Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Super tanie Audi w promocji na allegro :)

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Lightbulb Super tanie Audi w promocji na allegro :)

    Wygląda na włamanie na konto
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=12253660
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Może taką promocję zrobili...Wyprzedaż ostatnich sztuk z magazynu. Nowych tam nie ma więc to outlet. Kupiłbym kilka

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    No to co... klikamy? Ja biorę A6

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ktoś mnie wyprzedził a już chciałem kupować Q5
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  5. #5
    Allover90
    Gość

    Domyślnie

    Hehe fajna promocja...
    A teraz tak bardziej seriooo.
    Jeśli ktoś kliknął opcje "kup teraz" t o w mniemaniu umowa kupna sprzedaży została zawarta... Czy mają obowiązek sprzedać kupującemu takie auto za taką kwotę czy nie?

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tak, pod warunkiem, że to nie ******wo
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allover90 Zobacz post
    Hehe fajna promocja...
    A teraz tak bardziej seriooo.
    Jeśli ktoś kliknął opcje "kup teraz" t o w mniemaniu umowa kupna sprzedaży została zawarta... Czy mają obowiązek sprzedać kupującemu takie auto za taką kwotę czy nie?
    Nie ma obowiązku sprzedać, ponieważ niedawno zmienił się regulamin i oferowane pojazdy w tym dziale nie są traktowane jako aukcja tylko jako ogłoszenie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10029031

    To jakaś masówka spamerska ...

    A sprzedaż nie jest wiążąca jeśli cena rażąco odbiega od rzeczywistej, jeśli była by to aukcja i w/w audi poszło by za 20 tyś to wtedy właściciel ma obowiązek sprzedaży ale w opcji kup teraz. Było już o tym wiele razy i regulamin się zmienił tak samo jak orzecznictwo sądowe.
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Po 1. zmienił się regulamin na Allegro i jest jasno powiedziane, że są to teraz ogłoszenia, więc nawet wystawienie aukcji nie jest wiążące.
    2. tutaj były wszystko na kup teraz
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    No to ten gościu z 1 postu pozbył się konta na allegro... Nawet e-mail zmieniony Pisałem do gościa, że chyba ktoś mu się włamał na konto i by usunął te aukcje a w odpowiedzi dostałem takie cosik:
    Witam,
    Mogę sprzedać samochód, bo teraz i przeniósł się w London i muszę jazdy samochodem po prawej stronie. Cena jest ostateczna i nie trzeba płacić inne podatki lub obciążenia samochodu. Samochód jest zarejestrowany w Niemczech, kupiłem samochód w Polska. Pracowałem tam. Wszystkie dokumenty są w porządku, bezobciążeń i podatków do zapłaty, zarejestrowany w imię moje, silnik, ciało i wszystko conie jest doskonały.
    Jeśli zdecydujesz się kupić samochód musisz opcji :
    1. Możesz przyjść tu w London samolotem i wziąć samochód osobiście. Dam ciadres, pod którym samochód się znajduje i można przyjść i sprawdzić go, będziemy się dokumenty na lokalnym posterunku policji i po tym możesz prowadzić samochód w swoim kraju. Samochód i dokumenty są ok, dzięki czemu można prowadzić samochódbezpiecznie z powrotem.
    2. Możemy użyć company.In Escrow tym przypadku transportu i rejestracji tego pojazdubędzie z nimi. Z firmy escrow można zobaczyć i przetestować samochód przed podjęciem decyzji. Masz 3 dniowy okres kontroli za to wszystko i max. 500 km do prowadzenia samochodu w kraju i podjąć decyzję. W okresie kontroli można wziąćsamochód na zaufanych mechaników do kontroli silnika i nadwozia.
    W ten sposób będzie to zrobione z escrow:
    -Będę zostawić samochód w firmie powierniczej.
    -Firma kontroli wszystkich dokumentów, aby zapewnić, że wszystko jest w porządku i prawnych przed wydaniem samochodu.
    -Przed wszystkich prawnych kontrole są wykonywane, firma skontaktuje się ze wszystkimi szczegółami transakcji i kroki, które muszą być przestrzegane w celu uzyskania samochód w domu.

    Jeśli możesz napisz do mnie po angielsku, bo w translatory odpowiedzi na Twoje pytania.
    Dzięki,
    Wiadomość od Greener Beck [email protected]

    s.jpg

  11. #11
    kara.kahn
    Gość

    Domyślnie

    Akcja jak z Turkiem w "Co Mi Zrobisz Jak Mnie Złapiesz" Barei - "Ta pani przyszła w tym kożuchu i w nim wychodzi..."

  12. #12
    PawełDD
    Gość

    Domyślnie Fake

    Witam Serdecznie wszystkich forumowiczów

    Chciałbym wszystkich przestrzec przed niejakim Beckiem Greenerem. Chodzi oczywiście o supertani samochód (w moim przypadku Audi a5) wystawionym na allegro. Samochód dwuletni miał kosztować 9000Euro. Pomyślałem: okazja. Napisałem więc maila do "właściciela" samochodu i oto jaką otrzymałem odpowiedź:

    Witam,
    Mogę sprzedać samochód, bo teraz i przeniósł się w London i muszę jazdy samochodem po prawej stronie. Cena jest ostateczna i nie trzeba płacić inne podatki lub obciążenia samochodu. Samochód jest zarejestrowany w Niemczech, kupiłem samochód w Polska. Pracowałem tam. Wszystkie dokumenty są w porządku, bezobciążeń i podatków do zapłaty, zarejestrowany w imię moje, silnik, ciało i wszystko conie jest doskonały.
    Jeśli zdecydujesz się kupić samochód musisz opcji :
    1. Możesz przyjść tu w London samolotem i wziąć samochód osobiście. Dam ciadres, pod którym samochód się znajduje i można przyjść i sprawdzić go, będziemy się dokumenty na lokalnym posterunku policji i po tym możesz prowadzić samochód w swoim kraju. Samochód i dokumenty są ok, dzięki czemu można prowadzić samochódbezpiecznie z powrotem.
    2. Możemy użyć company.In Escrow tym przypadku transportu i rejestracji tego pojazdubędzie z nimi. Z firmy escrow można zobaczyć i przetestować samochód przed podjęciem decyzji. Masz 3 dniowy okres kontroli za to wszystko i max. 500 km do prowadzenia samochodu w kraju i podjąć decyzję. W okresie kontroli można wziąćsamochód na zaufanych mechaników do kontroli silnika i nadwozia.
    W ten sposób będzie to zrobione z escrow:
    -Będę zostawić samochód w firmie powierniczej.
    -Firma kontroli wszystkich dokumentów, aby zapewnić, że wszystko jest w porządku i prawnych przed wydaniem samochodu.
    -Przed wszystkich prawnych kontrole są wykonywane, firma skontaktuje się ze wszystkimi szczegółami transakcji i kroki, które muszą być przestrzegane w celu uzyskania samochód w domu.

    Jeśli możesz napisz do mnie po angielsku, bo w translatory odpowiedzi na Twoje pytania.
    Dzięki,

    Odpowiedziałem na powyższego maila, chcąc by podano mi wszystkie detale dotyczące transakcji, samochodu, personaliów sprzedawcy i firmy przewozowej. Otrzymałem w odpowiedzi Skany paszportu tego osobnika, który nawiasem mówiąc twierdził, że pracował kiedyś w Polsce, ma firmę i samochód w Londynie(samochód zakupił w Niemczech), pochodzi z Włoch, obecnie przebywa w Pakistanie i podał do siebie numer z kierunkowym do Hiszpanii.... Dostałem również skany Dużego briefu i numer VIN. Adres firmy i jej stronę internetową sprawdziłem (http://bsctransport.webng.com/). Strona wydała mi się bardzo podejrzana. Sprzedawca w każdym mailu ponaglał mnie do wpłaty zaliczki (4500Euro) na rachunek bankowy owej firmy. W kolejnych mailach dostałem dokumenty (fakturę na której brakowało Numeru rejestracji, Vin-u) oraz umowę z pieczątką zrobioną w paincie. Postanowiłem sprawdzi samochód w Audi. Okazało się, że taki samochód rzeczywiście istnieje, nie było wzmianki, że był kradziony, za to okazało się, że nie ma zrobionego zaplanowanego przeglądu, a kto przy zdrowych zmysłach zrezygnowałby z gwarancji w 2-letnim AUDI A5???!!! Napisałem więc maila do sprzedawcy, że mam podejrzenie że samochód jest kradziony. Odpowiedzi nie uzyskałem...

    OSTRZEGAM!!! Kontakt z tym człowiekiem był naprawdę szybki, cała transakcja nie dała czasu na zastanowienie się!!! To PUŁAPKA!!!!

    http://www.tvp.pl/publicystyka/magaz...032011/4079692

    Zapraszam do obejrzenia powyższego linku, jest tam reportaż o TYM WŁAŚNIE GANGU działającym w internecie od 2 lat.
    Sprawa została przeze mnie zgłoszona na Policję.

    Pozdrawiam,

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Tzw przekręt nigeryjski i jego pochodne, zagrywki już mają ładnych kilka lat...

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @PawełDD: Mogłeś wcześniej zainteresować się tematem, bo takie wałki robi się od paru ładnych lat. Dobrze, że nie wpłaciłeś kasy... a na przyszłość kieruj się zasadą "TAKIE OKAZJE NIE ISTNIEJĄ"!
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    @Paweł jakbyś potrzebował kiedyś -- to ja mam ten cały internet na dyskietce.
    Brawa za czujność!
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •