Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Temat: Hatchback, kombi, sedan do 30 000 zł

  1. #16
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Kumpel miał ten który ja miałem czyli 122. Może ktoś inny niech się jeszcze wypowie bo tak we dwóch to się zaraz pokłócimy

  2. #17
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Poczytajcie na forum Opla.1,8 122 km jak najbardziej polecany. Poliftowy 1,8 140 KM mogą być problemy.Chcesz zaoszczędzić jeżdżąc na gazie -nie oszczędzaj na instalacji.Prochu nie wymyśliłem , ale wiem jedno .Jak się u Pana Kazia w garażu zakłada instalację gazową to efekt murowany!
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  3. #18
    User01
    Gość

    Domyślnie

    Tylko ze te vectry po lifcie mają silniki direct z wtryskiem bezpośrednim (140 KM). Ja chce 1.8 122 KM przed lift.

    A dlaczego mazda nie znosi gazu?


    Avensis też?

  4. #19
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @apacz o oszczędnościach na instalce właśnie pisałem, że nie oszczędzane było, 3,5k za sekwencję do 4 garków to nie jest mało, ale jak widać ten silnik (140KM)niezbyt może współpracować z gazem-jedne lepiej go znoszą inne nie i w oplach widać to np po silnikach 1.6 8V które na najtańszych śmigają dobrze a 16V już niekoniecznie.
    @kara.kahn-myślę jednak że się nie pokłócimy, ja tam aż tak impulsywny nie jestem, chyba że trafi się jakiś totalny bałwan co herezje wypisuje, ale aniw tym wątku ani ostatnio na forum nie trafiłem na takiego więc PEACE
    @User01-o avensisach nie słyszałem by szwankowały na gazie.
    Ostatnio edytowane przez carl23 ; 05-11-11 o 09:28

  5. #20
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Osobiście nie brałbym pod uwagę Avensisa... Opel czy Mazda to fajne autka, chociaż Vectra będzie większa.

    Co do Superba, to nie montowali tam 6 biegowej skrzyni do 1.9TDI... tylko do 2.5TDI.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #21
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @mpDante-w silnikach 130 (131KM) 1.9 TDI były skrzynie 5 i 6 biegowe.W słabszych wersjach tylko 5b.

  7. #22
    ...
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał User01 Zobacz post
    A dlaczego mazda nie znosi gazu?
    Nie odpowiem Ci na pytanie dlaczego ale znajomy w tej sprawie ze swoją szóstką był w kilku warsztatach i wszędzie mu odradzali więc coś musi być na rzeczy. Ostatecznie zrezygnował z pomysłu zagazowania "madzi".

  8. #23
    macreli
    Gość

    Domyślnie

    Mój ojciec ma Avensis 2.0 vvti.
    Silnik z bezpośrednim wtryskiem, nie nadaje się do LPG.
    W każdej stacji odradzają, albo koszt sięgający połowy auta.

  9. #24
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio gdy byłem u Jaksy przyjechał jeden gość dwulitrową 6 w benzynie i tak rzucił, że chętnie by ją zagazował to chłopaki go wyśmiali informując, że się nie nadaje. Ogólnie stwierdzili że mazdowskie benzyny nie nadają się do gazu. Jak ktoś się decyduje na benzynowy silnik w takim aucie to powinien mieć świadomość większego spalania i specyfiki takiego silnika tym bardziej, że ten model w benzynie jest droższy niż analogiczny diesel

  10. #25
    robertnet
    Gość

    Domyślnie

    Co do Vectry C to ja jeżdżę osobiście od jakiegoś czasu GTS z silnikiem 1.8 122KM z gazem, silnik ten znakomicie znosi gaz.
    Jeśli chodzi o ten nowszy silnik 140KM to nie ma on bezpośredniego wtrysku, a zmienne fazy rozrządu!!!

  11. #26
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    User bierz więc Vectrę, gazuj, Borbety zakładaj i w drogę

  12. #27
    User01
    Gość

    Domyślnie

    Skoro 2.0 vvti avensis nie lubi gazu to czy 1.8 również?

    Czyli co panowie, zostaje mi tylko vectra? Bardzo bym chciał diesla uniknąć ale szczerze mówiąc najbardziej pasowała mi avensis 1.8 w gazie.

  13. #28
    kubaa
    Gość

    Domyślnie

    a moze audi a4 2.0??

  14. #29
    radko777
    Gość

    Domyślnie

    @user01 - pisałeś ze nie chcesz Mondeo III bo ma koło dwumasowe....jeżeli sie nie mylę to niektóre jednostek innych marek je tez mają poza tym przy benzynie nie doczytałem się na co by ktoś się na nie skarżył jako że przymierzałem się do Mondeo szukałem i benzyny i diesla (ostatecznie kupiłem diesla) to trochę się naczytałem na forach. Instalacja do Mk III 1.8 125 km to jakieś 2700 w u Pana Sebastiana ze Zbrosławic (blisko mnie) a gościu polecany na forum LPG. Poza tym silnik na łańcuchu A auto duże i wygodne ...
    Jak chcesz to spytaj się Carpasje jeden z jego klientów chciał sprzedać niedawno Honde Accord w kombi z 2004 może to nadal aktualne...

  15. #30
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał radko777 Zobacz post
    @user01 - pisałeś ze nie chcesz Mondeo III bo ma koło dwumasowe....jeżeli sie nie mylę to niektóre jednostek innych marek je tez mają poza tym przy benzynie nie doczytałem się na co by ktoś się na nie skarżył jako że przymierzałem się do Mondeo szukałem i benzyny i diesla (ostatecznie kupiłem diesla) to trochę się naczytałem na forach. Instalacja do Mk III 1.8 125 km to jakieś 2700 w u Pana Sebastiana ze Zbrosławic (blisko mnie) a gościu polecany na forum LPG. Poza tym silnik na łańcuchu A auto duże i wygodne ...
    Jak chcesz to spytaj się Carpasje jeden z jego klientów chciał sprzedać niedawno Honde Accord w kombi z 2004 może to nadal aktualne...
    No to porozmawiaj z mechanikami obsługującymi VW, SKODA , SEAT i silnik TFSI 1,2, 1,4 2,0 poj.
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •