Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Auto z automatem - dla teściowej po długiej przerwie

  1. #1
    inhalt
    Gość

    Domyślnie Auto z automatem - dla teściowej po długiej przerwie

    Zadano mi zagadkę. Jaki samochód polecić teściowej, która ostatnio jeździła 15 lat temu i nie była mistrzem kierownicy. Potem nie siedziała za kółkiem i koniecznie teraz chce być zmotoryzowana.

    Warunki:
    - rocznik od 2008 w górę
    - automatyczna skrzynia biegów!
    - klimatyzacja i inne elementy wyposażenia umilające jazdę
    - systemy bezpieczeństwa (np. ESP)

    Teściowej podobają się wyższe samochody. Ale chyba się jej wydaje, ze jak uderzy w coś SUV'em to on wytrzyma. A moim zdaniem szkody będą takie same albo i droższe niż po identycznym uderzeniu kompaktem. Może się mylę?

    Głównie będzie jeździć po mieście, ale i poza miastem jak najbardziej, choć mniejszą część przebiegu.

    Zaczęła patrzeć jak leci na auta z automatem. Ale jak widzę, ze rozważa np. Grand Vitarę to mam wątpliwości, czy nie robi jakiejś głupoty. Nie sztuka kupić samochód, z którym sobie nie poradzi. Nawet te 15 lat temu nie była królową wąskich parkingów, a teraz ruch jest dużo większy i ciasnota w mieście spora.

    Nie wchodzą w grę wynalazki typu Smart.

    Czy ktoś może podrzucić pomysł na rozsądnego kompakta w cenie poniżej 50 tys zł (a lepiej około 40-45 tys zł) a automatem. A może inne sugestie. Moze coś wyższego, ale nie tak dużego jak Grand Vitara (właśnie jedną oglądała).
    Gdyby trzeba dołożyć jeszcze z 5 czy nawet 10 tys zł to też jest możliwe, ale juz w naprawdę bardzo uzasadnionych przypadkach.

    P.S. Temat jest jak najbardziej realny i owa teściowa rzeczywista.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jeżeli TEŚCIOWA to tylko taki automat co zmienia biegi tylko w górę i tylko takie auto, w którym wszystkie systemy łącznie z hamulcami są niesprawne-marka i model bez znaczenia. (przepraszam nie mogłem się powstrzymać).

    Grand Vitara dobry wybór, wie mamunia co robi,ale skoro powiadasz że za duży, to może Kia Sportage lub Toyka RAV4 3drzwiowy mały suv?

  3. #3
    borys88rr
    Gość

    Domyślnie

    ford kuga

  4. #4
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Drążę temat auta dla teściowej i proszę o opinie o modelach:
    - Renault Modus
    - Nissan Note (to samo co Modus, ale miał oftatnio lifting, którego nie ma Modus)
    - Opel Corsa D
    - ewentualnie Honda Jazz, ale ponoć jego jedyną słabością jest automatyczna skrzynia biegów (w wersji z tą skrzynią)

    Przypominam nieśmiało, że tylko wersje z automatem wchodzą w grę.

  5. #5
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Brałeś pod uwagę Suzuki SX 4?

  6. #6
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Nie, ale głównie dtalego, że nie przyszło mi do głowy.
    No i nie wiem jak z ceną, bo zasadniczo SX4 to wydaje mi się, ze sieceni znacznie powyżej realnej wartości użytkowej. Ale moze siemylę, bo patrzyłem na to kiedyś na początku produkcji SX4.

  7. #7
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Myślę, że zmieścisz się w założonej sumie. Dobry egz. z 2008-09 pewnie w okolicach 40 k da się wyhaczyć ale niech się sprzedający wypowiedzą jak tu cenowo. Nieduże auto za rozsądne pieniądze. Takie...dla teściowej

  8. #8
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wezmę pod uwagę.

    Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś model do dorzucenia to chętnie poczytam.

    A co sądzicie o Modus / Note? Warte grzechu czy kłopotliwe auta?

  9. #9
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Note miałem okazje pojeździć w sumie przestronne fajne auto, plusem są wielkie lustra bardzo ułatwiające parkowanie + ścięty tył (nie będzie kufrem wadziła o nic. Dość wysoka pozycja z kierownicą-fajne autko dla kobiety. Nie wiem tylko jak się ma to z automatem bo śmigałem manualem, za nieźle wyposażone auto kolega dał 47 za nowe. Kanapa odsuwana tylna w myśl zasady-więcej miejsca z tyłu, trochę mniejszy bagażnik lub odwrotnie w zależności od potrzeb.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    No ta SX4 lub ten Fiat Sedici to chyba o takie auto Ci chodzi, Note też udany samochód, Modus hmh wydaje mi się że już go nieprodukują, Renault nie był zadowolony z tego samocxhodu. Szukaj aut też z czujnikami parkowania jak ułatwiać to ułatwiać. No ewentualnie załóż kochanej mamusi takie ustrojstwo.

  11. #11
    inhalt
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję za podzielenie się opiniami. Zobaczymy jak będzie.
    W tej chwili wydaje mi się, że właśnie SX4, Note itp. (z automatem obowiązkowo) powinny być na tapecie.
    Ale dla ciekawostki powiem, że trwała dziś walka o to, żeby nie kupić powypadkowego Suzuki Grand Vitara z USA, gdzie był w wypożyczalni. Pomysł szalony, ale "ma takie ładne koło z tyłu".

    Ogólnie nie jest lekko. Tym bardziej dziękuję za rozsądne podpowiedzi.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    SX4 = bliźniak Sedici
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    rene
    Gość

    Domyślnie

    Witam,
    Teściowa prawdopodobnie już cieszy się samochodem, ale jeśli jeszcze nie
    to Nissan Note
    wydaje się interesującą propozycją. Skrzynia automatyczna produkcji Nissana jest tylko w wersji z silnikiem benzynowym 1,6 również nissanowskim. W modelach Note jest ciekawa sytuacja:
    silniki benzynowe 1,4 i 1,6 są produkcji Nissana, silniki diesla są dwa o jednakowej pojemności 1.5 jeden o mocy 68 KM, drugi o mocy 86 KM są produkcji Renault,
    skrzynie manualne są również produkcji Renault, a skrzynia automatyczna produkcji Nissana.
    Dowiedziałam się o tym w ubiegłym roku i zaciekawiona próbowałam dowiedzieć się, czy w Renault Modus nie jest podobnie, zdobycie informacji okazało się kłopotliwe, telefony do Renault niewiele dały, dopiero od Rzeczoznawcy na region wielkopolski uzyskałam odpowiedź, że Modus skrzynię automatyczną ma jednak Renault, a nie Nissana.
    Pozdrawiam Wszystkich na Forum.

  14. #14
    Pilsener
    Gość

    Domyślnie

    - rocznik od 2008 w górę
    - automatyczna skrzynia biegów!
    - klimatyzacja i inne elementy wyposażenia umilające jazdę
    - systemy bezpieczeństwa (np. ESP)
    Na wstępie powiem, że będzie ciężko! Z ESP bym zrezygnował, chyba najbardziej przeceniany system w aucie, ABS+ASR wystarcza zwykłym użytkownikom w zupełności.
    Dla starszej kobiety samochód mały i taki, do którego się łatwo wsiada - większość aut miejskich segmentu B spełnia ten warunek plus jeszcze miniwany. Ciężko będzie znaleźć takie auto w automacie, bo to strasznie zawęża pulę samochodów, podobnie jak rocznik - samochodów prawie nowych jest mniej niż tych sędziwych.

  15. #15
    inhalt
    Gość

    Domyślnie Colt

    Dziękuję za sugestie.
    Temat o tyle nieaktualny, że samochód kupiony. Padło na Mitsibishi Colta z automatem. Nówka sztuka z salonu.
    Tak naprawdę to znacznie lepiej byłoby kupić auto używane, może nieco większe, może lepiej wyposażone, odrobinę tańsze. Ale ... w naszych realiach rynku aut używanych kobitka - po obejrzeniu w sieci pewnej liczby wynalazków - zdecydowała się na samochód nowy. Szczerze mówiąc rozumiem motywacje.

    Swoją drogą temat jest poniekąt aktualny, gdyż w Polsce wcale niemało osób w wieku średnim i powyżej jeździ samochodami. Ich oczekiwania są zupełnie inne niż 30 czy 40-latków. Dlatego automatyczne skrzynie i wiele innych udogodnień to jest moim zdaniem przyszłość w pewnym segmencie rynku.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •