Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Laguna II kombi

  1. #1
    mironii
    Gość

    Domyślnie Laguna II kombi

    wizualnie auto jest piękne. francuzi sie postarali. prowadzenie rózwież niczego sobie do tego dość dobrze wybiera polskie nierówności nawet na oponach o profilu 45. niestety jakosc wykonania srodka juz nie jest najlepsza. słychac w plastikach niezbyt przyjemne dzwieki. a przy najechaniu na wiekszy garb huk w aucie jest dosc przerazajacy. silnik 1.8 16V jest porównujac do vectry słabszy choc teoretycznie maja podobna moc. spalanie nie jest zbyt duze. kultura pracy wysoka- cichy i równopracujacy. padaja skrzynie biegów- ale nie są koszmarnie drogie w naprawie. u mnie wymiana wałka głownego skrzyni z robocizna kosztowała ok 500 zł. rocznik 2001 rdzy nie widze. notorycznie pada elektryczne podnoszenie szyb ale tez nie jest to wielki wydatek.
    cdn

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ale co ci tam huka? Plastiki u mnie się odzywają tylko wtedy jak temperatura jest poniżej -15*C a tak to cisza... Rdzy nie zobaczysz bo pełny ocynk... Chyba, że ktoś już robił mu "make up" Zmień temat na "Laguna II". Będzie bardziej uniwersalny.

  3. #3
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Dopisze się do tematu.

    Nie licząc posiadanych Lagun przeznaczonych do sprzedaży posiadałem i dłużej użytkowałem 3 sztuki LII PH 1.

    1. Hatchback 2002 r PRIVILAGE 2.2 DCI Kupiona przy przebiegu 100tk sprzedana przy 140tkm., Kombi 2.2 DCI 2004 r 190 Kupiona / 200 Sprzedana. Kombi 1.9 DCI 230 kupiona 250 sprzedana.

    Na ogólny plus dla wszystkich zaliczam:
    Cenę za jaką można to auto nabyć
    - bogate wyposażenie seryjne
    - Komfort jazdy i wyciszenie wnętrza
    - Niskie ceny części
    - Dość świeżo wyglądająca sylwetka jak na swoje lata.

    Minusy:

    Przede wszystkim silnik 2.2 DCI ani on dynamiczny ani oszczędny. Osobiście przeprowadzałem dwa remonty tych silników jak i co chwilę widzę 2.2 DCI / 2,5 DCI u mojego mechanika z podobnym problemem: panewki / wał / turbo

    Skrzynia biegów: Kolejna pomyłka Renault. Zaczyna się od niewinnego "haczenia" 3 biegu,a kończy na remoncie.

    Przednia szyba solarowa: Rozwarstwia się "solar" wynikiem czego przed oczami mamy piękne białe plamki i prędzej czy później czeka nas wymiana.

    Nie wspominam o ciągłych błędach na wyświetlaczu,zaworze EGR,podkładkach pod wtryskami które potrafią nawalać co 10tkm,ferelnych czujnikach kół,podświetleniu panelu klimatyzacji,zapalaniu dotykowym i innych fochach elektryki bo idzie je dość szybko ogarnąć.

    Generalnie jak diesel w Lagunie to jedynie 1.9 dci / beznyzna 3.0 lub 2.0 T.

    Moim zdaniem ten samochód jest jedynie godny polecenia ze względu na komfort i wyposażenie oraz młody rocznik jaki dostaniemy za bardzo niską cenę. Po za tym sam już nie zaryzykuje bo mam dosyć Ciągłe drobne awarie mogą wyprowadzić z równowagi nawet świętego.

    P.S

    Pierwsza którą sprzedałem 2 lata temu i równiutko w Lipcu 2011 odkupiłem ją od właściciela zagrzała u mnie dumne miejsce w "alei gwiazd" w prawym rogu podwórza pośród wysokich traw
    Ostatnio edytowane przez Kris ; 15-07-12 o 18:32

  4. #4
    orzem
    Gość

    Domyślnie

    Witajcie. Pozwolę sobie odkopać temat jednym pytaniem. W końcu kupiłem samochód - Lagunę drugą (2003, 1.6 16V, przebieg 314000) i zastanawia mnie jedna rzecz. Jak dużo ten silnik da radę (oczywiście przy normalnym serwisowaniu) bez remontu?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •