Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: BMW 530 d e39 sedan manual 1999 r.

  1. #1
    Jaszczomp
    Gość

    Post BMW 530 d e39 sedan manual 1999 r.

    Witam.
    Zacznę może od tego czego poszukiwałem. Otóż miała być 530d, czarna, z trójramienną kierownicą, skórą i chętnie z automatem.

    No i znalazłem taką na aledrogo w pobliżu i udaliśmy się tam z Żoną mą na oględziny. A tam co? Granatowa beta. Nasze niedopatrzenie. No nic to, obmacali magnesem, auto kupiło nas, kasę położyliśmy i wróciliśmy.
    Czym wróciliśmy? Granatowym klockiem, z jasną szmacianą tapicerką i manualną przekładnią.
    Nie mam takiego stażu w używaniu tego auta jak Kris, więc moje opinie będą mniej wartościowe, lecz postaram się nie napalać za mocno.
    Furka jest dosyć biednie wyposażona, ale w sumie ma to co niezbędne. Na pokładzie są tylko 4 el. szyby, zacinarka cd, xenony, klimatronik i prosty komputer z tych ważniejszych rzeczy.
    Ogólnie spostrzeżenia co do jazdy pokrywają się z opinią Krisa, więc nie będę się produkował, bo mogłoby zajechać plagiatem.
    Spalanie (rzeczywiste) mieści się od ok 6 litrów w trasie do 10 przy zero-jedynkowym systemie jazdy. Czyli nie ma tragedii. Komputer pokazuje jakieś abstrakcje, średnio o 20% mniej niż wychodzi przy tankowaniu.
    Auto było lakierowane na masce, błotniku pp i drzwiach pp i są to słowa poprzedniego właściciela, ja sprawdziłem tylko magnesem blachy i słupki w celu wykrycia ew fuzji z przystankiem. Szpachli nie znalazłem, za to znalazło się stado gapiów. Czy jest coś lakierowane więcej? Nie wiem. Pewnie dowiem się przy sprzedaży.
    Przegląd zerowy:
    - sterownik abs,
    - łącznik stabilizatora tył,
    - wahacz przedni przedni prawy ,
    - rolka paska,
    - osłona silnika i skrzyni ( tej drugiej już nie ma,ta pierwsza jeszcze walczy, polcar - nie polecam),
    - pipka w baku ( tędy uciekało paliwo ), nie wiem jak to nazwać, być może jakiś odpowietrznik, mózgowiec jakiś pewnie pompę w baku wymieniał i plastikowy króciec ułamał,
    - 2 opony na zimę ( dorwałem składzik z 6 - 7 mm markowymi oponami za 150pln ) i będę musiał jeszcze nabyć 2 na lato (albowiem na 2 kpl alufelg dostałęm po dwie zdatne do jazdy opony i po dwie czarne i okrągłe parciaki)
    -komplet filtrów i płynów,
    -HAMULCE z przodu.
    Ten temat omówię oddzielnie. Na bijące tarcze dostałem 200 ziko rabatu u sprzedawcy więc spoko. Krzywulcami okazały się NOWIUTKIE tarcze ( jak się potem doczytałem trw) z nowiutkimi klockami ( zjechane mniej niż 1 mm, brak zeszklenia powierzchni, porównanie z klocami valeo, które nabyłem ciężko okazyjnie). Kupiłem więc tarcze trw. Majster wymienił, tłoczki poszły podobno lekko. Po tygodniu padły. Bosch dyski + te same kloce. Tysiąc kilometrów- telepie. Tarcze krafta + kloce valeo = 50 km spokoju.
    Teraz za poradą Krisa mam zimmermany + te same trw ( dalej idealnie równa powierzchnia, nic dziwnego, skoro pracowały tylko z nowymi tarczami). Na razie ( choć boję się to napisać ) spokój. Dodam tylko, że płyn wymieniłem na jurida, zaciski rozebrałem własnoręcznie i ujrzałem tłoczki jak nowe.
    Co mi się nie podoba.
    Brak nawiewu na ramię od strony drzwi. Jak jest duży mróz to kiepsko się jeździ bez kurtki.
    Hmmm może jeszcze płyn do spryskiwacza za szybko się kończy. Ale w stonce jest bardzo dobry za 6pln.
    Co mi się podoba.
    Komfort mimo niskiego zawieszenia, duża ilość miejsca, fajny dźwięk silnika, lekkość przyspieszania i tylny napęd.
    Samochód nie ma książki serwisowej. Jak uda mi się gdzieś sprawdzić przebieg to się pochwalę, na razie tajemnica.
    To chyba tyleP1030465.jpgP1030464.jpgP1030468.jpgP1030467.jpgP1030466.jpgP1030463.jpgP1030462.jpg

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    fajny opis, ładny piesek
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki. Piesek to Puszka. A jakie dresy byście mi polecali, żeby się komponowały?

  4. #4
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    4ro paskowe limited skaj edyszon

  5. #5
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Nie. Od skaju tyłek mi się odparzy. Myślałem nad Cichoszelestnym Ortalionem marki adibos. Ale to trzeba będzie panel z pleksy w drzwi wstawić. Limited edyszyn do jeepów pasuje, one wszystkie są limited...

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Nie zapomnij o jakimś goldzie na szyje i wskazany jakiś Rolex z centrum chińskiego

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nic się chłopcy nie znacie
    Jak 5 to tylko w garniaku:

    http://www.youtube.com/watch?v=RUmnQjmK3Q4
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 30-01-11 o 15:36 Powód: litrówka
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jaszczomp Zobacz post
    Dzięki. Piesek to Puszka. A jakie dresy byście mi polecali, żeby się komponowały?

    Pod kolor oczu pasażerki ...
    ...napewno żadne tak nie zniszczą fotela jak "dżinsy" z ekspresami na tylnych kieszeniach spodni.
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Co to są expresy na tylnych kieszeniach?

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Zamek błyskawiczny, suwak (ekler, ekspres) – zapięcie służące do czasowego łączenia dwóch kawałków tkaniny. Powszechnie wykorzystywane zamiast guzików w kurtkach wierzchnich, bluzach, torbach, śpiworach, plecakach itp.


    ...faktycznie w dresach owe zamki używane są przeważnie przy kieszeniach bocznych ....


    PS;
    Opis zakupu auta jakich mało ...taki prosty i od serca ....oby takowych więcej .
    Życzę bezawaryjnej jak najdłuższej eksploatacji .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    grzywka
    Gość

    Domyślnie

    Nie zapomnij o meksykanskich cichobiegach "najka" do dresiku,tu juz bankowo bedziesz stroił jak szybki gonzo pedro narciarz

  12. #12
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    A na lato koniecznie grube, białe skarpetki do sandałów. Co do tego opisu kupna to trochę skróciłem. Była jeszcze wizyta na kompie ( przypchany egr ) oraz podnośnik. Za wszystko zapłacił ( 200 zł bo to była niedziela) poprzedni właściciel. Wracając do ubiorów to znam lepszy hit : nowe, ciemne, chińskie dżinsy na jasnej skórze w lecie ;/

  13. #13
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Może się teraz pochwalę, co jeszcze wymieniłem, naprawiłem:
    -pompa podprogowa, (siadło ciśnienie, był oryginał)
    -amortyzatory i sprężyny tył ( amor się zapocił, a sprężyny chciałem zmienić na seryjne a nie obniżane - nie wyszło,tak czy siak kayaba fajnie jeździ),
    -mieszki ( seryjne były ze skajki)
    -znaczki z przodu i z tyłu,
    -przekaźnik wycieraczek ( pomogło wyczyszczenie i poprawienie styków),
    -regulatory lamp z przodu,
    -zmieniarka się poddała,
    -ostatnio poszła pompa wtryskowa do uszczelnienia,
    -przydało by się ze dwa wahacze wymienić, ale to na wiosnę jak klucze przestaną się przylepiać do palców.
    Dużo i niedużo, w poważaniu to mam. Auto zostaje i może dostanie ładniejsze koła na lato. Chodzą mi po głowie wiatraki z M
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez Jaszczomp ; 21-02-12 o 20:50

  14. #14
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Kolejnych parę pierdułek, które wymieniłem:
    -trójnik układu chłodzenia przy głowicy ( mało nie zemdlałem, jak mi silnik zrobił czajnik przy kontroli oleju), ori 40 zł,
    -wężyk przelewu ( który to sam zniszczyłem przy wymianie trójnika), ori 120 zł,
    -linka maski, na szczęście ta od kabiny, ori 70 zł,
    -czujnik ABS, poszedł najtańszy z alle i działa. ( przy okazji musiałem wyciągać zwrotnicę, rozwiercać stary czujnik i naprawiać gwint, bo jakiejś mądrej głowie urwała się śrubka to sobie wkleił czujnik)
    -przekaźnik wycieraczek ( jednak nie pomogło czyszczenie), ori 110 zł,
    -dwa wahacze przednie dolne przednie (były jeszcze fabryczne z 99 roku), poszły jakieś zamienniki, nie pamiętam już jakie,
    -ostatnio nie chciały się otworzyć tylne drzwi, teraz nie chcą się zamknąć
    -olej, filtry i kilka żarówek. ( po wymianie filtra powietrza na hengsta spalanie skoczyło o ok 1- 1,5 litra)
    Ogólnie to teraz robię dużo mniej kilometrów, ok 10-15k na rok i to na 2 samochody łącznie, więc usterek może być mniej.

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    hehe no i o tym pisalem ze z drzwimi tak wlanie jest polecam zwiazanie pasem obu jesli to tylne

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •