Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 51

Temat: Mercedes Vaneo 1898 2004 - Żyrardów

  1. #1
    opos1
    Gość

    Domyślnie Mercedes Vaneo 1898 2004 - Żyrardów

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka: Mercedes

    VIN: -

    Model: Vaneo

    Silnik: Benzyna 1.9 automat

    Rocznik: 2004

    Miejscowość: Żyrardów

    Nazwa komisu: -

    Link do ogłoszenia: http://otomoto.pl/oferta/mercedes-be...tml#c7dcf78b4b

    Treść: Mam dość daleko do Żyrardowa, nie mogę wysłać PW, założyć tematu - chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej, może poprosić kogoś o pomoc w obejrzeniu

    Dziękuję

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    w temacie Inspekcji powinieneś mieć kontakt mailowy do np Freina

  3. #3
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    Zgadza się, ale z tego co zrozumiałem, Warszawę liczy jako dojazd, więc koszt inspekcji będzie spory (napisałem już maila), w tej cenie mógłbym pojechać sam i obejrzeć - szukam innego rozwiązania po prostu

  4. #4
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Załatw VIN, korekty przebiegu u tego sprzedawcy to standard.

  5. #5
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    Nie mogę już edytować

    VIN: WDB4147001N246283

  6. #6
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Generalnie to jest ten komis: http://art-car74.otomoto.pl/ i nie wiem czemu Mercedes nie poszedł na stronę.
    Żeby potwierdzić moją tezę wyżej gościł już kiedyś na forum: http://bez-wypadkowe.net/showthread....Nr-rej-ZL29367 ale osobiście znam więcej przypadków, gdzie korekty też były dużo większe...

  7. #7
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    No OK, ale może ktoś coś więcej z tego VINu wycisnąć?

    Ja akurat zakładam, że każde auto w tym kraju - chyba, że znam dokładnie jego historię - ma przekręcony licznik, w szczególności z komisu czy od handlarza, więc to martwi mnie najmniej, bardziej boję się innych wałków.

  8. #8
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    O jakie inne wałki Ci chodzi?
    Pełna historia serwisowa jest odpłatna.

  9. #9
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    Bardziej ekstremalne typu 1 auto z dwóch itp - ale to raczej nie po Vinie

    Mówisz o autoDNA np?

  10. #10
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Dokładnie, takie rzeczy tylko w tym przypadku na oględzinach, a mówię nie o żadnych stronach internetowych, tylko historii bezpośrednio z serwisu Mercedesa

  11. #11
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    No tak, pod warunkiem że ktoś jeździł do ASO cały czas...

    Ile płatne z ciekawości?

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    chcesz kupić porządne auto, a odnoszę wrażenie, że szkoda Ci kilkadziesiąt PLN na weryfikację przebiegu czy sprawdzenie auta przez doświadczonego kolegę z forum. NIE, nie każde auto jest kręcone od handlarza, prywaciarze kręcą również, ale już samo hasło "okazja" powinno uruchomić Ci żółty alert, tym bardziej, że sprzedawca był wielokrotnie przyłapany na cofkach liczników. Skoro gość pisze, że auto było serwisowane w ASO to poproś o zdjęcia książki serwisowej, tam na stemplach będzie adres serwisu. Może ma jakieś inne papiery: DEKRA, TUV, KUS, GTU? pytałeś? Nie zdziwiłbym się, że sprzedaje "prywatnie" bo może mieć coś do ukrycia, a u "prywaciarza" nie masz praktycznie żadnych możliwości dochodzenia ewentualnych roszczeń

  13. #13
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Żeby była jasność wystarczy jakakolwiek wizyta w ASO, aby to było odnotowane w bazie.

  14. #14
    opos1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomas Zobacz post
    chcesz kupić porządne auto, a odnoszę wrażenie, że szkoda Ci kilkadziesiąt PLN na weryfikację przebiegu
    zgadza się - co mi po wiedzy, że jakaś część ma X km przebiegu? Ważniejsze jest w jakim jest stanie...

    Cytat Napisał thomas Zobacz post
    czy sprawdzenie auta przez doświadczonego kolegę z forum.
    ... i na to wolę wydać.

    Cytat Napisał thomas Zobacz post
    NIE, nie każde auto jest kręcone od handlarza, prywaciarze kręcą również, ale już samo hasło "okazja" powinno uruchomić Ci żółty alert, tym bardziej, że sprzedawca był wielokrotnie przyłapany na cofkach liczników.
    Pisałem, że w komisie i od handlarzy szczególnie, choć sam kupiłem kiedyś auto od pierwszego właściciela, na dodatek nie wyglądał na biednego, a jednak coś się nie zgadzało, bo 5 lat przed moim kupnem był wpis w ASO o przebiegu niższym o 300km niż jak go kupowałem (do dziś nie wiem - a może w ASO ktoś wpisał stan z głowy i się pomylił? - tak się łudzę )...

    No cóż dałem się zrobić, ale w sumie jestem zadowolony z auta, którym jeżdżę już prawie 7 lat.

    Lampka zapaliła mi się od razu, tym bardziej że opis sugeruje, że to działalność raczej zarobkowa


    Cytat Napisał thomas Zobacz post
    Skoro gość pisze, że auto było serwisowane w ASO to poproś o zdjęcia książki serwisowej, tam na stemplach będzie adres serwisu. Może ma jakieś inne papiery: DEKRA, TUV, KUS, GTU? pytałeś? Nie zdziwiłbym się, że sprzedaje "prywatnie" bo może mieć coś do ukrycia, a u "prywaciarza" nie masz praktycznie żadnych możliwości dochodzenia ewentualnych roszczeń
    Dziękuję, masz rację - nie zapytałem o to w tym momencie, ale na pewno to zrobię - cóż dawno nie kupowałem auta, a że podrobienie książki to pikuś (gmeranie w bazach ASO też nie jest niemożliwe, bo słyszałem o przekręconych licznikach w Mazdach 5, gdzie w elektronicznej książce było wszystko dobrze) to jakoś nie przywiązałem do tego większej wagi.

  15. #15
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Nadal pewnej rzeczy nie rozumiesz, bo jeśli nawet przebieg się potwierdza w ASO to warto poznać jego dokładną historię co było robione przy aucie, nie wspominając o tym, że czasem w takim raporcie pojawiają się również naprawy blacharsko-lakiernicze.

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •