Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: producent tłumików

  1. #1
    krataja
    Gość

    Domyślnie producent tłumików

    Potrzebuje w moim turbolocie wymienic tłumik końcowy i dostałem dwie oferty na tłumik. Jedna firmy Bosal i jedna firmy Asso Marmitte.Roznica w cenie 70zl na korzysc Asso.
    Ktory warto zakupic?

    Marka Bosal jest raczej znana i zbiera raczej przychylne opinie (choc bywa z tym różnie), marka Asso Marmitte dla mnie zupelnie obca ale moze zna ja ktos od bardzo dobrej strony i jest w stanie szczerze polecic?

    Bede wdzieczny za porade.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zobacz jeszcze na firme Ulter
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał krataja Zobacz post
    Potrzebuje w moim turbolocie wymienic tłumik końcowy i dostałem dwie oferty na tłumik. Jedna firmy Bosal i jedna firmy Asso Marmitte.Roznica w cenie 70zl na korzysc Asso.
    Ktory warto zakupic?

    Marka Bosal jest raczej znana i zbiera raczej przychylne opinie (choc bywa z tym różnie), marka Asso Marmitte dla mnie zupelnie obca ale moze zna ja ktos od bardzo dobrej strony i jest w stanie szczerze polecic?

    Bede wdzieczny za porade.
    Kolega mial sporo reklamacji na Bosala
    Jesli chodzi o tlumik standardowy to poszukaj Walkera, musisz sprecyzowac co chesz osiagnac tym tlumikem?

  4. #4
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Zobacz jeszcze na firme Ulter
    Slyszalem ze Ultery nie daja wyciszenia jak oryginal. prawda to?

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Kolega mial sporo reklamacji na Bosala
    Jesli chodzi o tlumik standardowy to poszukaj Walkera, musisz sprecyzowac co chesz osiagnac tym tlumikem?
    No wlasnie z Bosalem mam mieszane uczucia... Ale z drugiej strony podobno czesto te tlumiki sa montowane na
    pierwszy raz. O Walkerze slyszalem jeszcze gorsze opinie niz o Bosalu ale ile w tym prawdy nie wiem...

    Moje wymagania to:
    - wyciszyc wydech
    - nie zdławić mocy
    - nie zaplacic fortuny - auto do jazdy a nie do lansu :-)

    Bede wdzieczny za podpowiedzi.

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ulter tzw dedykowany daje delkatny bass co za tym idzie jest glosniejszy od serii

    Co do Walkera i Bosala wypowiadam sie co do reklamacji tylko, i na Walkera kolega nie maial na Bosla bylo troche.

    Tlumiki Asmetu itp polka maja moim zdaniem slabsze wyciszenie i wytrzymuja max 3 lata.

    Tak jeszcze poza twoimi wymaganiami:

    Masz tez takie firmy jak MG i El-tec ich porduktu sa naprawde dobre tylko lepiej robic u nich na miejscu.

    Potem sa juz marki takie jak np Remus Supersprint itp gdzie pordukt dedykowany w kabinie jest slyszlany jak seria a na zewnatrz delkatna zmiane barwe no i wytrzymalosc takiego tlumika potrafi byc bardzo dluga tylko cena tez jest odpowiednia.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeśli nie do lansu to kup sobie polski produkt Izawit Płóciennik, robią bardzo dobre wydechy, ewentualnie słabszy Asmet...

  7. #7
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    A o polmostrów nie myslałeś? Ponoć dają radę i nie ma lipy, a są tańsze od wyżej wymienionych ; )

    Poszukaj opinii. Większość będzie dobrych ; )

  8. #8
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za wstepne porady.
    Patrzyłem na tłumi Izawit oraz Asmet ale obie firmy z tego co widzialem oferuja tłumiki walcowe a nie jak oryginalne - z blachy wytłaczanej. A ja preferuje jak jest zrobione porzadnie;-)
    El-tec tak samo robi tłumiki nieoryginalne i do tego jeszcze o ok 300zl drozsze niz te co dostałem oferte.

    Bardziej szukam porządnego zamiennika z grubej blachy, zeby minelo nastepne 10 lat zanim zardzewieje (tyle wytrzymal oryginal). A co to znaczy porzadny tłumik dobrze obrazuje tez fotka:
    http://pliczek.eu/images/609tlumiki.png
    Czy Polmostrów wyglada jak ten z lewej czy jak ten z prawej? ;-)




    zrodlo: http://www.intercars.com.pl/pliki/PL...o_korekcie.pdf

  9. #9
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia. Ludzie sobie chwalą, 3-4 lata powinno być ok. Jeszcze zabezpieczyć farbą wysokotemperaturową. 10 lat? Tyle chcesz jeździć aktualnym autem ; DDD

    Jeżeli chcesz tłumik na 10 lat to szukaj z kwasówki ; ) Ale wtedy $. Coś za coś.

  10. #10
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Ehhh, jak zwykle ciezki temat;-)
    Oryginalny tłumik (nie zrobiony z zadnej stali kwasowej) wytrzymal rowniotko 10 lat od nowosci - dlaczego mialbym zakladac ze zamiennik wytrzyma mniej? ;-) Ale niech tam, jak wytrzyma 6 to bedzie wystarczajaco.
    Ponadto autko jest zasilane LPG zatem tym bardziej zalezy mi na wstawieniu rozsadnego tlumika zebym nie musial myslec czy do sprzedazy za rok,dwa,trzy zacznie sie dziurawic czy nie.
    A swoja droga wlasnie zerknalem ze farba antykorozyjna wysokotemperaturowa kosztuje od 15zl do 45zl - chyba nalezy cos takiego kupic...

    ps.
    znalazlem ciekawa dyskusje na forum renault safrane - z niej wynika ze powiniennem sie zainteresowac marka MTS...
    http://www.renaultsafrane.eu/printvi...70ee568622f834
    Ostatnio edytowane przez krataja ; 15-03-12 o 23:57

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    moim zdaniem tlumiki na 1 montaz sa robione lepiej niz kazdy zamiennik ktory zastosujesz wybierasz tylko miedzy tym co pokazales na fotce chesz miec tlumik ktory wytrzyma 10 i wiecej lat kup z nierdzewki jak wczesniej wspomniano, chesz tlumik ktory wytrzyma okolo 5 lat i bedzie tlumil jak orgianal kup Walkera itp
    i chyba wiecej nie ma co tu sie rozwodzic

  12. #12
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Kupić normalny, dobrze zakonserwować. Dużo pracy to nie kosztuje ; ) Bierz kolego MTS ty będziesz szczęśliwy, chłopaki z forum i producent.
    Na tym forum wszyscy mamy nówki salonówki Lexusy, BMW, Mercedesy, Porsche itp, więc nie wiemy co to zmiana tłumika...
    Żarcik taki ; D

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •