Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: opel, fiat, skoda, ford itp. rocznik 2005 za 15 tyś zł na Pb+LPG. miasto > 50%

  1. #1
    pwisnia
    Gość

    Domyślnie opel, fiat, skoda, ford itp. rocznik 2005 za 15 tyś zł na Pb+LPG. miasto > 50%

    Jakie auto kupić ?
    Preferowana marka
    opel, fiat, skoda, ford itp.
    Budżet na zakup auta:
    15 tyś
    Preferowany rok produkcji:
    2005
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.6 i 100 KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    12 tyś.
    Segment/typ/wielkość auta:
    hatchback lub kombi 4/5
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    rodzina 2+1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Polska
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Niezawodne, ekonomiczne, funkcjonalne, bezpieczne. Ogólnie szukam albo dużego hatchbacka albo kombi, który będzie dobrze i tanio jeździł po mieście (spokojna jazda) oraz da sobie radę na dalekich wakacyjnych wyjazdach zapakowany po brzegi. Zależy mi na tym, żebym nie musiał zbyt często odwiedzać mechaników. Autko powinno posiadać podstawowe wyposażenie typu ABS, poduszki, klimatyzację i wspomaganie kier. reszta to rzecz mniej ważna. Najchętniej to kupiłbym coś z LPG albo dobrym niezawwodnym dieslem. BARDZO LICZĘ NA WASZĄ POMOC.

  2. #2
    pwisnia
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, że pewnie ten temat był juz wiele razy opisywany, ale potrzebuję najświeższych informacji. Może przybliżę co mnie najbardziej interesuje. Z ogłoszeń na internecie najbardziej interesują mnie focus kombi (dużo ich w sieci) myślałem też o astrze albo kombiku albo hatchback, oraz ostatnio wpadł mi w oko fiat stilo. Wszystkie z rocznika 2004/2005 mają zbliżone ceny. Widziałem tez fajną lagunę kombi ale francuza się boję bo za dużo elektroniki (ponoć częste usterki i trudno znaleźć warsztat który to ponaprawia), podoba mi się też peugeot 307 kombi. Jak już wcześniej napisałem, zależy mi żeby autko było w miarę ekonomiczne (głównie jeżdżę po mieście) ale też miało na tle dobry silnik żeby na trasie sobie radziło dobrze. Jak byście mogli mi napisać podstawowe wady i zalety wybranych przeze mnie modeli, które z nich mają najdroższe części i jak wychodzą w naprawach. Chętnie tez bym się dowiedział, który z silników polecacie jako najmniej awaryjny i dość ekonomiczny(ew. który warto kupić z LPG) i z jakim realnym przebiegiem w tej kwocie (14/15 tyś) mogę znaleźć.
    Z tego co się już zorientowałem to krążą opinie że focusy mają słabą blachę (korozja) jak to z tym jest? I czy części i naprawa jest takiego autka jest droga?

    Pewnie będę miał jeszcze kilka pytań ale to może później.
    LICZĘ NA WASZĄ POMOC KOLEDZY FORUMOWICZE !!!

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Kolego nikt Ci nic nie napisał , bo nie kupisz focusa ani astry ani 307 z 2005 roku za 14-15 tysięcy. Tym bardziej jeszcze z LPG. Za 15 000 to możesz pomyślec o astrze II z 2002-3 roku , ewentualnie focusie mk1 z tych samych lat.

  4. #4
    pwisnia
    Gość

    Domyślnie

    Może przesadziłem z rocznikiem ale z 2004 kupię więc proszę o opinię z tego rocznika. Bo takich ogłoszeń jest sporo. Po za tym napisałem różne opcje jeśli chodzi o silnik. jesli będzie benzyna czy diesel to też nie pogardze.

  5. #5
    th1987
    Gość

    Domyślnie

    Ja tak samo nie odpisywałem na ten temat, bo kwota za dobrego focusa czy stilo, nie mówiąc o 307 czy lagunie z 2004-2006 wydaje mi się mocno za niska. Jednak są oferty jak i "oferty" często opisywane na tym forum. Tak jak piszesz, jest pełno ofert w tym przedziale cenowym...

    Myślę, że w tych pieniążkach to realny jest focus mk1, stilo z rocznika 2001-2002. O stilo był założony bardzo fajny temat opisujący ten samochód.

  6. #6
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Rok temu kupilem 307 kombi XS z 2002 za 14 tys (stargowane z 15,9 !), bez żadnego wypasu, benzyna. Według mnie, rocznik 2005 a nawet 04 za tą cenę to utopia.

  7. #7
    pwisnia
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za opinie. Ja jestem żółtodziobem jeśli chodzi o kupowanie aut więc, każdą opinię chętnie przeczytam. To co mi w takim razie radzicie za tą cenę. I co mogę dostać na naszym polskim rynku?

  8. #8
    th1987
    Gość

    Domyślnie

    pwisnia, ja bym radził poczytać troszkę to forum, bo takich tematów było wałkowanych naprawde dużo. Przynajmniej w każdym wypowiedział się jakiś starszy użytkownik bez-wypadkowe. Przede wszystkim nie patrzeć na najniższe ceny ofert z otomoto czy motoallegro, bo szkoda tylko czasu i zachodu. Znajdź intersujący Cię model samochodu [rozsądną ofertę] i podaj go do wstępnej oceny forumowiczom.

    Ja osobiście polecałbym focusa mk1 - model po liftingu z silnikiem 1,6 bądź 1,8 benzyna. Przez jakiś czas poruszałem się focusem z silnikiem 1,8 benz i muszę powiedzieć, że dalsze wyjazdy wspominam bardzo dobrze. Rdza to oczywiście jeden z głownych mankamentów, lecz egzemplarz z którego korzystałem był ładny i zdrowy.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W tej cenie to kupisz ładną albeę, aveo, w okolicach 15 powinna się też znaleźć jakaś fabia z lat 2003-2004.Widzisz ogłoszeń jest sporo ale AUT jest mało w tej cenie, większość z tych ogłoszeń to...szkoda gadać.
    Jak szukasz w ogłoszeniach to weź dany rocznik i ułóż je cenowo od najwyższych i przejrzyj kilka ogłoszeń od góry (tak z 1/4) wierz mi że wszystkie inne to w 99% szkoda kasy na paliwo by to oglądać, a ten 1% zarezerwowany jest dla tych co się znają i wiedzą jak odróżnić złoma od auta.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ogólnie to musisz też zdawać sobie sprawę, że przy autach około 10 letnich nie możesz wymagać dużej bezawaryjności. Niezależenie od marki coś tam zawsze może wyjść. Szukałbym jakiejś benzyny bez gazu, ze względu na pewnie niższy przebieg, jak pod gaz to nie pchałbym się w Forda. Szukaj może wśród lekko niedocenianych marek (Kia, Hyiundai, może Alfa) będzie szansa na wyższy rocznik.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ceny samochodów są takie, jak ceny jajek, masz np. je za 30gr i masz też jajko za 1zł. I to jajko i to jajko. Pierwszego byś nietknoł, a drugie jest pyszne. Chyba że lubisz jajca za 30gr. to szukaj auta za 15k z 2005 roku i wykup sobie dobry abonament w komórce, co byś miał darmowe do mechanika, potem assistanca też fulla co byś nie wydał majątek na lawety, no oczywiście najważniejsze co by twój mechanik nie miał węża w kieszeni. A tak napoważnie to ciężko coś polecić kolego w tej kwocie, moim skromnym zdaniem rocznikiem nie jeżdzisz więc musisz znaleść auto które Ci odpowiada a potem szukać takiego w najlepszym stanie technicznym.

  12. #12
    pwisnia
    Gość

    Domyślnie

    Zdaję sobie Panowie sprawę, że to co piszecie ma sens. Ale jak powiedzcie mi mam wśród dziesiątek lub nawet setek ogłoszeń rozróżnić ten 1% dobrych ofert. Ewentualnie ile muszę dołożyć, żeby mieć coś pewnego nie zajeżdżonego w tej klasie co pisałem?

  13. #13
    pwisnia
    Gość

    Domyślnie

    A pro po przejrzenia forum. Już trochę to zrobiłem, ale wierzcie mi, że nie mając wiele czasu przewertowanie ofert sprzedaży a także różnych for z tego tematu nie jest łatwe. Czy w ogóle polecacie jakiś komis lub dealera który jest uczciwy w okolicach śląska, może małopolski lub najbliższych śląskowi województw, to chętnie proszę o namiar najlepiej link do ich strony.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Z tamtych rejonów jeśli masz jakieś auto do sprawdzenia to bodajże użytkownik (nasz kochany mod ;p) Kris75 jest i pewnie służy pomocą, a z polecanych importerów to tam gdzieś pomieszkuje user tradelux -auto od niego możesz brać w ciemno (jeśli coś Ci się spodoba) a jak zrobi Cie w balona to urwiemy mu jajka (żart, bo człowiek uczciwy).

  15. #15
    pwisnia
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Oczywiście jeśli będę miał coś na oku to chętnie skorzystam z porady Krisa75. A może tradelux miałby jakieś fajne autko wpadające w moje oczekiwania, Chętnie bym zobaczył

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •