' forum Andrzej2503 , tu jego auta : http://zafiry.otomoto.pl/

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Strateg Zobacz post
    Drażę temat, póki mam trochę czasu. Fajną benzynę trudno będzie znaleźć, chyba, że na zamówienie , diesli jest więcej, szczególnie Zafir. Co do Cosmo to tak, jak pisał Tradelux, oferty godne uwagi ponad 30k w moim regionie. Jeśli chodzi o komfort i ekonomię to C-Max byłby pewnie najlepszy. A może w Peugeota 307 SW uderzyć, to będzie ten sam silnik, co w fordzie, a miejsca z tyłu zdecydowanie więcej?
    Na Cosmo w benzynie i tej cenie nie ma szans
    Będę miał ładną w 1.8 2006r ale Enjoy, Cosmo tylko 2011r.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Strateg
    Gość

    Domyślnie

    Powoli krystalizują się w mojej głowie konkrety. Najlepszy wybór w kolejności:

    1. Ford C-Max (przed C4 bo lżejszy i mniej spali).
    2. C 4 Picasso.

    ....długo, długo nic.

    3. Peugeot 308 SW (trzy fotele z tyłu).
    4. Fiat Croma (super silnik 1,9 JTD 150km i wizualnie mi leży).

    Teraz trzeba wybrać silnik. Rano robię autem kilka minut i tyle. Dojazd dłuższy do pracy (32 km w jedną stronę) dopiero po południu. Wprawdzie samochód będzie garażowany, ale czy poranna jazda "na zimno" nie spowoduje, że diesla za szybko szlag trafi? Idealny mógłby być stary, sprawdzony 1,6 tdci 90km w C-Maxie bez FAP-a i dwumasy. Tylko, czy przy moim użytkowaniu nie lepiej benzynę i zagazować? Kombinuję, że założenie instalacji gazowej, będzie w podobnych kosztach, jak ewentualna naprawa turbiny, alternatora, wtrysków itd. w dieslu, a przecież dieslem dłużej pojeżdżę? W C 4 Picasso jeśli benzyna, to 1,8 i do gazu, jeśli diesel to wolałbym 2,0 HDi, bo spalanie nie będzie dużo wyższe niż w 1,6 (chyba, że duża różnica w cenie będzie), a samochód szybciej się będzie zbierał na drodze. Zdaję się na wasze sugestie.

    p.s. I budżet będę mógł nieco zwiększyć jak zajdzie potrzeba. Auto ma być na lata, więc wolę dołożyć, zamiast kupić taniej
    Ostatnio edytowane przez Strateg ; 22-02-13 o 16:35

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Był bym sceptyczny czy 1.6 TDCI 90 KM w C-Maxie to dobry pomysł. Wedle mojej opinii do C-Maxa nadaje się jedynie 1.8 TDCI [ mimo tego, że Tradelux zaraz tu napisze o szitowości tego motoru ] , oraz 2.0 TDCI. 1.6 ma dwie wady: 90 KM za słabe, 110 KM ma gównianego DPF'a .

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    2.0 TDCI też ma chyba DPF.
    Natomiast jeśli chcesz kupić auto na 6-7 lat dla rodziny 2+2 to rozważ S-Maxa. Jeżdżę czasem C-Maxem i powiem Ci, że w salonie wydawał się pakowniejszy niż w rzeczywistości. Na ostatni wyjazd dzieci miały z tyłu trochę ciasno (a jeszcze małe).
    Sam z kolei jestem przed planowanym zakupem 4-ch kółek i będę trochę chciał dozbierać drobnych, żeby starczyło na S-Maxa. Na plus masz z tyłu 3 niezależne siedzenia i więcej miejsca niż w Zafirze (akurat porównałem sobie na żywo oba auta jak stały koło siebie w komisie).

  13. #13
    Strateg
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za cenne uwagi.

    S-Max wydaje mi się za duży i finansowo nie stać mnie na niego. Poza tym skoro więcej waży, to więcej spali. A mnie chodzi głównie o dwie rzeczy: komfort i ekonomię. Jeśli chodzi o miejsce z tyłu dla dzieci, co do którego od początku miałem wątpliwości, wyczytałem coś takiego:

    C-Max nadal będzie dostępny w wersji ze zmiennym układem siedzeń (Comfort Seat System), funkcjonalnym rozwiązaniem pozwalającym na zmianę układu foteli w zależności od potrzeby chwili: z jednej strony komfortowa tylna kanapa z tyłu pozwala wygodnie podróżować trzem osobom. Jednak w razie potrzeby, gdy z tyłu jadą tylko dwie osoby, istnieje możliwość złożenia środkowego tylnego siedzenia i ukośnego przesunięcia do tyłu obu skrajnych foteli, z jednoczesnym zsunięciem ich ze sobą.
    Przy dłuższych podróżach takie rozwiązanie może być bardzo pomocne. A dzieci nieco wyrośnięte, więc wózków już nie muszę wozić w bagażniku

    Jeśli chodzi o silnik 1,6 TDCI 90 km, to różne są opinie. Skoro ludzie tym jeżdżą i robią sporo kilometrów, to chyba wystarczyłby do normalnego poruszania się?
    Eh, cały czas mam dylemat, benzyna + lpg, czy diesel... bo diesla z drugiej ręki strach brać, nigdy nie wiadomo, co życie przyniesie.
    Ostatnio edytowane przez Strateg ; 22-02-13 o 22:30 Powód: kosmetyka

  14. #14
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    1,6 TDCI 90 km. radzi sobie z tym autem , nie jest tak źle , da się jeździć i wyprzedzać .
    Pozdrawiam

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •