Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Temat: seat audi rocznik 2001 za 14000 zł na Pb. miasto < 50%

  1. #1
    magdalena
    Gość

    Domyślnie seat audi rocznik 2001 za 14000 zł na Pb. miasto < 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    seat audi
    Budżet na zakup auta:
    14000
    Preferowany rok produkcji:
    2001
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.4
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    7500
    Segment/typ/wielkość auta:
    hatchback
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    5
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    krajowy/import
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Jako, że jestem osobą niepełnosprawną koniecznością jest automatyczna skrzynia biegów. Ważne by było to kompaktowe autko, które niedużo pali. Niestety widzę, że ze znalezieniem dobrego samochodu z automatem + ograniczony budżet do 15 tys zł, najlepiej do 13 jest ciężko
    dodatkowym atutem byłaby regulacja wysokości fotela
    Ostatnio edytowane przez magdalena ; 09-08-12 o 12:08

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Możesz nam napisać czy wersja 3 drzwiowa auta może być, czy interesuje Ciebie nadwozie 5 drzwiowe?

  3. #3
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Fajnie że się pojawiłaś, nie często zdarza się takie wyzwanie Nieśmiało z wejścia zaproponuję ukierunkowanie się w stronę innych marek, choćby ze względu na budżet jakim dysponujemy. Mój typ to Honda Civic VII gen. Fajny samochodzik z wytrzymałymi silnikami benzynowymi. Ewentualnie przymierzałbym się do Toyoty Corolli.

    @pablos przy 5 osobach w budzie trzydrzwiówka może być trochę upierdliwa.
    Ostatnio edytowane przez pawel_tzk ; 09-08-12 o 12:54

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Dokładnie, Seat i Audi to będą ciasne kompakty i to dość drogie. Jak ma mało palić może coś mniejszego, jakie Twingo?
    W zeszłym roku Andre chyba komuś Accenta w automacie sprowadził w podobnych pieniądzach, możnaby podpytać jak takie coś się sprawuje.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel_tzk Zobacz post
    @pablos przy 5 osobach w budzie trzydrzwiówka może być trochę upierdliwa.
    Tak, wiem o tym ale koleżanka nie uściśliła tego - stąd moje pytanko o ilość drzwi.

    Może Renault Megane albo Astra II ? Duże i w miarę wygodne.
    Ostatnio edytowane przez pablos ; 09-08-12 o 13:07

  6. #6
    magdalena
    Gość

    Domyślnie

    wow dzięki za odpowiedzi a więc:
    - napisałam 5 osób, bo fajnie by było czasem zabrać się gdzieś ze znajomymi. Generalnie może być 3 drzwiowy - poruszam się na wózku, więc przy tym może łatwiej byłoby przerzucać wózek na siedzenie pasażera
    - Szukałam toyoty corolli niestety jest problem w automacie za taką cenę a autko fajne
    - co do Renault a w szczególności meganki jestem nieco uprzedzona, kolega niedawno kupił i niestety szybko zaczęła mu się psuć, znajomym również inne renault przysparzało problemów. Stąd to uprzedzenie, ale pewnie trzeba po prostu kupić dobry, "niezajechany" samochód, dobrze wybrać.

    popatrzę na ogłoszenia tych samochodów, które sugerujecie o ile będą, większość automatów w tej cenie i z niskim spalaniem to: smart, opel corsa, peugeot 206 - najczęściej się powtarzają. Niestety.

    Co z peugeot 206 i corsą? Również polecacie, czy nie bardzo?


    a co do seata i audi macie rację :-) Ahh jakoś tak przede wszystkim upodobałam sobie seaty, ale też zauważam, że to nieco wyższa półka cenowa. Muszę to jakoś przeboleć, może kiedyś zafunduję go sobie Na razie przede wszystkim by kupić sprawne auto, w które nie będzie trzeba dużo inwestować.

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    A jak się koleżance widzi Ford Fusion? Z własnego doświadczenia wiem ( też poruszam się na wózku ), że jeśli porusza się na wózku inwalidzkim to auto musi być jak największe żeby potem nie kur..ć tzn nie być złym że się dokonało złego wyboru
    Ostatnio edytowane przez pablos ; 09-08-12 o 14:08

  8. #8
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 13-01-13 o 23:08

  9. #9
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Eres na miłość boską trzymajmy się wytycznych..

    Wiesz co Madziu, myślę że 206ka i corsa mogą okazać się za małe, szczególnie na wyjazdy z przyjaciółmi, chyba że są wśród nich same drobne koleżanki albo pigmeje
    Ostatnio edytowane przez pawel_tzk ; 10-08-12 o 08:01 Powód: literówa

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Przerosniete auta klasy B zaproponuje:
    Suzuki Wagon R+
    Toyota Yaris Verso(cieżko będzie w tym budżecie)
    Mazda 2 j.w.
    Mercedes A

    Najtrudniej będzie znaleźć egzemplarz z automatyczna skrzynia, ale wszystko jez możliwe

  11. #11
    magdalena
    Gość

    Domyślnie

    - Ford Fusion? oh podobają mi się takie autka, lubie "terenówki" ale do takich to z drabiną wsiadać w takiej sytuacji Nogami trochę ruszać mogę, ale tak czy siak przesiadając się muszę liczyć na siłę rąk, więc jednak niezbyt wysokie autko, bym sięgnęła tą rączkę i mogła przeskoczyć swobodnie.

    - golf..czasami pojawiają się w ogłoszeniach golfy, ale słyszałam różne opinie.. Że przykładowo stara II jest genialna, bezawaryjna mimo, że już taka wiekowa. A któraś wersja z nowszych już jest bardziej wadliwa.. A jako, że jestem zielona w tym to nie wiem, które warto brać, które nie Macie jakieś spostrzeżenia apropo golfów?

    -właśnie Yarisek widziałam sporo, ale same zwykłe wersje.

    Apropo koleżanek to są raczej drobne upchnęłabym je jakoś, ewentualnie część na dachu, albo w bagażniku :-) najważniejsze by mi się dobrze wsiadało i wrzucało wózek, te wypady to krótkie i sporadyczne, żadne długie trasy

  12. #12
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nie wiem jak często Fusiony wychodziły z automatami, ale do terenówki to jej daleko serio...ot deko podwyższony a przy wsiadaniu nie robi wielkiej różnicy, za to kufer spory bo wózek z gondolą wchodzi ostatnio śmigałem troszkę takim, dość przyjemne auto.

  13. #13
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Zakończmy tą farse, bo to już jest żałosne
    Ostatnio edytowane przez eReS1# ; 13-01-13 o 23:09

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał magdalena Zobacz post
    - Ford Fusion? oh podobają mi się takie autka, lubie "terenówki" ale do takich to z drabiną wsiadać w takiej sytuacji
    Madziu ale te auto naprawdę nie jest jakieś kosmicznie duże ( mam na myśli wysokość ). Możesz porównać sobie dane techniczne wszystkich zaproponowanych Tobie aut i zobaczysz, że Fusion gigantem nie jest Za to wydaje mi się, że właśnie z racji tego że jest nieco wyższy od innych zaproponowanych wsiadanie i wysiadanie powinno nie sprawiać Tobie większych trudności - na pewno mniej niż wsiadanie do np 206 czy Corsy.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Gigant nie gigant ale jest wyżej osadzony jak np. golf, i siedzenie takze ma wyżej ten Fusion, jak i wagon R+ czy agila, a w szczególności Yaris veso który ma siedzenie-fotel jak taboret wysoki, dla osób na wózku te kilka centymetrów sprawia dużą różnicę, auto podwyższone nie są dla osób na wózku. Sam byście jeden z drugim się chcieli załadować do taniego auta samemu z wózka to zaraz auto by szło do otoszroto, bo naprawdę jest to nie wygodne i męczące.

    A moim zdaniem musiała byś troszkę zaoszczędzić więcej na pojazd i nabyć Hondę Jazz w automacie, gdyż jest to wręcz idealny pojazd dla Ciebie, auto trwałe, zwinne, i bardzo duże, jeśli mówimy o pojeżdzie klasy B, Jazz podchodzi pod C ze względu na swoją płaską podłogę, i ma taką fajną funkcję składania tylnych folteli że wózek wchodzi tam idealnie. A auto dość niskie.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 10-08-12 o 13:03

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •