Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Honda Civic rocznik 2k6+ za 35000 zł na ON. miasto > 50%

  1. #1
    zel
    Gość

    Domyślnie Honda Civic rocznik 2k6+ za 35000 zł na ON. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    Honda Civic
    Budżet na zakup auta:
    35000
    Preferowany rok produkcji:
    2k6+
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2.2/140KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    20k
    Segment/typ/wielkość auta:
    c
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    NIE IMPORTOWANY!!!!
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Wymagania tylko takie żeby nie wtopić pieniędzy w złom :>

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W dieslu nierealne, żeby dostać za te pieniądze.
    W benzynie jak najbardziej.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Tym bardziej, że jednostka bardzo dobra, więc nikt tanio nie odda ; ) NA pewno nie na zasadzie 2.0 TDI

  4. #4
    luk.d
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak koledzy radzą zapomnij o ładnym UFO w dieslu w takim budżecie. Te samochody dobrze trzymają wartość, a poza tym już w salonie były dość drogie ze względu na wysoką akcyzę (pojemność 2.2). Jeżeli masz 35000 to zainteresuj się benzynowym 1.8 140KM (1.4 jest tańszy ale za słaby do tej budy), wystarczy bez problemu na 2006, a być może i na 2007. Pod koniec zeszłego roku sprzedawałem takiego 1.8 krajowego z 2007 w wersji Sport za 43000 -tak dla rozeznania ile trzeba dać za zadbane egzemplarze (teraz oczywiście już troszkę mniej).

  5. #5
    zel
    Gość

    Domyślnie

    miałem nadzieję że troszkę stanieją po wyjściu nowego gena ale chyba się przeliczyłem

  6. #6
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Nie Honda. Nawet modele z lat 90-00 w porównaniu z innymi autami mocno trzymają cenę ; )
    Jeżeli już chcesz hondę w dieslu to VII gen, ale tam nie jest jednostka hondy tylko opla ; )

  7. #7
    luk.d
    Gość

    Domyślnie

    Tak konkretnie to jednostka konstrukcji Isuzu, która montowana była również w Oplach. Jak zainteresujesz się VII gen to będziesz miał dopracowane auto z końcówki produkcji, a i kaski jeszcze zostanie na pakiet startowy i inne "ulepszenia", także może temat warty przemyślenia. Tylko wydaje mi się, że VII gen z dieslem nie było oferowane na naszym rynku, także jednak byłbyś skazany na import (jeżeli się mylę to poprawcie bo ręki sobie za to uciąć nie dam) VIII gen z początku produkcji miało kilka irytujących wad wieku dziecięcego, inna sprawa, że pewnie w większości egzemplarzy zostały już dawno wyeliminowane.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał zel Zobacz post
    miałem nadzieję że troszkę stanieją po wyjściu nowego gena ale chyba się przeliczyłem
    To nie bułki, że twarde 3dniowe są na promocji
    Pomyśl czy wydając 90tys zł za ładny egzemplarz po 4-5latach sprzedałbyś za 30-40% wartości dobre auto?
    Bo chociaż nie wiem ile bym zarabiał to takiego egzemplarza z przebiegiem w ok. 100tys km taniej, niż jakieś połowę ceny bym nie sprzedał.

    Za ładną VII trzeba zapłacić w ok. 24000-27000zł (w zależności od wersji/przebiegu). Osobiście wolałbym takiego Civica z 2004-2005r po lifcie, niż Golfa V
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    zel
    Gość

    Domyślnie

    chyba jednak bede musiał poczekać jeszcze ok 4 miesięcy i z większym funduszem wtedy uderzyć bo Żona (jako główny ogranicznik wyboru samochodu) strasznie się napaliła na UFO

  10. #10
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Jak zwykle kobiety. Że tak się wyrażę gówno się znają, ale najwięcej wymagają ; ) I złota zasada. Nie brać kobiet na oględziny ; )

  11. #11
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Dozbieraj do budżetu bo od 35 000 zaczynają się 2006 r czyli pierwsze Ufo jakie wyszło i to w wątpliwym stanie,auto fajne i z silnikiem benzynowym 1.8 140KM przy rozsądnej jeżdzie bardzo ekonomiczne,tak że nie wiem czy koniecznie diesla brać,benzyna bedzie pewnie tańsza w zakupie i eksploatacji,silnik na łanćuchu rozrrządu nie na pasku,łanćucha się teoretycznie nie wymienia,na pewno jest wytrzymalszy od paska no i się nie urwie.

  12. #12
    zel
    Gość

    Domyślnie

    dla mnie benzyna na pewno nie będzie tańsza w eksploatacji

  13. #13
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    No nie wiem czy nie będzie tańsza w eksploatacji,licząc to co zaoszczędzisz na paliwie możesz z nawiązką oddać przy serwisowaniu i naprawach diesla 2.2i-CTDI no ale to moje zdanie.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Wolf nie bardzo, bo wszystkie wieksze naprawy w dieslu sa pokryte przez jakies 30-40tys km, a reszta zostaje w kieszeni (zalezy tez od tego jak jezdzimy i gdzie)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  15. #15
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    No nie będę się może spierał to tylko moje zdanie niewiem jak tam z cenami części do 2.2 i-CTDI układ wtryskowy podobno jest Boscha nie wiem jakie ceny wtrysków,turbiny i dwumasy na początku produkcji były problemy z pompą wysokiego ciśnienia i luzem na wirniku turbiny,ale problemy wyeliminowano.Faktem jest że jest to jeden z lepszych i udanych silników diesla ostatnich lat o dużej kulturze pracy i niezawodności.
    Wybór należy do założyciela tematu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •