Poka¿ wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Realne ceny u¿ywanych samochodów. Nowy dzia³ na forum.???

  1. #1
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie Realne ceny u¿ywanych samochodów. Nowy dzia³ na forum.???

    Który z importerów lub te¿ u¿ytkowników by³ by w stanie pomóc mi zrobiæ tabelê z (realnymi) cenami u¿ywanych samochodów. Co¶ na wzór EUROTAXU??
    Wydaje mi siê,¿e umieszczenie takiego cennika na naszym forum by³o by bardzo pomocn± wskazówk± i dobry porównaniem dla potencjalnych klientów,a przede wszystkim dzia³ "ocena auta z og³oszenie" nie by³ by przepe³niony "igie³kami" za po³owê ich warto¶ci.
    Mo¿e pomys³ jest nie ciekawy lub nie wykonalny???
    Czekam na sugestie.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Sk±d
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziêkowano Thanks Given 
    933
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Krzychu wykonalne ale zejebi¶cie pracoch³onne, i trzeba by to non stop korygowaæ, co 3 miechy minimu. A u nas w polsce cena jest wiesz, "kwesti± jaki sprzedaj±cy ma dzieñ,", s± ludzie którzy maj± auto gdzie¶ i sprzedaj± 3 latni samochód za "darmo" a s± wieczni ciu³acze i licz± ka¿dy grosz. Nie wiem w jaki sposób by mo¿na by³o stworzyæ tak± tabele, na podstawie aut z zachodu??? a co z tymi ludzmi co kupili auto u nas??? Mo¿na pomy¶leæ, tylko za free tyle roboty.

  3. #3
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Na tym chyba polega cel forum,¿eby za FREE pomagaæ w zakupie samochodu?? Czy mo¿e ¼le zrozumia³em przes³anie??
    Wydaje mi siê, ¿e jezeli znajdzie siê ktos kto bêdzie w stanie posk³adac to do kupy i obrac w ³adn± szafê graficzn± to ja mogê zaj±æ siê wypisaniem cen wiêkszo¶ci najbardziej popularnych samochodów w przedziale rocznikowym od 2000 w górê.
    Ktos kto ma na codzieñ doczynienia ze starszymi autkami zajmie siê tymi ponad 10 letnimi, inny za¶ nietypowymi i rzadko spotykanymi na naszym rynku.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Sk±d
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziêkowano Thanks Given 
    933
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Dobrze zrozumia³em ale wiesz pomaganie a pomaganie, twój pomoys³ kosztawa³aby troche czasu i to grubo, ludzie wyceniaj± samochody za 200-800z³ sztuka a my mamy daæ ceny mniej wiêcej wszystkich za free Pomys³ dobry oka, ale niechce mi siê siedzieæ tygodniami nam cenami, ¿eby potem za jaki¶ czas to poprawiaæ. Byæ mo¿e inni ch³opacy maj± wiêcej czasu i entuznazmu. Na bank siê kto¶ znajdzie.

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Pomys³ uwa¿am za dobry z tym, ¿e nawet jak u¶rednimy ceny za porz±dny egzemplarz danego auta i bêdziemy mieli tabelê, to jeszcze pozostaje kwestia aktualizacji cen, g³ównie w momencie liftingu czy pojawienia siê nastêpcy, a to te¿ bêdzie wymaga³o ¿eby kto¶ tego pilnowa³ ¿eby ceny nie by³y nieaktualne.

    Najszybszym i prostym kalkulatorem czy porównywark± cen je¶li mówimy o autach sprowadzonych s± zagraniczne strony, czêsto na forum podczas oceny ró¿ni userzy (w tym te¿ ja) wklejaj± w temacie takie gotowe linki.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  6. #6
    unfaller
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Pomysl raczej niedobry w przypadku aut krajowych. Wysoka cena w zaden sposob nie gwarantuje iz samochod jest wart wiecej niz podpicowany smiec na zdjeciach z photoshopa o kilkadziesiat procent tanszy. Taka tabela ma sens jedynie w przypadku aut swiezo sprowadzonych, gdzie proste porownanie niemieckiego cennika Schwacke czy Eurotaxu z allegrowymi iglami od dziadka niepalacego i myjacego sie starannie 3 razy dziennie daje nam obraz na to co musialo dziac sie z autem aby bylo oferowane w tej cenie w kraju. Zmudne, pracochlonne, nic nie da - tak jak istnienie forum pod roznymi szyldami od kilku lat nadal nie zmienia faktu, iz w dziale do oceny pojawia sie najtansza taniosc z absurdalnymi tlumaczeniami zalozycieli.

  7. #7
    Kris
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Z krajowymi samochodami (kupiony w salonie w PL) jest raczej tak,¿e w³a¶ciciele próbuj±c sprzedaæ samochód udaj± siê do dealera w celu wyliczenia warto¶ci w przypadku pozostawienia w rozliczeniu. Wiêc je¿eli salon wycenia auto na 10 000 to przy próbie samodzielnej sprzeda¿y wystawiany jest on oko³o 12 000 wiêc z regu³y w normalnej cenie za zadbany egzemplarz. Drudzy lub trzeci w³a¶ciciel kieruj± siê cenami z Allegro i innych wiêc po u¶rednieniu maj± i tak dro¿sze auto od "¶wie¿onek" prosto z gara¿u.

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •