Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Opinie o Mercedesie A140

  1. #1
    TechniX
    Gość

    Domyślnie Opinie o Mercedesie A140

    Witam moja koleżanka chce zakupić ten model samochodu w związku z tym moje pytanie co wart jest powyższy model Mercedesa? Jakieś bolączki, typowe usterki ?Samochód jest z 2004.

    Mi to przypomina Matiza

  2. #2
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    2004 to albo koncowka W168 albo juz pierwsze wypusty w169 ... ale W169 nie bylo 140 tylko 150 wiec zakladam ze to jednak o w168 chodzi.

    silnik ... nie zalecane ... albo a160 \ a190 albo diesel a140 pali tyle samo co a160 a jednak kilka kucy wiecej
    samochod praktyczny drogi w serwisowaniu (lokalizacja silnika i osprzetu), dla kobiety sugerowany bezawaryjny 5cio biegowy automat, pozadane edycje Long e wzlegu na bardzo duza ilosc miejsca z tylu.
    Reasumujac co ciekawe autko, praktyczne i mozna upolowac bogato wyposazone wersje, niebity z korozja raczej nie ma problemu ale obejrzec dokladnie od spodu poniewaz jest niski i ma wszystko za osłonami wiec na pierwszy rzut oka widać niewiele. Najczesciej koroduja krawedzie nadkoli kol tylnych oraz krawedzie dolne drzwi (ocierane przez listwy).

    Z najwiekszych brakow ... xenon i automatyczna klimatyzacja

    Acha ... unikac albo bardzo bardzo dokladnie zweryfikowac, rozsuwany dach przed zakupem, 11 lat to moze juz byc problematyczne.

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    sardzent zapomniał napisać o niesamowitym komforcie tegoż pojazdu

  4. #4
    VIOLATOR
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muniek1310 Zobacz post
    sardzent zapomniał napisać o niesamowitym komforcie tegoż pojazdu
    To fakt tez mysłalem o tym aucie niestety ogledziny auta od spodu (spore wycieki z silnika itd) oraz komfort jazdy a jechalem dluzszym longiem pokazaly ze Mercedes to tylko znaczek komfort jazdy itd gorsza niz w kazdym innym minivanie

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Ani A klasa ani B klasa z tych lat nie jest czymś czym można w ogóle się poruszać Na słoniu jeździło mi się wygodniej

  6. #6
    kowalliik
    Gość

    Domyślnie

    żona jeździ A klasą i raczej nie ma możliwości, żeby chciała w przyszłości coś innego, kocha swoje auto jak samą siebie

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Lubi jak nią telepie na lewo i prawo

  8. #8
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    eee marudzicie ... nisko jest to i twardawo musi byc i trzeba dbac o tylne zawieszenie

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Ale siedzi się wysoko, samochód jest krótki i wąski.
    I kto jeździł ten wie, ze zrobienie tym trasy jest awykonalne

  10. #10
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Skoro w Maluchu dawalo sie rodzina 2+2 na dwa tygodnie do Bułgarii to nie pisz takich farmazonów. Owszem nie lubi kolein, owszem tylna kanapa nie ma szerokiego zakresu regulacji, w Long miejsca na nogi tyle ze posiadacze W210 zazdroszcza, bagaznik wcale nie taki symboliczny, ekonomiczny diesel, duza szyba i waskie slupki pozostawiaja calkiem przyzwoite pole widzenia.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Maluch, siedzi się nisko, przede wszystkim nisko i nie telepie na każdym wyboju.
    Zobacz jak A klasa przeszła test łosia, przejedź się tym i powiedz jeszcze raz, że to ma jakiś komfort.
    A klasa = ekonomiczny diesel, to dobrze, jeździłem z '99 roku, automat, ciężko było mi zejść poniżej 6 litrów w trasie, lekko powyżej 8 w mieście a nogę mam bardzo lekką.
    Octavią czy Touran'em spokojnie robiłem wyniki rzędu 4.2 l/100 czy nawet 3.8 l/100 w trasie, realnego spalania. 4 osoby plus bagaż...
    Wysoko umiejscowione siedziska, podwójna podłoga (konstrukcja A i B klasy jak dobrze pamiętam ), wąska, krótko rozmieszczone osie, twarde zawieszenie. Telepie jak na wozie drabiniastym, naprawdę jeżdżąc na słoniu było mi wygodniej a jest kościsty i trzęsie niemiłosiernie bez 'siodła'.
    Za to na plus widoczność i... chyba tyle :P

  12. #12
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Muniek1310 Zobacz post
    Zobacz jak A klasa przeszła test łosia, przejedź się tym i powiedz jeszcze raz, że to ma jakiś komfort.
    Jezdzilem i dieslem i benzyna a po tescie losia dostaly ESP i kazdy juz byl z ESP a tutaj mowa o egzemplarzu z 2004 roku.

    Cytat Napisał Muniek1310 Zobacz post
    A klasa = ekonomiczny diesel, to dobrze, jeździłem z '99 roku, automat, ciężko było mi zejść poniżej 6 litrów w trasie, lekko powyżej 8 w mieście a nogę mam bardzo lekką.
    Octavią czy Touran'em spokojnie robiłem wyniki rzędu 4.2 l/100 czy nawet 3.8 l/100 w trasie, realnego spalania. 4 osoby plus bagaż...
    Porównaj porównywalne ... automat z automatem albo manual z manualem.

    Co do telepania to zawieszenie jest dość twarde o małym skoku ale jeśli zadbane to nie "telepie" szkoda ze miałeś doświadczenia tylko z niepełnowartościowym egzemplarzem. W tej klasie gdzie konkurencja jest A2, Note to sensowny i ciekawy samochód nie tylko miejski.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •