Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 46 do 59 z 59

Temat: Rodzinne autko do 10k

  1. #46
    Przemek
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za informację Życzę szerokiej drogi

  2. #47
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał PathLiner Zobacz post
    Świetny wybór Przemek.
    Sam użytkuję CXP i powiem Ci, że to się nie psuje.
    Średnio wciąga to 5.7-6.0 w trasie bez oszczędzania (autostrada) i ok. 6.5-7 l/100 w mieście. (zimą litr-półtora więcej)
    Pilnuj linki sprzęgła, sworzni wahaczy i zrób coś z kostką stacyjnki o ile masz tam klimatronika.
    Zapraszam na forum cytryny.
    Ja ze swojej strony jako użytkownik silnika 1.8 +PB także zwrócę Twoją uwagę na problem z kostką stacyjki. Niestety styki się wypalają przy mocnym nawiewie , jest na to sposób z przekaźnikiem więc radze od razu się zainteresować , cały opis na forum.
    Usterka w kosztach około 50-100zł ale jak strzeli to stoisz i " kwiczysz" a kluczyka nie można nawet ze stacyjki wyjąć.

  3. #48
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Przemek- ....sprawdz kiedy była wymiana rozrządu ....w tych silnikach zalecane co 120-140Tkm lub 5-6 lat ( o ile dobrze pamiętam) ...masz HDi 90 KM ??? ...a przebieg ..? bo patrząc po ogło u sąsiadów drogo nie dałeś ...więc wiesz nic za darmo .

    Tak w celu info ;

    http://www.autoscout24.de/listgn.asp...rue&sort=price

    jak najdłuższej bezproblemowej eksploatacji życzę


    PS;

    Prawda jest tak , że znależć ładne dobre i niewytłuczone "rodzinne" auto w przedziałe 8-10T zł wcale nie jest łatwo
    Jest to niby kwota za duża na "byle co" ..ale jeszcze za mała na coś dobrego ..do tego każdy by już chciał z tego Wieku auto 2000> ....rozwaga w poszukiwaniach - wskazana !
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  4. #49
    Przemek
    Gość

    Domyślnie

    Panowie ja jeszcze nie kupiłem Tylko wybór padł na Picasso Ale dzisiaj ktoś mi gwizdnął tą za 11tyś. tak to jest się zastanawiać...no cóż poszukuję dalej. Powiedzcie: lepiej sprowadzone czy krajowe ? Jest różnica pod względem jakości tego co idzie do nas, a tego co na zachód ? Tyle tylko, że ktoś to sprowadza takie Picasso nie sprowadza z przebiegiem mniejszym niż np 250TKM bo chyba takich w ogóle za granicą nie sprzedają mam rację ?

  5. #50
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Kup sobie takie auto: KLIK
    Dokup turbinę za 500-700.
    Zrób ten błotnik za kolejne (max) 500.
    Wypierz i wypoleruj za 300.
    Podlicz się, tankuj i szerokości.
    A licznik to sobie sam ustaw tak jak chcesz -- sąsiad będzie wargę gryzł.

    PS.
    Tylko zanim to przeczytasz, prawdopodobnie już będzie na lawecie a za dwa-trzy dni do kupienia w komisie gdzieś pod Gnieznem, za bagatela 14.000-15.000 zł z przebiegiem 186.000 km. Błyszczący lakier, lekko wilgotne pachnące wnętrze, umyty silnik i książka serwisowa "prawie do samego końca". Może w bonusie Ci pokażą fotki tego obtartego błotnika.
    Ostatnio edytowane przez PathLiner ; 31-01-11 o 19:43

  6. #51
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    EDIT:
    @przemek

    Nie masz. Zobacz sobie ten link andrebara masz tam jedną sztukę z przebiegiem 273 tys za 2900E a dalej inną za 5900E z przebiegiem 104 tys. Do na sprowadza się tylko takie jak ta pierwsza.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 31-01-11 o 21:59 Powód: adresat
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #52
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Francuskie auta się kupuje w Belgii albo w Holandii lub (suprise!) we Francji... nie wiem dlaczego Wy kolegę odsyłacie do Niemiec po cytrynę...
    Po owoce to się chodzi do warzywniaka a nie do Rossmana.

  8. #53
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Strach o japońskie pytać . Link wydaje mi się był tylko poglądowy.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #54
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Typowa akademicka dyskusja.
    A bo da się! A bo nie da się. Da się! Nie da się!

    Auto ma być tanie. Padło na Picasso w dieslu. Czyli przebieg z założenia już będzie dla Polaka niemały. (okolice 200.000 dla roczników 2000-2002).
    Jeśli ma się zamknąć (w zakupie) w dyszce to musi człowiek kupić te auto z Beneluxu lub rodowitego "francuza" z jawnym ale do szybkiego ogarnięcia -- defektem.
    Mało kto sprzedaje te auta bez wad w dobrej, niskiej cenie.

    "Poglądowo" druga-trzecia strona z niemieckimi ofertami... to dla kogoś niezorientowanego -- zawsze jest lekki szok.
    Ja dalej będę twierdził, że Picasso tak (świetny wybór!) ale nie z Niemiec.
    Tak samo jak przebieg 300.000 i więcej km jest spokojnie dla HDi do zrobienia. Bez kapitalnego remontu.
    A nawet gdyby, odpukać -- to silnik 2.0 (DW10TD) z osprzętem, można trafić za nie więcej jak 1.500-1700 zł.

    Brak dwumasy, brak FAP'a, EGR łatwy do obsługi, 90 koni przy minimalnym spalaniu.
    Dziecinnie łatwe "chipowanie" (jeśli komuś pomyli się przeznaczenie tego pojazdu) -- polegające jedynie na podmianie softu. Itd, itp.
    Poza tym -- moje dzieciaki kochają jazdę tym autem.

  10. #55
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ale czy ja się kłócę? Szokiem tak samo może być cena jak i przebieg (możliwy i ponad 300 tyś). Wydaje mi się tylko, że twierdzenie "musi być z Francji albo Belgii" jest na wyrost.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  11. #56
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Zgoda.
    Celnie dorwałeś mnie z tym "musi".
    Nie musi. Użyję stwierdzenia, że "być może, w mojej opinii, najłatwiej będzie aczkolwiek mogę się mylić".

  12. #57
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nie czepiam się dla zasady. Jesteś łebski gość i tak samo traktujesz innych (cudzysłów w Googlu to nie jest wiedza powszechna) ale różnie ludzie czytają i nieraz lepiej z kategorycznymi stwierdzeniami być ostrożnym. Jeśli uraziłem sorry. EOT z mojej strony i tak już koledze w temacie nasyfiłem
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  13. #58
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Myślałem , że człowiek już kupił .....miał to być 2001r HDi ..za 11Tzł .już w Polsce ...więc "okazyjnie" ......
    link wrzuciłem informacyjnie i jest to 1a str od 1000e w góre dla 2001r.

    Zdaję sobie sprawe z tego , że jak ktoś szuka konkretnie do jakiejs ceny ( okazyjnej - jakby nie było) to na coś się MUSI godzić i albo godzi się na robienie z siebie "frajera" albo tak jak "Pathi" pisze bierze dupę w troki i sam rusza dyńką kombinując jak to pogodzić .... a co to wiecie bo w tym "pies pogrzebany" i to obojętnie jakiej rasy
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #59
    TimeHasCome
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Odkopię trochę temat, zeby nie zkladac nowego - w zasadzie szukam podobnie jak autor - wiekszego ("rodzinnego" - zwykle 2+1) wozu, ktory sluzylby mi na dojazdy do pracy - 25km w jedna strone + jazda w miescie (po godzinach dodatkowo pracuje dojezdzajac do klienta indywidualnie), najlepiej kombi gdyz woze ze soba troche sprzetu, ktory ciezko jest ladowac i targac z typowego bagaznika, dodatkowo w weekendy nieco dluzsze podroze - do 200km

    Zalezy mi na pojemnosci samochodu, bezpieczenstwie i kosztach expolatacji (spalanie + czestotliwosc spotkan z mechanikami i ich wynagrodzenie)

    Wybor padl na Volvo V70 z pierwszej generacji (na kolejne mnie poki co nie stac ) poczatkowo myslalem o klekocie, aktualnie bardziej sklaniam sie w strone LPG.

    Znalazem kilka ciekawych egzemplarzy z lat 1997-2000 i teraz pytania do bardziej zorientowanych uzytkownikow:
    - ktorych silnikow unikac, a ktorych szukac? (diesel jest tylko jeden, benzynowych bodajze 14 wersji)
    - czy przebieg 250k i wiecej w benzyniaku powinien zapalac czerwone swiatlo? (smiac mi sie chce jak widze "perelki" z 97 roku ze 130k na liczniku... nie przeraza mnie przebieg bo wole znac prawdziwy zblizony do 300k niz krecony na "niepalacego starszego pana")
    -jakie sa typowe bolaczki dla tego modelu?
    -powinienem zmienic obiekt zainteresowan? (przyznam szczerze ze od dluzszego czasu choruje na v70, moj dotychczasowy samochod dogorywa wiec czas na zmiane)

    dodam ze do dyspozycji mam max 10k PLN

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •