Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 46

Temat: Citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2007 - starogard gdański

  1. #31
    Jacho
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał NashBridges Zobacz post
    ...skończyłbym na 20/21tyś, ponieważ kwota 23/24tyś to jest bardzo górna granica jak za auto sprowadzone. Oczywiście gdybym kupował dla siebie nie do sprzedaży
    I też do takiego wniosku doszedłem, a nawet dalej 22tyś

  2. #32
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Może zbyt dużego skrótu myślowego użyłem sorry

  3. #33
    Jacho
    Gość

    Domyślnie

    Jak dla mnie myśl była czytelna i jasna

  4. #34
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    To bardzo się cieszę. Ponowię pytanie czy musi to być grand?

  5. #35
    Jacho
    Gość

    Domyślnie

    Hmm, w zasadzie to tylko około 17 cm różnicy w długości , siedem osób bardzo sporadycznie może jechać ale przyzwyczaiłem się do sporego bagażnika (xsara kombi).

  6. #36
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Rozumiem. Jakbyś jednak chciał 5os. Picasso to daj znać.

  7. #37
    Jacho
    Gość

    Domyślnie

    Jestem (jeszcze) otwarty na propozycje

  8. #38
    Jacho
    Gość

    Domyślnie

    coś ... w bombi strzeliło i wiadomość nie otworzyła się powtórz

  9. #39
    Jacho
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy ! Nash miał rację co do wartości tego auta, a mianowicie :
    dostałem informację , że ubezpieczalnie dla tego modelu i rocznika auta przyjmują wartość w widełkach od 16300 do 20020 zł !! max.
    Z wieloletniego doświadczenia wiem , że ubezpieczalnie mają te wartości zawyżone o ok. 30% by większą kasę kroić za ubezpieczenie (AUTOCASCO)

  10. #40
    Moderator+
    Zarejestrowany
    cze 2015
    Skąd
    Mazowsze
    Postów
    8,808
    Podziękowano Thanks Given 
    1,597
    Podziękowano Thanks Received 
    159
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    No chyba żartujesz, że ubezpieczalnie zawyżają wartość (i to jeszcze o 30%) przecież w ten sposób sami by sobie strzelali w kolano wypłacając właśnie odszkodowania chociażby w przypadku kradzieży, a poza tym od kiedy można jednoznacznie wycenić auto z tabelki nie widząc go na oczy. Eurotax itp. jedne auta ostro zaniżają, a inne zawyżają i nie jest to żaden wyznacznik w tym konkretnym przypadku...

  11. #41
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Dokaldnie kieruj się ceną z tabelek to na pewno kupisz dobre auto...

  12. #42
    Jacho
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek69 Zobacz post
    ... strzelali w kolano wypłacając właśnie odszkodowania ...
    Oni mają zwyczaj wypłacać odszkodowanie od aktualnej wartości rynkowej samochodu, pomijam tu dopłaty by zapłacili od domniemanej wartości auta z dnia zawarcia umowy .

  13. #43
    NashBridges
    Gość

    Domyślnie

    Jakbyś chciał to mam Granda 1.6HDi w manualu 2010 rok I rej 2011 salon PL, jeden właściciel, serwis ASO, przebieg 209tyś.

  14. #44
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacho Zobacz post
    Koledzy ! Nash miał rację co do wartości tego auta, a mianowicie :
    dostałem informację , że ubezpieczalnie dla tego modelu i rocznika auta przyjmują wartość w widełkach od 16300 do 20020 zł !! max.
    Z wieloletniego doświadczenia wiem , że ubezpieczalnie mają te wartości zawyżone o ok. 30% by większą kasę kroić za ubezpieczenie (AUTOCASCO)
    Prosze Cie o racjonalne myslenie: kazda firma chce zarabiac. Ubezpieczyciel nowego Royce Rolls moglby wycenic na 10 zł a chcialby abys zaplacil ubezpieczenie od niego 1000000000000000000000000$. Wiadomo to nie ma pokrycia dlatego tworza tabelki wg tego co im pasuje i nie jest dla nich stratne.

    Wg mnie tak sie ma ze wszystkim. Kazdy normalny przediebiorca chcialby sprzedawac chleb za 10000zł gdzie cena produkcji to powiedzmy 1,5 zl tylko nikt by go nie kupil.

    I tu dygresja odnosnie cen samochodow.

    Dobry samochod musi kosztowac na to nie ma cudow. Osoba prywatna chcialaby jak najwiecej odzyskac z samochodu wiec jesli jest on w dobrym stanie (wg jego opini) wystawi go wysoko. Kupuajacy chcialby auto za darmo ale wiadomo musi sie dostosowac.
    Handlarze licza zapewne roznice zakup-sprzedaz. Zatem kazdy handlarz chcialby kupic auto za bezcen i do tego dobre by sie szybko sprzedalo a sprzedac jest z niebotycznym zyskiem. Jesli gdzies pojawi sie auto tanie i godne uwagi to handlarze niestety pierwsi wala bo na tym aucie mozna dobrze zarobic. A jesli auto jest tanie i nie sprzedaje sie znaczy ze to juz jest jakis ulep skoro nikt go nie kupil mimo "atrakcyjnej" ceny.

    Oczywiscie sa wyjatki od reguly, ale ja w cuda nie wierze. Szczerze wyznaje zasade ze jak mnie nie stac na dane auto to zbieram dluzej albo kupuje inne tansze. I mam tu na mysli caloksztalt - to znaczy ze jesli kupie sobie BMW to stac mnie na wyimane klockow tarcz filtrow itd. a nie pierwsze co to jecze jakie to drogie, jak nie stac mnie na cos takeigo to auto nie na moja kieszen.


    P.S.
    Artykul nie mial na celu obrazania zadnego z handlarzy forum

  15. #45
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ale to co napisałeś Byku jest jak najbardziej prawdą - każdy co trudni się obrotem aut używanych ma na celu zarobić $$$ bo po to pracuje i się na tym zna .
    Kwestią pozostaje jedynie jak bardzo "zależy" mu dobrze zarobić i jak daleko się posunie aby owe $$$ zarobić ....ot wsjo w temacie .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •