Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 54

Temat: Nowe przepisy przy rejestracji pojazdów zza granicy.

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Exclamation Nowe przepisy przy rejestracji pojazdów zza granicy.

    Nasz rząd znalazł kolejny sposób na załatanie dziury budżetowej, a jednocześnie sposób by utrudnić życie osobie chcącego zarejestrować po raz 1 w Polsce auto sprowadzone zza granicy.

    Właściciele samochodów sprowadzonych z zagranicy bez tablic rejestracyjnych zapłacą więcej za rejestrację pojazdu. Aby przeprowadzić badanie techniczne muszą najpierw zakupić tymczasowe, czerwone tablice, a dopiero później te właściwe. Koszty wzrosną o 62 złote.
    A wszystko przez zmianę rozporządzenia Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej, które uznało, że badania techniczne mogą przejść tylko i wyłącznie pojazdy posiadające tablice rejestracyjne. Problem dotyczy przede wszystkim samochodów sprowadzanych z zagranicy, bo to właśnie one najczęściej przyjeżdżały do nas bez tzw. blach. Teraz, by wykonać badanie techniczne takiego samochodu, które jest niezbędne do jego rejestracji szczęśliwy właściciel czterech kółek z zagranicy będzie musiał nie tylko stracić więcej pieniędzy, ale i czasu. – Właściciel samochodu bez tablic najpierw musi pojawić się w wydziale komunikacji i odebrać tymczasowe tablice w kolorze czerwonym, po czym dopiero z takimi może udać się do stacji diagnostycznej na przegląd - wyjaśnia Krzysztof Nosal, starosta kaliski. Koszt takiej tablicy, która wydawana jest na 30 dni to 62 złote. – Kierowcy jednak muszą pamiętać, że taka tablica upoważnia tylko i wyłącznie do badania technicznego, co zresztą jest wyraźnie napisane w dokumencie wydawanym z takimi tablicami. Nie można na nich normalnie poruszać się po drogach - dodaje Jerzy Majas z Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    To jeszcze nic!
    Ja jako importer sprowadzając auto na lawecie przed zmianą przepisów dokonywałem opłat etc, zrzucałem auta na stację , robiłem przegląd i pozamiatane.Klient otrzymał produkt ,czyli auto po wszystkich opłatach.
    Teraz...chcąc dokonać w/w czynności muszę w Urzędzie skarbowym uiścić opłatę z tytułu Vat-24.Nie mając tego dokumentu nie otrzymam czerwonych tablic czasowych .
    Ale i na to jest sposób.Jaki?Ha, ha ... jak to w Polsce bywa , jedne przepisy wykluczają drugie.Prawo o ruchu drogowym Dz.Ust 2007 nr.186 poz 1322 art.2
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    @Apacz, a można prosić o jakąś krótką interpretację?
    Przewaliłem cały art. (rozdz.) 2 i dalej nie wiem w czym jest haczyk.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Epidemia grypy , koklusz i plagi Egipskie są niczym w porównaniu z tym co rozsiewają "tfu-rczo" nasi wybrani pożal -się-politycy .
    Z tego co pamiętam to juz tu na Naszym Forum padały zapytania ze dwa lata temu dlaczego w POmrocznej nie można zaopatrzyć się w tablice "handlowe" dla DG .....lub za odpowiednią opłatą "inne" pozwalające przywieźć auto zakupione na terenie obcego Kraju będącego w UE
    ( tak jak np; Węgrzy - post nr 14 kol - Unfaller z dn 17.11 2010r ) ...cyt- .......( " Nie wiem czy koledzy zauwazyli, ale po auta do Niemiec jeżdżą np. Wegrzy z własnymi honorowanymi z zieloną kartą tablicami przejazdowymi. Rozmawiałem (nie po węgiersku hehe) z jednym Węgrem gdy odbieraliśmy auta w jednym salonie, koszt takich węgierskich tablic na jedno auto w przeliczeniu 15 euro...jak zwykle Polska sto lat za Murzy...tfu, za Węgrami.)

    proponuję wrócić do tematu ;

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....jazdowe-Niemcy


    PS;

    A co do NOWYCH przepisów - nie wiem jak weryfikacja i kto się zna w WK na tablicach zagranicznych bo wychodzi mi na to , że wystarczy aby auto do PT miało "na sobie" jakieś numery - domyślam się , że najlepiej takie jakie są w dokumencie .przedłożonym do rejestracji lub Fakturze zakupu .
    Szkoda rąk do gadania .......chory Kraj, chore prawo i tylko inwalidzi tu zdrowieją
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Coś znowu się zmieniło, bo jak pamiętam, to miały być ważne badania techniczne z zagranicy... ?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Mod nie śpij ......im ( prawo tfu-rcom ) chodzi o to by każde auto miało teraz tablice ogólnie zwanymi rejestracyjnymi lub dopuszczajacymi do ruchu - jak na PT podjedzie .......
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zaswiadczenie VAT25 - 160zl + tablice 62zl = 262zl dodatkowe do budzetu i ok. 5-7dni oczekiwania...

    Taniej wychodzi zakupic "tablice kolekcjonerskie" i czlowiek sie tak nie nadenerwuje...

    Edit:
    Mialem czas przeczytac caly dziennik w tym punkcie i:

    2a.160) Czasowej rejestracji, o ktrej mowa w ust. 2 pkt 1, mona dokona, pomimo braku doczonych do wniosku
    o rejestracj dokumentw, o ktrych mowa w art. 72 ust. 1 pkt 6, 6a i 8. Dokumenty te powinny zosta zoone przed wydaniem dowodu rejestracyjnego.

    i punkty o ktorych mowa:

    6)147) dowodu odprawy celnej przywozowej, jeeli pojazd zosta sprowadzony z terytorium pastwa niebdcego pastwem czonkowskim Unii Europejskiej i jest rejestrowany po raz pierwszy;
    6a)148) dokumentu potwierdzajcego zapat akcyzy na terytorium kraju albo dokumentu potwierdzajcego brak obowizku zapaty akcyzy na terytorium kraju albo zawiadczenia stwierdzajcego zwolnienie od akcyzy, w rozumieniu przepisw o podatku akcyzowym, jeeli samochd osobowy lub pojazd rodzaju samochodowy inny, podrodzaj cztero-
    koowiec (kategoria homologacyjna L7e) lub podrodzaj czterokoowiec lekki (kategoria homologacyjna L6e) zosta sprowadzony z terytorium pastwa czonkowskiego Unii Europejskiej i jest rejestrowany po raz pierwszy;
    7) (uchylony);
    8) zawiadczenia wydanego przez waciwy organ potwierdzajcy:
    a) uiszczenie podatku od towarw i usug od pojazdw sprowadzanych z pastw czonkowskich Unii Europejskiej lub
    b) brak obowizku, o ktrym mowa w lit. a
    jeeli sprowadzany pojazd jest rejestrowany po raz pierwszy, z zastrzeeniem ust. 1a;


    W poniedzialek zaczynam podejscie nr 1 przy uzyskaniu tablicy tymczasowej. Ostatnio jak dzwonilem to uslyszalem, ze ma byc komplet dokumentow +VAT25
    Dziennik ustaw 2012 z dnia 18 pazdziernika. Czyli wypuscili bubel i teraz dopiero bedzie dalo sie to naprawic, ale tak czy siak dochodzi dodatkowo 62zl do SP. Nie ma to jak latac budzet dodatkowa $$
    Ostatnio edytowane przez tradelux ; 20-10-12 o 15:29
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Chyba masz wirusa na kompie, bo zjadło ci większość polskich znaków
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Pisałem z "obcego" nam systemu
    Faktycznie zauwazylem teraz, ze zjadlo znaki.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    O co chodzi z tym przepisem o jakim wspomniał apacz?

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2011
    Skąd
    Małopolska
    Postów
    228
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Wczoraj Wydział Komunikacji zarejestrował mi samochód który na przeglądzie w rubryce do wpisania numerów rej. miał "XXX" z tym że badanie to było robione w okolicach 11-12 października i nie każdy diagnosta jeszcze był poinformowany co ma robić.
    W moim regionie, jeśli jeszcze Wam się udało zrobić przegląd bez tablic to raczej zarejestrują pojazd - podchodzą w ten sposób, że "w razie czego, będzie na diagnostę".

    Dziś zaczynam rejestrować kolejne auto, ale już nowym systemem z czerwonymi tablicami.
    Wszystkie opłaty muszą być zrobione, Skarbówka i nawet tłumaczenia. Wtedy odbieram blachy próbne i jadę na przegląd.

    Rozumiem, że wg przepisów mam sobie jeszcze wykupić ubezpieczenie na te czerwone blachy, aby móc dojechać na przegląd ?!

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Nie musisz wykupywać żadnego ubezpieczenia - przerabiałem to wczoraj. Pojechałem do WK po tablice próbne. Przyjechałem, wsiadłem do auta które miało mieć zrobiony przegląd ( tablice leżały sobie na tylnym siedzeniu już ). Pojechałem ( 200 metrów ) zrobiłem przegląd i dziś jadę spowrotem do WK w celu oddania czerwonych i wzięcia normalnych tablic. I krew się we mnie gotuje jakich to mądrych urzędasów mamy w PL.

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    To napisz teraz pablos - ile już nie można?
    500 metrów to już daleko czy jeszcze blisko, a dajmy na to 750 -- jechać czy lepiej nie>?
    A jak się czegoś zapomni i trzeba będzie dwa razy podjechać? Co wtedy?
    Nie musisz odpowiadać. Bo to nie Twoja wina przecież, że orzemy jak możemy.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Oj z czego robisz problem? Bierzesz wszystkie papiery + tablice i jedziesz na przegląd. W czym problem? Pamiętać należy o tym, że na tablicach próbnych ma się prawo jechać tylko i wyłącznie na przegląd i do domu - nie można na nich normalnie jeździć.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nie wiem jak jest z UFG czy się nie doczepią do tego, że nie masz polisy?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •