Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Kombi Mazda / Ford rocznik 2003 za 25000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

  1. #1
    seraph
    Gość

    Domyślnie Kombi Mazda / Ford rocznik 2003 za 25000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 20-25k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    Mazda / Ford
    Budżet na zakup auta:
    25000
    Preferowany rok produkcji:
    2003
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2.0 140
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    15000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2 + fotelik
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Poszukuję kombi, w którym da się komfortowo podróżować na kilkuset kilometrowe trasy (pojemny bagażnik).

    Do tej pory jeździłem fordem cougarem (GHIA) i idealnie byłoby znaleźć coś w podobnym standardzie w wersji kombi.
    Priorytetem jest skrzynia automatyczna (chociaż przeglądając dotychczasowe ogłoszenia zaczynam się zastanawiać, czy jest w ogóle realne żeby znaleźć taki samochód).

    Dotychczas najbardziej po głowie chodzi mi Mazda 6 i Ford Mondeo - z tym chyba ciężko będzie znaleźć coś sensownego poniżej 30k? Jeśli chodzi o Mazdę, to raczej nie przeszkadza mi wizualnie rdzewienie, dopóki dach nie przecieknie, a podłoga się nie zapadnie.
    Myślę, że chciałbym użytkować samochód ok. 5 lat.

    Prowadzę działalność, więc w przypadku ofert z FV (tylko komisy?) mógłbym dodatkowo oszczędzić kilka tys.

  2. #2
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Mondeo MK3 z końca produkcji, najlepiej z 2.0 benzyną 145 koni - będzie Pan zadowolony.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Kupisz za to ładną poliftową Mazdę 6 budżet ok. 20tys wystarczy na 2005-2006r.
    Ewentualnie z dużych samochodów jeszcze Opel Vectra C (tylko brzydki wygląd kombi).
    Coś ładniejszego z kombi to Peugeot 407SW
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Koniecznie kombi? Jak benzyna w automacie i zadbana to może moja propozycja: http://bez-wypadkowe.net/showthread....r-%28FL%29-gaz

  5. #5
    seraph
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roadkiller Zobacz post
    Koniecznie kombi? Jak benzyna w automacie i zadbana to może moja propozycja: http://bez-wypadkowe.net/showthread....r-%28FL%29-gaz
    Niekoniecznie, ale na pewno z dużym bagażnikiem. Poza tym twoje akurat jest na drugim końcu Polski, a wolałbym coś w okolicy :-)

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Kupisz za to ładną poliftową Mazdę 6 budżet ok. 20tys wystarczy na 2005-2006r.
    Ewentualnie z dużych samochodów jeszcze Opel Vectra C (tylko brzydki wygląd kombi).
    Coś ładniejszego z kombi to Peugeot 407SW
    Tradelux, z tymi Mazdami zastanawiam się, czy jest jakiś sens (oprócz liftu), żeby pchać się w wydatek 20tys. Nie lepiej kupić coś starszego 2003-2005 ale o połowę tańszego i ewentualnie dołożyć trochę do naprawy?
    Ja jeśli chodzi o stan samochodów jestem laikiem, więc zakładając że będę kupował z jakimś znajomym, to i tak pewnie nie wszystkie uchybienia znajdziemy i może się okazać, że za 20 tys kupimy gorszego paścia, który jest odpolerowany niż taki, który ulicę dalej jest sprzedawany za 8 tys.

    I jeszcze pytanie jak mają się automaty w Mazdach, co by już nie mówić nie najnowszych. W Cougarze przy 260 000 nic mi się nie działo (i mam nadzieję, że obecnemu właścicielowi również), ale tam byłem w miarę pewny przebiegu, a tutaj zawsze może trafić się silnik powyżej 300 000.

    Coraz bardziej rozważam też jednak wybór manuala. W takim wypadku też pewnie albo benzyna 2.0, albo disel - i teraz pytanie o Disela, czy jeśli taki samochód ma 200-250-300tys. i jest po wymianie turbiny/rozrządu/dwumas to jest się czego bać jeszcze?

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Diesla to kupisz za 5zł w Mazdzie
    Polift = dużo lepsza blacharka.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •