Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Słabe punkty - Pasek B5 2001 rocznik 1.9 TDI 115 KM

  1. #1
    Powell
    Gość

    Domyślnie Słabe punkty - Pasek B5 2001 rocznik 1.9 TDI 115 KM

    Panowie. Koleżanka szykuje się na paska kombiaka b5 jak w temacie. Co w tym modelu z tych roczników było słabym punktem? Będę wdzięczny za odpowiedzi, bo nic o tych autach nie wiem.

    Auto oczywiście pójdzie na przegląd, ale chcę wiedzieć co oglądać podczas wstepnej inspekcji ; ) Nawet nie ja, bo nie mam jak.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    1. Najsłabszym punktem tego auta jest jego silnik...a mianowicie w tych latach o ile dobrze pamiętam to paski w kombi miały 101 lub 130KM chyba że jakaś krótka seria była bo w audi był taki silnik (nawet miałem) AJM a drugi o oznaczeniu ATJ.W przedloftowych były te silniki ale w polifcie z 2001r-tylko te co wyżej.

    2.Warto sprawdzić zawieszenie wielowahaczowe-nie jest mega drogie i wszystko "na raz" się nie sypie, ale może byc to słabszy punkt i wtedy będzie punt do negocjacji ewentualnej.

    Poza tym standardowo te autka lubią gubić przebieg-typowa wada polskich egzemplarzy, znaczy importowanych do PL.

    Podsumowując-albo to sztukowane 2001 i sztukowany polift, albo nie silnik 115KM.

  3. #3
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Ja rozumiem, że ciężko trafić dobry egzemplarz etc. ale może lepiej rozglądnąć się za B5 przed FL. Kolega ma w kombi TDI 110KM, na liczniku pękło 300tyś a samochód jest ideał (jak na rocznik). Jechali ostatnio z rodziną do Zakopca i spalanie wyszło 4.5l/100km.

    Co do FL to j.w. - szczególnie ten cudownie znikający przebieg, w ogóle kupić w PL paska w TDI za rozsądne pieniądze to chyba tylko magik potrafi.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A czy kombi to priorytet?Jaki ma budżet?

  5. #5
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxxpl Zobacz post
    Ja rozumiem, że ciężko trafić dobry egzemplarz etc. ale może lepiej rozglądnąć się za B5 przed FL. Kolega ma w kombi TDI 110KM, na liczniku pękło 300tyś a samochód jest ideał (jak na rocznik). Jechali ostatnio z rodziną do Zakopca i spalanie wyszło 4.5l/100km.
    To oszczędny ten kolega. Ja jeżdżę Ibizą z takim samym silnikiem, najczęściej samemu i spalanie oscyluje w okolicach 6l.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Przy PSJ da się, ale ciężko to nazwać jazdą a 6 w ibizie, to tak nie żałowane, nie żałowane tego gazu

  7. #7
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Jazda z rodziną 120km/h + trochę autostrady i tyle wyszło. Znam go od lat i wiem że nie ściemnia.

  8. #8
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Budżet do 20 k pln. Kombi bo wypady nad jeziorko itp. Teraz ma paska b2, ale już w stanie agonalnym ; ) Oglądała paska 2001 i silnik niby 115,. Albo się pomyliła z dziadkiem, albo ulep. Ma dać mi VIN na dniach, wkleje do rozkodowania. Zobaczymy co to za sprzęt. Kobieta nie zajmuje się tym, a bardzo ją lubię i postanowiłem poświęcić jej czas.

    Pasek ponoć za 12 k pln czyli dużo za nisko. Jak patrze na cenę to za w dosyć dobrym stanie trzeba dać 3500 euro. Czyli na czysto 18 k zł Może się mylę.

    Łukasz ma fajną Madzię do sprzedania, ale aż koło Katowic, a to z dziadkiem kupują i ciężko i m będzie o taką trasę.
    Ostatnio edytowane przez Powell ; 25-09-12 o 19:32

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Za 12 to ciężko znaleźć B5 sprzed liftu, ba...sprzed 2000r, do tego te 115KM mi podpowiada że to żaden 2001 tylko zwykłe B5 po dzwonie ze zmianą lamp na polifty (jeśli w ogóle ma lampy po FL). Zapytałem o budżet bo za 22 będzie na dniach srebrny sedan 130KM do sprzedania, człowiek jeździ nim jakieś 4 lata, on nie miał żadnych przygód a kupił na prawdę ładne autko i dba o auta, także powinno służyć dzielnie. Gdyby coś się zmieniło to napisz na priv.

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Kolega ma w tej cenie Skodę Superb z 2002, też klekota 130KM...

    ... a co do tematu, to największą wadą B5 jest cena, za którą można kupić coś nowocześniejszego.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    mpDante. W jakim mieście? Bo widzę Dolnoślaskie a ja Warmińsko - Mazurskie ; )

    Carl: Ona śmiga często nad jezioro, nie tylko w lato, już do b2 na styk, także sedan odpada. Musi tam wejść gratów. Chyba, że ona by zmieniła zdanie. Mówie co mi dzisiaj mówiła ; )

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    No ja mówię o tym gdyby zmieniła...tamten to nie jest 2002 tylko 2003 lub 04, w razie zainteresowania zgłębię temat, bo kolega od niego 4l temu brał B5 z 00r, a tamten sprzedawał bo odświeżał (polift,młodszy i 130 a nie 90KM jak miał). Póki co jeszcze nie ma go w ogłoszeniu, wcz dopiero dowiedziałem się, że przymierza się, bo znowu odświeża auto.

    Ja rozumiem, że chce kombiaka, bo sam lubię takie auta, by nie martwić się co ma wejść a co nie...

  13. #13
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Ja czuje, że u nas w W-M to będzie miała ciężki orzech do zgryzenia. Proponowałem jej już od chłopaków z forum, taki suberb czy pasek co proponujecie to bajka, tyle, że ona chce dać 20 k już na czysto z rejestracją i pakietem startowym. Dam jej miernik magnetyczny, wytłumacze gdzie i jak sprawdzać i coś tam wybadać. Lepsze to niż palcem jeździć jak to na giełdach robią ; D
    W sumie nie dziwie się czemu chce paska. Ma paska b3 (nie b2 jak mówiłem, mój błąd),klekota 1.9 75 KM. Wszystko już tam pada, rdza, ale jedzie gdzie ma jechać ; )

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Roztłumacz jej że za 12 tysia to może szukać w rocznikach 98 a nie 2001 i to po FL, bo szkoda kasy, chyba że chce się uświadomić na własnej wtopie-wtedy trzeba odejść na bok i zostawić w spokoju.
    Czarów nie ma a czarodziejów w polsce nie brakuje...

  15. #15
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Mówiłem jej ; )
    Wszedłem w środek mobile.de, policzyłem x4,20 pln, dałem 1400 opłat i 2000 zarobek/laweta ; ) To już na sam początek dałem jej do zrozumienia ; )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •