Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 37

Temat: Pytanie dot. odszkodowania po kolizji

  1. #1
    Chris
    Gość

    Post Pytanie dot. odszkodowania po kolizji

    Witam serdecznie przeczytałem kilka wątków na forum w sprawie odszkodowań.
    23.04.2012 miałem kolizje
    sprawca został ukarany mandatem karnym, zjechał na mój pas ruchu.
    od 23.04.2012 do 14.05.2012 chodziłem w kołnierzu Schanza
    miałem zrobione RTG głowy i tomografię komputerową, rozpoznanie to S13.4 - Skręcenie i naderwanie odcinka szyjnego kręgosłupa.
    obecnie jestem jeszcze na L4 i będę się starał o rehabilitację.
    ubezpieczyciel stwierdził szkodę całkowitą, pieniądze za samochód już otrzymałem, tutaj sprawa jest jasna.
    mam pytanie co zrobić aby otrzymać odszkodowanie takie jakie mi się należy z oc sprawcy i czy zgłaszać szkodę z mojego nw, jedni mówią tak drudzy nie.
    znajomi namawiają mnie na firmę odzyskującą ubezpieczenia, a po przeczytaniu tego wątku to jestem jeszcze bardziej na nie.

    w ostateczności mam zamiar wynająć prawnika tylko mam pytanie kiedy to zrobić czy jak otrzymam informacje jakie odszkodowanie chcą mi wypłacić i będzie ono za niskie czy jeszcze przed zakończeniem leczenia?
    ubezpieczyciel sprawcy to HDI Asekuracja szkodę rozpatruje oddział w Krakowie.

    z góry dziękuję za odpowiedź

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Należy Ci się tak zwane "Zadośćuczynienie" które wypłaca firma ubezpieczająca sprawcę wypadku/kolizji. Zbieraj wszelką dokumentację medyczną: prześwietlenia, rachunki za leki, rachunki za wizyty lekarskie itd. Na tej podstawie będziesz mógł się domagać wypłaty zadośćuczynienia. Na stronie Rzecznika Osób Ubezpieczonych masz wzór pisma jakie należy wystosować do ubezpieczalni. http://www.rzu.gov.pl/serwis-prawny/...__mienia___853
    Klepiesz takie pisemko, dołączasz KOPIE dokumentacji lekarskiej i czekasz na odpowiedź. Pewnie dadzą Ci jakiś "ochłap" żebyś się od nich "odczepił", od którego się oczywiście możesz odwołać żądając wyższej kwoty. Powodzenia

  3. #3
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    odpowiedź (a raczej porada) zostanie udzielona jeśli poznam więcej szczegółów sprawy, a najważniejsze - DOKŁADNY opis podjętych działań włącznie z odpowiedzą TU (ponieważ, domyślam się, iż będzie tego sporo, poprosiłem kontakt na PRIV - aby nie zaśmiecać).

    uogólniając, tak jak napisał kolega czapaja
    Cytat Napisał czapaja Zobacz post
    Należy Ci się tak zwane "Zadośćuczynienie" które wypłaca firma ubezpieczająca sprawcę wypadku/kolizji
    Najważniejsze to sprecyzować roszczenie i nie dać się zbyć drobnymi pod pretekstem "i tak więcej nie dadzą". W tym celu trzeba udowodnić utratę zdrowia (komisja lekarska, orzeczenie lekarza specjalisty etc.) i ja wycenić, utratę wartości handlowej pojazdu o ile występuje (np. Info Expert) oraz zadośćuczynienie z uwagi na brak możliwości zarobkowania o ile wystąpiło (kwestia indywidualna), ewentualnie roszczenia dodatkowe, jak wynajem pojazdu zastępczego etc.


    Właśnie pisałem więc załączę dla zainteresowanych, treść do edycji pod indywidualne potrzeby:

    Szanowni Państwo,

    W myśl art. 361 § 2 k.c. „…naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł…”. W omawianym przypadku stratą właściciela jest niewątpliwie konieczność wynajmu pojazdu zastępczego celem kontynuowania umowy najmu.
    XXX w związku z powyższym, wzywa do wypłaty odszkodowania za wynajem pojazdu zastępczego na swoje konto nr XXX zgodnie z przedstawioną fakturą VAT.
    Uprzejmie wyjaśniamy iż, wymieniony pojazd jest niezbędny w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych użytkownika pojazdu, tj. przedstawiciela firmy XXX.
    Wszystkie pojazdy zarejestrowane na XXX (w liczbie około 20000 sztuk) są związane długoterminową umową najmu z konkretnymi użytkownikami. XXX nie posiada na swoim stanie wolnych pojazdów, które w dowolnej chwili i miejscu (wynajem obejmuje terytorium całej Polski) mogłyby zastąpić pojazd naprawiany.
    W związku z powyższym ponownie wzywamy do wypłaty odszkodowana.

    Z wyrazami szacunku
    Ostatnio edytowane przez maxxpl ; 30-05-12 o 09:18

  4. #4
    Chris
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    14 maja bylem w poradni u neurologa kazal sciagnac kolnierz i zalecil basen.

    bylem u lekarza bo skonczylo mi sie L4 dostalem jeszcze zwolnienie do 8.06.2012. i skierowanie do poradni rehabilitacyjnej. szyja jeszcze mnie boli i lekarz powiedzial jak bedzie dalej bolec to mi da jeszcze zwolnienie.

    mam dokumenty ze szpitala
    rachunki z apteki
    ksera L4
    ksera skierowan do poradni

    nie ma jeszcze wlasnego samochodu i czy moge starac sie o zwrot kosztow wynajmu samochodu, wozi mine tesciu, jestem na zwolnieniu l4 to mi nie wolno (odszkodowanie za rozbity samochod juz zostalo wyplacone), czytalem ze moge żądać zwrotu do czasu wypłaty odszkodaowania.

    czy moge jeszcze jakoś wzbogacić dokumentacje, ewentualnie zrobić badanie kregoslupa i szyji aby sprawdzic czy aby wszystko jest ok.

  5. #5
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    Chris-rozumiem, ze wypadek nie z Twojej winy? Bierz rachunki za basen i za wszystkich lekarzy, wszystko musza Ci zwroci. Jezeli sa duze kolejki i odlegle terminy u lekarzy to idz prywatnie tylko tez bierz imienne rachunki, to samo na wszystkie leki itp.
    Samochod powinienes od razu dostac. Bierzesz z firmy gdzie wynajmuja auta albo z zakladu gdzie będziesz naprawial auto. Wtedy mniej problemow jest bo w 1 przypadku przewaznie musisz sam pokryc koszty a pozniej brac rachunki i firma bedzie Ci zwracac. Oczywiscie auto tej samej klasy musi byc jakie posiadasz (zostalo uszkodzone). Pewnie, ze mozesz robic wszystkie badania jakie sa Ci potrzebne, jakie Cie niepokoja itd. Bierz za kazdym razem tylko ksero skierowac, rachunki i dokumentacje. Dodatkowo jezeli zniszczyly sie jakies rzeczy przy wypadu (telefon, ubrania, komputer itd) to tak samo, wszystko uwzglednij i musza Ci zwrocic.

  6. #6
    Chris
    Gość

    Domyślnie

    Tak wypadek nie z mojej winy, sprawca został ukarany mandatem karnym, który przyjął.
    Właśnie miałem pytać podczas kolizji w samochodzie miałem nawigacje i laptopa co muszę zrobić, aby udowodnić że urządzenia zostały uszkodzone, np. ekspertyza z serwisu komputerowego ? w laptopie pewnie dysk a w nawigacji gniazdo ładowania.

    a jak z rachunkami za basen, zbierać paragony czy jak, dzwoniłem do HDI w sprawie leków, po wypadku żona kupiła leki na paragon, pani powiedziała ze jak mam na karcie ze szpitala leki i na paragonie są te same i daty się zgadzają to uwzględnia to.

  7. #7
    eReS1#
    Gość

    Domyślnie

    No to od razu zglaszasz do firmy sprawcy, ze bierzesz auto zastepcze. Najlepiej na pismie, tak zebys mial dowod.
    Wpisujesz, ze protokole, ze uszkodzona została nawigacja i laptop (mozesz wpisac tez kilka innych rzeczy ) i czekasz az przyjedzie rzeczoznawca. Wystawi Ci kosztorys, napisz od razu odwolanie, mozesz wziac swoj kosztorys z jakiegos zakladu taki, zebys byl bardziej usatysfakcjonowany i przedstawiasz firmie ubezpieczeniowej.
    Dogadaj sie z lekarzem, zeby napisal w karcie, ze zaleca basen itd. Poza tym smieszne jest, jezeli po wypadku zacznie Cie bolec glowa a Ty masz isc do lekarza, zeby Ci wypisal na karcie, ze apap masz np. kupic. Bierz po prostu od teraz faktury imienne na siebie bo z rachunkami lubia nie przyznawac pozniej, ze niby nie dla Ciebie itd.
    Dodatkowo nalezy Ci sie odszkodzowanie za ujemne przezycie psychiczne i pare innych kwestii jeszcze

  8. #8
    Chris
    Gość

    Domyślnie

    Witam
    mam wizyte w poradni rehabilitacyjnej 22 czerwca skierowanie mam od lekarza rodzinnego a chorobowe mam do 8 czerwca. przedłużać chorobowe do tego czasu. dodam ze na l4 jestem od 23.04.2012.
    czy przedlużyć l4 i isc na wizyte prywatnie?

  9. #9
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Oczywistym jest że długość zwolnienia wpływa na orzecznictwo ewentualnego odszkodowania, oraz jest wprost proporcjonalne do rekompensaty za utraconą możliwość zarobkowania.

  10. #10
    Chris
    Gość

    Domyślnie

    Witam nadal jestem na L4 do 22.06.12 i 22.06 mam wizyte u lekarza w poradni rehabilitacyjnej.
    co dalej robic w hdi powiedzieli mi ze jak bede konczyl leczenie to moge zglosic i beda rozpatrywac sprawe.
    kto konczy leczenie ?
    do pracy bede mogl isc 25.06 ale z tego co wiem to chyba bede musiał robić badania okresowe bo bylem na L4 powyżej 30dni.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Badania okresowe plus zakończenie leczenia i wtedy możesz wracać do pracy. Wtedy też składasz dokumenty o odszkodowanie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  12. #12
    Chris
    Gość

    Domyślnie

    Witam, byłem u lekarza w poradni rehabilitacyjnej.
    dostalem skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne.
    pierwsze zabiegi mam 4.07.2012, pierwsze chcieli mnie zapisac na grudzien !!
    do 22.06.2012 mam L4 czyli do dziś, co dalej robić.
    wiem ze musze zrobic okresowe badania kontrolne, jak sie ma zakonczenie leczenia a chodzenie do pracy ?
    czy mam byc na L4 do czasu skonczenia rehabilitacji?




    witam jestem nadal na L4 do 17.07.2012, od srody zaczynam rehabilitacje, potem badania okresowe i składam papiery do ubezpieczyciela sprawcy.
    ile czasu maja na rozpatrzenie i czy wie ktoś jak to wyglada w hdi ?
    Ostatnio edytowane przez Chris ; 02-07-12 o 21:39 Powód: zmiana termiun rehabilitacji z 18.07.12 na 4.07.12

  13. #13
    Chris
    Gość

    Domyślnie

    witam jutro kończe l4 i rehabilitacje
    czy mogę żądać zwrotu kosztów dojazdu na rehabilitacje ?
    od miejsca zamieszkania mam ok 10km do przychodni rehabilitacyjnej.
    wozi mnie Tata, jak ta sprawe rozwiazac?
    znajomy musial tylko podac nr rej. pojazdu i ilość km.

    dzwonilem do hdi mam napisac ile km i nr rej.samochodu i ile razy.

    za 2-3 dni maja przyjsc papiery jakie dokumenty beda potrzebowac,
    o rozwoju sprawy bede informowal na bierzaco.
    Ostatnio edytowane przez Chris ; 17-07-12 o 22:19 Powód: nowe dane

  14. #14
    Chris
    Gość

    Domyślnie

    dostalem pismo od hdi i mam do wypelnienia protokol:

    nad dwoma polami sie zastanawiam?

    1. rodzaj i opis roszczen z podaniem szacunkowej wartosci.

    2. sposob rozliczenia szkody:
    a) rachunki, kosztorys poszkodowanego
    b) kosztorys hdi asekuracja

    co wybrać?
    w pkt.1 mam zamiar wpisac zwrot kosztow dojazdu na rehabilitacje i do poradni oraz leków.

  15. #15
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Zobacz co wyjdzie lepiej - kosztorys HDI to masz pewne pieniądze i błyskawicznie na koncie.
    Jesli Twój kosztorys to licz się z długą procedurą.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •