Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Temat: Auto do 17 tysięcy, ekonomiczne

  1. #1
    Covval
    Gość

    Domyślnie Auto do 17 tysięcy, ekonomiczne

    Witam Wszystkich!

    Szukam jakiegoś auta do 17 tysięcy, ekonomicznego i taniego w naprawach. Samochód będzie użytkowany 40% miasto 60% trasa. Moc około 100KM i 5-cio drzwiowy.

    Rozejrzałem się trochę na rynku i mam takie modele na oku:
    Golf IV >2000r. 5d 1.9TDI o mocy 110km(podobno bardzo mało awaryjny i według opinii w internecie pali 5L, ciekaw jestem jak to wygląda w zimie i korkach?), szukam wersji highline z tą trój-ramienną kierownicą

    Astra 2 >2003r. z polecanym silnikiem 1.6 8V, tylko, że pali więcej bo pewnie ponad 10l w mieście, opinie są takie, że często coś najróżniejszego się psuje ale za to części są tanie. Jakość jazdy mniej komfortowa niż u np golfa.

    Civic VII >2000r. 1.6, pali około 8l, nie wiem jak z komfortem, części drogie i odrzuca mnie trochę ten drążek zmiany biegów w konsoli ale mimo wszystko bardzo trwała i polecana, dość droga

    Co o tym myślicie, dodam, że to będzie mój pierwszy własny samochód. Myślałem także nad audi a3, passatem b5, corollą e12 ale to już chyba mniej ekonomiczne auta?

  2. #2
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    a jakis francuz? lub Focus np ?

  3. #3
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Kto powiedział Ci, że do Hondy Civic VII gen są drogie części?
    1.6 pali 7-8l, ma dość twarde, sportowe zawieszenie w porównaniu np. do 307.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    trójramienna kiera to jest raczej w wersji trendline tzw. usportowiona wersja vw. Ciężki temat kolego, nie ma co polecać, trzeba znaleść najlepiej zachowany egzemplarz. A civic ??? ja wiem czy taki drogi w eksploatacji, normalny.

  5. #5
    Covval
    Gość

    Domyślnie

    Myślałem o focusie ale podobno szybko rdzewienie i blacha gnie się jak papier. Poza tym ten silnik yamahy 1.6, polecany ale trzeba wysoko kręcić aby jakoś to jechało a wersji 1.8TDDI/CI mi odradzali ze względu dużo zajeżdżonych egzemplarzy i częstej wymiany koła dwumasowego, koszt około 1000zł.

    O Hondzie wiem tyle, że problemy są z jakimś łożyskiem w skrzyni i koszta naprawy około 2tyś i dużo bardziej awaryjna od poprzedniej generacji produkowanej w Japonii. A jak wygląda w praktyce ten drążek zmiany biegów w konsoli?

    Nie wiedziałem, że tą kierownice montowali do wersji trendline, teraz można ją znaleźć w różnych wersjach Można w razie czego samemu wymienić zwykłą na taką trójramienną?

  6. #6
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Ktoś ostro pojechał z tą skrzynią
    Jeśli już to chodzi o problemy z synchronizatorem 2 i 3 biegu.
    Nie wiem kto Ci taką cenę powiedział, bo normalnie dobra skrzynia kosztuje ok. 600-800zł (cała kompletna, a nie jest potrzebna).
    Problem będzie czuć, bo będzie problem ze wskakiwaniem biegów (jak będziesz chciał wrzucić szybko). Nie jest to problem w każdym Civicu.
    Skrzynia pracuje bardzo krótko, a do drążka jak się przyzwyczaisz po paru dniach to później w innych autach będziesz tęsknić za takim rozwiązaniem
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  7. #7
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A może zwróć uwagę na Stilo 3D JTD-będzie ładne (tylko w wersji 3D), ekonomiczne 5-6l (6,5 w zimie i w korkach nie powinien przekroczyć), z bardzo dobrym wyposażeniem do wielkości auta i bardzo dobrym silnikiem diesla JTD wg mnie najfajniejsze auto w tej kasie. 3D na ładnych aluskach prezentuje się pięknie a portfela rujnował nie będzie + będzie dobre zabezpieczenie antykorozyjne, jak będziesz jakiegoś oglądał i wyda Ci się że np maska ma nierówne szpary-nie znaczy to że auto miało dzwona, z pasowaniem blach w stilo było różnie.

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Proponuję rozejrzeć się za Megane II, będzie większe i lepiej wykonane od tych, które wymieniłeś... Audi A3 i Passata B5 ciężko będzie znaleźć w dobrym stanie. Jeżeli chcesz wybierać między Golfem, Hondą czy Oplem, to brałbym Astrę - powinna być najtańsza w utrzymaniu.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #9
    Covval
    Gość

    Domyślnie

    Chyba zacznę szukać tej hondy, macie jakieś wskazówki przy szukaniu zadbanego egzemplarza, czego się wystrzegać i co koniecznie sprawdzić przy zakupie?

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Słuchaj Covval, najbardziej to musisz uważać na podwójne ogłoszenia.
    Z HONDAMI to robią tak, że to samo auto potrafi kosztować parę tysi mniej w zależności gdzie znajdziesz anons.
    Ci mówię, jaka jazda.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  11. #11
    admiralbar
    Gość

    Domyślnie

    Mam Astre II 1.6 16V spalanie minimalne na trasie jakie udało mi się osiągnąć do 5,4 l normalnie nie przekraczam 7 l (jeśli nie jadę szybciej niż 110 km/h - powiżej wir w baku) w mieście od 8 do 12. Ceny części można sprawdzić necie - na szczęście nie powalają.
    Co do mocy to gdybym mógł zamieniłbym sinik na 1,8 abo 2,0 bo przy 1,6 muszę czekać na dobry moment z wyprzedzeniem innych aut.
    Wieeeeelki minus dałbym za siedzenie kierownika - jak robiem trasy po 500 km to wypadałem z samochodu - szukam teraz jakiejś nakladki ortopedycznej na fotel. No bo czego tu się czepiać auta za 10 tyś.
    A teraz jak wygląda rynek aut - dużo po firmie (kombi), jeśli 8v to napewno ktoś już założył gaz (instalka 1500 zł), do 16v ok 2600 zł.
    Ostatnio edytowane przez admiralbar ; 13-05-11 o 19:43

  12. #12
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Pathilner - popłakałem się ze smiechu

  13. #13
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Prawda, fotele w Astrze łamią kręgosłup...

  14. #14
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    dokładnie tak jest Pathliner.
    ale zawsze możesz liczyć na dociekliwych szperaczy co ukrócą działania tego podstępnego cenowego żartownisia.

  15. #15
    wojtas
    Gość

    Domyślnie

    A ja się właśnie przymierzam do zakupu astry II 1.6. 8v. i też w kwocie ok 17 tys. a tu widzię sporo niepochlebnych opini na temat tego auta.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •