Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Wasze zdanie n/t dodatków do oleju/benzyny

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Wasze zdanie n/t dodatków do oleju/benzyny

    Cześć,

    Chciałem zrobić ankietę,ale może wolna wypowiedź jest lepsza-ze względu na objaśnienie zalet/wad.

    Wielu wiodących producentów środków smarnych,posiada w swojej palecie wiele dodatków których rola polega
    na: zmniejszeniu wycieków,podnoszeniu kompresji,ceramizacji,czyszczeniu wtrysków itd...

    Warto używać czy nie?
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja do diesla regularnie używam dodatku z Shella - po zabiegu auto inaczej pracuje, lepiej się zbiera. Na komputerze korekcje wtrysków wracają do normy.
    Jak najbardziej polecam.
    Oczywiście nie żadne motodoktory czy tego typu jakieś wynalazki.

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ale to dodatek do paliwa.
    A co powiesz n/t dodatków olejowych?

    Np:

    http://www.stp.com.pl/regeneratory-silnikow
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  4. #4
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    Kilka razy zastosowałem, STP do diesli, żadnej różnicy nie zaobserwowałem. Tankowałem BP Ultimate, ale potem spotkałem opinie, że to może być gorsze paliwo do tdci, bo te dodatki powodują słabsze smarowanie i w dodatku zwykły ON jest świeższy, bo więcej osób go wybiera ze względu na cenę.

    Raz przez pomyłkę kupiłem STP do benzyn, więc wlałem do drugiego auta z silnikiem benzynowym ale też żadnych zmian nie zauważyłem.
    Ale z drugiej strony te środki chyba bardziej mają zapobiec zużywaniu się silników niż je doraźnie naprawiać (oprócz motodoktora ), więc cieżko sprawdzić ich działanie, trzeba by było wziąć z 10 nowych aut, niech połowa przejedzie 200kkm z dodadkiem a druga bez, wtedy będzie można stwierdzić czy na coś te ulepszacze się przydają

    W końcu olałem te wszystkie ulepszacze i kupuje zwykły ON na bp, nie to żebym uważał tą stację za lepszą, po prostu mam tam kartę na punkty

  5. #5
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Ja uważam, że nie! Dla mnie te wynalazki albo chwilowo "naprawią" silnik albo wręcz go zapchają. Takie uszczelniacze mogą zapchać kanały olejowe i spowodować zatarcie silnika.
    Uważam, że na żłopiący olej silnik to:
    a) remont na oryginalnych częściach ( niekoniecznie z ASO) w porządnym warsztacie
    b) swap na niezajechany silnik

  6. #6
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    Kris75 - a możesz napisać jaki to dokładnie dodatek? może jeszcze spróbuje

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Dodatek do oleju napędowego:


  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ja czasami stosuję do diesli czarny STP (jest to odpowiednik tego Shella co podał Kris 75, dobry jeszcze z podobnych jest Liqui moly)-są to środki głównie czyszczące układ paliwowy, mają rację bytu jeśli zaleje je się na więcej niż pół baku i jedzie się w jakąś dalszą trasę by ich działanie było w miarę ciągłe i cokolwiek dało. Nie należy tego stosować często czy ciągle mieć w zbiorniku, raz na 10-15 tyś. Dobre paliwo samo w sobie ma dodatki czyszczące,ale wiemy że takowe w PL rzadko występuje

    Co do ulepszaczy olejowych-nie polecam, tak samo jak uszczelniaczy do chłodnic i innych wynalazków, często porobione są na bazie różnorakich silikonów, które owszem-uszczelnią, ale również kanały olejowe i w dłuższej perspektywie możemy zrobić sobie tylko kuku.

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Otoz to ja tez porfilaktycznie stosuje STP do czyszczenia ukladu paliwowego czy cos daje nie zaobserwowalem, na forum passata rozwinal sie jakis wiekszy temat o tym i tam niby ludzie widzieli efekty w postaci np braku bąka przy odpalaniu; chociaz ja uwazam ze bąki spowodowane sa brudnym egr lub lekka nieszczelnoscia turbiny.

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dokładnie, nie ma dowodów na działanie takich środków... i to jest ich największa wada. Osobiście nigdy nie zastanawiałem się nad takimi dolewkami, z wiadomego powodu.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Te dodatki do paliwa o których piszemy to lepsze jakościowo paliwa mają już w sobie-jedno jest pewne, nie szkodzą (piszę o STP do paliwa) nawet w tak czułych silnikach jak fordowskie tdci

    Co do bąka przy odpalaniu to albo to co Tytan napisałeś, albo po prostu takie ustawienie dawek paliwa na rozruch-bączkiem przy odpale nie ma co się przejmować, gorzej jak chmura się ciągnie za nami w czasie jazdy.

  12. #12
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Mysle ze odczuc moza jedynie w autch ktore maja spory przebieg i istotnie nagromadzily sie jakis syfki w ukladzie lub mialy stycznosc nie raz z paliwem slabej jakosci
    mozna by to sprawdzic analiztorem spalin przed i po zostosowaniu tego specyfiku i wyjedzenieu pelnego baku

  13. #13
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Jest maszyna Liqui Moly to czyszczenie wtrysków i widzieliście ją bo była na forum. To po co by to budowali skoro jest są takie super specyfiki. Te dolewki to można profilaktycznie, bo lać, żeby ratować silnik bo kopci to jak brać witaminę C na zapalenie płuc.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ależ Powell to oczywiste że coś za 20zeta nie naprawi wtrysków ale jeśli działa co jakiś czas to działa profilaktycznie tak jak napisałeś, jak coś zaczyna się zbierać to to pomoże to usunąć, ale jak już jest nazbierane sporo to jest za późno i np wtrysk się podwiesza itd, wtedy taka maszyna daje radę, czyszcząc detergentami czy uj wie tam czym, ale wtedy to nie kosztuje dwie dychy

  15. #15
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Nie wierzę w te cudowne środki i ich nie stosuję.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •