Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jak to zrobić aby nie zostać nabitym w butelke?

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Question Jak to zrobić aby nie zostać nabitym w butelke?

    Założyłem ten temat aby dowiedzieć się co należy zrobić, aby nie zostać nabitym w butelke. Do rzeczy:

    W coraz większej ilości ogłoszeń dotyczących sprzedaży aut zamieszczane są następujące wpisy:

    - pisemna ( prawna ) gwarancja pochodzenia pojazdu
    - pisemna gwarancja przebiegu
    - pisemna gwarancja bezwypadkowości auta

    Stąd moje pytania do Was. Czy jeśli na umowie kupna sprzedaży sprzedawca napisze tylko np stan licznika w chwili sprzedaży, oraz napisze, że auto jest bezwypadkowe to taka adnotacja ma jakąś moc prawną jeśli okaże się w późniejszym okresie, że jednak mijał się z prawdą? Jeśli taka adnotacja nie ma mocy prawnej to jak powinna wyglądać taka informacja aby taką moc miała w późniejszym okresie?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Coraz więcej, bo *****ci uczą się cały czas i tak podglądają co ciekawsze oferty uczciwych firm.
    Jeśli chodzi o zapis stan licznika to nic Ci nie gwarantuje, ale przebieg już tak
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jeżeli udowodnisz ze ukrył jakaś wadę to, tak masz prawo do roszczeń. W praktyce właśnie udowodnienie winy okazuje się trudne/niewykonalne. Reasumujac: deklaracje sprzedającego jedno, porzadne sprawdzenie auta(i litości ASO to nie wyrocznia- są lepsze i tańsze metody weryfikacji stanu auta) drugie.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Czyli tak naprawdę takie zapisy można sobie między bajki włożyć, bo w praktyce i tak to nic nie da?
    Załóżmy taką sytuacje. Podczas zakupu auta na umowie kupna-sprzedaży sorzedawca napisał " gwarancja bezwypadkowości ", po czym po jakimś czasie okazuje się, że auto jest faktycznie bezwypadkowe, gdyż ma oryginalny lakier na całym aucie za wyjątkiem kilku punktów które świadczą o tym, że mogło zostać zespawane z 2. Co wtedy?

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wymiana/malowanie np. błotnika czy drzwi albo zderzaka i grilla jeśli konstrukcja nie ucierpiała (pas przedni, podłużnice itd) nie oznacza, że auto jest powypadkowe. Tak wygląda trzeźwa ocena. Niestety jest cienka granica między bez a wypadkowy i jak przyjdzie co do czego Ty powiesz swoje, handlarz swoje. Gdyby Ci podpisał, że na całym aucie w momencie kupna jest oryginalny lakier to co innego. Nie chcę wywołać dyskusji "a jeśli maska była pomalowana to bity?" bo wyjaśniłem to już wcześniej i napisałem teraz obrazowo, żeby pokazać różnicę.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •