Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Inne Mitsubishi Lancer VIII 1.8, Mazda 3 II 2.0, Ford Focus Mk3 2.0, Opel Astra J 1.4T, Honda Civic VIII 1.8 rocznik 2010 za 34000 zł na Pb. trasa > 5

  1. #1
    kimi82
    Gość

    Domyślnie Inne Mitsubishi Lancer VIII 1.8, Mazda 3 II 2.0, Ford Focus Mk3 2.0, Opel Astra J 1.4T, Honda Civic VIII 1.8 rocznik 2010 za 34000 zł na Pb. trasa > 5

    Jakie auto kupić pow. 30k
    Rodzaj
    Inne
    Preferowana marka
    Mitsubishi Lancer VIII 1.8, Mazda 3 II 2.0, Ford Focus Mk3 2.0, Opel Astra J 1.4T, Honda Civic VIII 1.8
    Budżet na zakup auta:
    34000
    Preferowany rok produkcji:
    2010
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    60000
    Segment/typ/wielkość auta:
    Hatchback
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    1
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam,
    wkrótce będę pokonywał trasy ok 5500km na miesiąc, 80-90% trasy to będą autostrady.
    Szukam więc auta w miarę młodego (nie chciałbym schodzić poniżej 2010), benzyna (docelowo LPG), z silnikiem minimum 140km, obowiązkowo tempomat, preferowana klima automatyczna i garść bajerów Autem planuję jeździć około 4-5 lat.
    Czy ktoś z Was jest stanie doradzić, który z wymienionych przeze mnie samochodów sprawdzi się najlepiej ? Dopuszczam też inne auta, ale myślę, że ciężko będzie mnie przekonać do innych marek i modeli W Maździe i Focusie dopuszczam sedana
    Mam 37k, ale chciałbym, żeby coś jeszcze zostało w kieszeni, na ewentualne naprawy.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2015
    Skąd
    Tbg
    Postów
    55
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Coś temat Ci się rozmnożył Civic VIII najmniej zawodny i chyba najoszczędniejszy z wymienionych, ale na 2010 rocznik to raczej koło 40 tysiaków trzeba. Astra występowała fabrycznie z LPG, Lancer chyba też, także ich silniki raczej dobrze z gazem się dogadują. Astra cierpi na nadwagę, Mazda miewa problemy z korozją, Honda i Mitsubishi mają kiepski (miękki, cienki) lakier, Focus mało miejsca z tyłu. Mazda i Focus najlepiej się prowadzą. W Mazdzie masz 2 silniki 2.0, jeden (150 km) występuje z tylko automatem , a drugi (151 km) ma wtrysk bezpośredni, także do gazu się raczej nie nadaje. Focus 3 1.6 i 2.0 ecoboost też mają wtrysk bezpośredni, także też z LPG lipa. Generalnie japończyki będą bardziej niezawodne.
    Jeżeli nie zależy Ci na dużym bagażniku to Lancer IX Sportback byłby dobrym wyborem.
    Jeżeli zależy Ci na przestrzeni we wnętrzu i bagażniku - Civic VIII.
    Jeżeli na komforcie jazdy - Astra.
    Rozważyłbym jeszcze Megankę 3 1.4 TCE lub rzadziej występujące 2.0 TCE.

  3. #3
    kimi82
    Gość

    Domyślnie

    Faktycznie, nastąpiło cudowne rozmnożenie Poproszę któregoś z moderatorów o posprzątanie
    Adek99, dzięki za odpowiedź i sugestie.
    Co do Focusa, to chodziło mi o silnik 2.0 Ti-VCT, który ma pośredni wtrysk. Widziałem tylko kilka MK3 z tym silnikiem, większość sprowadzonych z USA, chyba wszystkie z automatem. Nie odrzucam automatu, ale preferuję manual. Nie dokopałem się do informacji czy wychodziły z manualem.
    Co do Mazdy, to widziałem kilka Mazd 3 II 2.0 MZR z manualem. No chyba, że sprzedawcy nie wiedzą, co sprzedają, albo celowo wprowadzają w błąd.
    Astra J - super autko, oglądałem kilka, wszystkie "szroty" z niepewnym przebiegiem. Obawiam się, że ciężko chyba będzie znaleźć jakiś fajny egzemplarz w moim budżecie. Może na forum ktoś ma takie cudo do sprzedania ?

    Najbardziej zależy mi na komforcie i małej awaryjności. Bagażnik nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

    Ta Meganka całkiem sympatyczna. Muszę poszukać jakiegoś fajnego egzemplarza 5d i zobaczyć na żywo.

    Myślałem jeszcze o Alfie 159 1.8 MPI, ale jakoś podświadomie boję się o zawieszenie.

    Civic faktycznie ma kiepski lakier. Ma go mój ojciec i w sumie tylko na to narzeka. Reszta bez zarzutów.

    Lancer - praktycznie cały czas był moim numerem 1, ale po przeczytaniu o problemach z łańcuchem rozrządu i napinaczem, jakoś mi tak obrzydł.

    Mam jeszcze miesiąc czasu - to nie dużo, mam nadzieję, że coś znajdę.

  4. #4
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2015
    Skąd
    Tbg
    Postów
    55
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    9

    Domyślnie

    Co Focusa to przyznam się, że nie wiedziałem o wersji 2.0 Ti-VCT, faktycznie ma wtrysk pośredni, ale bardzo mało jest tych wersji, nawet na forum focusa nie widzę nic na jego temat.
    Co do Mazdy to może niech się ktoś jeszcze wypowie, na forum są szpece od tych aut.
    Co do Astry, to faktycznie wersję 1.4 T może być ciężko kupić w Twoim budżecie, prędzej zwykłe 1.6, ale to już jedzie wyraźnie gorzej.
    Co do Alfy to zawieszenie jest dość drogie, ale całkiem trwałe, na naszych drogach spokojnie wytrzymuje 80-100 tys. km. Ale silnik 1.8 zdecydowanie za słaby, 159-tka swoje waży.
    O wadach Lancera 1.8 też nie wiedziałem, wydawało mi się, że to całkiem trwały samochód.
    Powodzenia w poszukiwaniach

  5. #5
    kimi82
    Gość

    Domyślnie

    Allover90, nie mogę odpowiadać na priv, więc napiszę tutaj: tempomat jak dla mnie to sprawa obowiązkowa, więc bez niego auto od razu skreślam. Dopytaj więc proszę, jak to wygląda w tym przypadku.
    Jeśli kolor byłby inny, to byłbym bardziej zainteresowany Akurat srebrny jest u mnie w hierarchii jako jeden z ostatnich, za nim są tylko pstrokate kolory

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar apacz
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    270
    Podziękowano Thanks Given 
    10
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Zerknij łaskawszym okiem na Fiata Bravo 1,4 T-Jet 120 lub 150 KM.Honda jak najbardziej. Bez przesady z tym lakierem.Może komuś się trafił jakiś zonk, ale generalnie bym nie przesadzał w tym względzie.
    Ostatnio edytowane przez apacz ; 03-01-16 o 10:00 Powód: literówka
    www.carpasja.com tel.+48 662 04 96 98 [email protected]
    Samochody bezwypadkowe na zamówienie .STOP!!!

  7. #7
    kimi82
    Gość

    Domyślnie

    Z tą Hondą to jest taki problem, że mnóstwo osób narzeka na komfort jazdy w hatchbacku. Ja sam niewiele jeździłem egzemplarzem ojca, a jeśli już to krótkie dystanse. A u mnie komfort to jedna ze spraw priorytetowych.

    Fiat Bravo był w moim notesie. Odpadł póki co ze względów estetycznych

  8. #8
    dnyyy
    Gość

    Domyślnie

    Honda fajny temat, dobrego egzemplarza trzeba trochę poszukać i trochę dołożyć $, wg. mnie ASTRA 1.4T jak najbardziej, fajny silnik, niezłe osiągi, możliwe spalanie,w kwocie 35 jeśli dobrze poszukasz powinieneś się zmieścić w fajnej wersji nawet z nawigacją. Znajomy taką ma i sobie chwali, jak najbardziej autko godne polecenia. Pozdrawiam

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •