Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Polska : Honda Accord Tourer 2.0 2008 -

  1. #1
    Akceptacja mailowa
    Zarejestrowany
    lut 2015
    Skąd
    łódź
    Postów
    13
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie Polska : Honda Accord Tourer 2.0 2008 -

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Honda
    VIN:
    JHMCM17508C200800
    Model:
    Accord Tourer
    Silnik
    2.0
    Rocznik:
    2008
    Państwo
    Polska
    Miejscowość:
    -
    Nazwa komisu:
    -
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Witam,

    Za namowa Pana Czesława Stachowskiego chciałbym poznać opinię tutejszych ekspertów.
    https://www.facebook.com/media/set/?...4376093&type=1

    Sprawe mam dosyc dziwna. Bo jak gadałem z człowiekiem, to on ma jakiś układ z komisem w Niemczech, który bierze w auta rozliczeniu. Miał jakąś umowę kupna sprzedaży, ale po jej wypełnieniu, ta umowa została zawarta pomiędzy ostatnią właścicielką auta a nim (jest jego pieczątka firmy). Pan Czesław podpowiedział, że najpewniej umowa miała być podpisana na Niemca, ale w tej sytuacji to trochę oboje zgłupieliśmy.
    Kwota 5800 EUR Dane sprzedającego pokrywają się z danymi w briefie.
    Sprzedawca oferuje mi fakturę VAT-marża.

    Pytanie jest krótkie - czy taka transakcja jest dla mnie bezpieczna?

    Z góry bardzo dziękuję

    Edit: przepraszam za zły dział, poproszę ewentualnie o porzeniesienie

  2. #2
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    więc jeszcze raz... wiem że sprzedawca przyciśnięty przez Pana powiedział ze ma jakiś układ z jakimś kolesiem i ma umowę in blanco. In Blanco to nic innego jak umowa z wpisanymi danymi sprzedającego , w tym przypadku dane właściciela auta wpisane z Briefu... i jak to bywa w umowie In Blanco, pole/miejsce z danymi nabywcy jest puste. Najczęściej w takim przypadku handlarz wpisuje dane nabywcy, On nie występuje, nie uczestniczy oficjalnie w transakcji sprzedaży. Kasę zagarnia sobie a ewentualne kłopoty pozostawia dla nabywcy http://moto.onet.pl/porady-ekspertow...a-niemca/w1sw5
    Teraz po upływie paru dni i rozmowie Pana ze sprzedawcą jest wersja że umowa kupna sprzedaży jest między właścicielem auta a komisem.... Dla mnie gość kręci ,ale nie wiem jakie mogą być konsekwencje gdy da umowę kupna sprzedaży między sprzedawcą i nim i potem wystawi fakturę VAT-marża dla Pana . Nie prowadzę komisu i takiego przypadku jeszcze nie przerabiałem. Wiek i doświadczenie jednak podpowiada mi żeby nie kupować, lepiej dmuchać na zimnie, niż robić okłady po poparzeniu, ale jak pisałem , nie wiem czy tak może postąpić komis... choć może wg.mnie, ale mając już taką wiedzę o tym co mówił handlarz, nie zaryzykowałbym zakupu tego auta.
    Niech się wypowiedzą może bardziej biegli w takich przypadkach jak ten...
    Pozdrawiam

  3. #3
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Niewiele rozumiem z tej zagmatwanej historii, niemniej ogólnie żeby było zgodnie z prawem masz mieć fakturę bezpośrednio od firmy, która sprzedaje Ci auto albo w przypadku sprzedającego osoby prywatnej umowę kupna-sprzedaży dokładnie z tym człowiekiem, który sprzedaje samochód. Wszelkiej maści połówki umowy czy podpisywanie czegoś z Niemcem którego na oczy nie widziałeś zawsze śmierdzi. Sam oceń, która to wersja wydarzeń.


    Dopisek:
    po napisaniu przez Czesława: "wiem że sprzedawca przyciśnięty przez Pana powiedział ze ma jakiś układ z jakimś kolesiem i ma umowę in blanco" też mi się to nie podoba bo wstęp brzmi jak domorosły, nieopodatkowany handel bez odpowiedzialności prawnej w razie wpadki przez sprzedającego, ale również radzę poczekać na kogoś mądrzejszego - nie jestem handlarzem i nie umiem się odnieść co do tej ewentualnej faktury.
    Ostatnio edytowane przez Jakoob ; 09-02-15 o 16:26
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    no właśnie jak zauważyłeś Jakoob są lub były dwie wersje ....
    Gość chce sprzedać i może wpisał siebie jako nabywcę od właściciela.. jak było naprawdę, jak nabył to auto, nie ma możliwości sprawdzenia, a wszystkie te opowieści sprzedającego wzbudzają duże (moje) wątpliwości co do wiarygodności jego samego i jego umowy
    Pozdrawiam

  5. #5
    Akceptacja mailowa
    Zarejestrowany
    lut 2015
    Skąd
    łódź
    Postów
    13
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Podczas rozmów telefonicznych pojawiło się stwierdzenie że ma umowę In blanco, co wzbudza podejrzenia. Ale do rzeczy - wg umowy kupna sprzedaży, Niemiec jest sprzedającym, a on, a właściwie jego firma kupującym (jest jego pieczątka). On mi sprzedaje to auto jako firma (która widnieje jako kupujący w tejże umowie) na fakturę VAT-marża. Więc teoretycznie ciągłość własności umowy jest bez zastrzeżeń.
    Zastanawia mnie tylko fakt, na kim ewentualnie spoczywa odpowiedzialność w sytuacji kontroli krzyżowej? Gość, wg informacji o NIP prowadzi warsztat od 2010 roku (jest normalnie budynek z podnosnikiem, nie jest to buda zabita dechami), zaś samym sprowadzaniem aut zajmuje się od 2-3 lat.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Tu tylko możemy gdybać ..niestety
    Wersji może być kilka / naście

    Począwszy od całkiem prozaicznej przyczyny , że klient chciał aby wpisano mniej na umowie po zupełną odwrotność.

    Nic tu w takim przypadku nie podpowiem .... oprócz jednego - coś nie pasi - odpuścić !
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    Akceptacja mailowa
    Zarejestrowany
    lut 2015
    Skąd
    łódź
    Postów
    13
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Jaka jest wersja to mi się wydaje że ma mniejsze znaczenie. Bo niby wg papierów jest ok, przecież wielu uczciwych sprowadzaczy tak działa, ale to tylko teoria.Zastanawiają mnie potencjalne konsekwencje z mojej strony.

  8. #8
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaceq Zobacz post
    Podczas rozmów telefonicznych pojawiło się stwierdzenie że ma umowę In blanco, co wzbudza podejrzenia. Ale do rzeczy - wg umowy kupna sprzedaży, Niemiec jest sprzedającym, a on, a właściwie jego firma kupującym (jest jego pieczątka). On mi sprzedaje to auto jako firma (która widnieje jako kupujący w tejże umowie) na fakturę VAT-marża. Więc teoretycznie ciągłość własności umowy jest bez zastrzeżeń.
    Zastanawia mnie tylko fakt, na kim ewentualnie spoczywa odpowiedzialność w sytuacji kontroli krzyżowej? Gość, wg informacji o NIP prowadzi warsztat od 2010 roku (jest normalnie budynek z podnosnikiem, nie jest to buda zabita dechami), zaś samym sprowadzaniem aut zajmuje się od 2-3 lat.
    czyli jak no moje to jest ok gość odkupił od Niemca na co ma umowę (niemiec-firma) , a On sprzedaje i wystawia fakturę nie więc chyba nie ma żadnego problemu?? sprawa prawnie wydaje się być jasna jeśli jest tak jak piszesz.

    co do konsekwencji, to o czego konsekwencje pytasz?? skoro sprawa prawna wydaje sie byc ok.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    jak jest niby dobrze, to jakie mogą być konsekwencje ?
    W tych dwóch odpowiedziach, bo swoich nie liczę, odnoszę wrażenie że jednak odradzają ten zakup....
    Jednak to nie my kupujemy i to nie my w razie co będziemy musieli "połknąć żabę" w razie co....
    Rozumiem że ciśnienie na zakup jest duże, budżet ściśle określony i w nim (budżecie) nie ma nic co by było interesujące i rokowało dobrze.... więc mózg włącza endorfiny i szepcze "bierz stary, będzie dobrze, nie słuchaj ich, to może zazdrośnicy, a tutaj taaaka bryka stoi i czeka na Ciebie " oczywiście żartuję, ale myślę że coś w tym stylu walczy w Tobie ....Rozsądek czy podszepty diabełka, co wybrać ? Obyś wybrał dobrze, tego życzę
    Pozdrawiam

  10. #10
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    odradzają ale ja dalej nie ogarniam czemu?? nie rozumiem skąd temat o umowie na Niemca jak yaceq pisze ze dostanie fakturę w poście nr5?? ja nie kupowałem auta w Niemczech ale Wy przecież kupujecie i wytłumaczcie mi prosto w czym problem:P
    bo tak jak pisalem :
    " jest ok gość odkupił od Niemca na co ma umowę (niemiec-firma) , a On sprzedaje i wystawia fakturę"
    to chyba jest prawidłowo nie ??

  11. #11
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cukier , najpierw mówił że ma umowę In Blanco... później, po paru dniach powiedział że ma umowę kupna sprzedaży ze sprzedawcą, i tutaj pojawił się (wg.mnie) problem zaufania do tej osoby (komis) i jego papierów ...ale nie wiem co może być potem jak kolega kupi to auto i co może wyjść po jakimś czasie np. w U.S.
    ja jak kupuję a właściwie nabywca w mojej obecności to nie ma takich wątpliwości bo w takie się nie wdaję ...wiem od kogo kupuję itd.
    Pozdrawiam

  12. #12
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    czyli problem wynika z tego ze sprzedający sam nie do końca potrafił określić jak chce sprzedać auto teoretycznie jeśli dostaniesz fakturę powinno być ok a praktycznie to uj wie co do końca ten sprzedający wykombinował i jakbyś się nie obrócił to **** i tak z tyłu, wiec tak jak już pisali lepiej chyba odpuścić niż ryzykować

  13. #13
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    jest jeszcze jedno rozwiązanie, są w Briefie dane właściciela,pod tym adresem google nie wyrzuciło tej osoby, ale mógł zmienić adres... w tej miejscowości jest parę osób tak samo się nazywających. Dzwonić i pytać czy posiadał takie auto i komu sprzedał. To tak jak w totolotka, trafi się, albo nie. Może koledzy mieszkający w D mają jakiś inny sposób na odnalezienie tej osoby, bo ja nie ....
    Pozdrawiam

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Ludzie w tamtej części Europy często zmieniają miejsce zamieszkania /zameldowania ...to mogą być beznadziejne poszukiwania
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  15. #15
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    ale jakby trafił to by wiedział na 100% kto odkupił to auto , a tak to jest, jak jest
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •