Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Działanie wycieraczek Mazda 3 (2004-2009)

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Działanie wycieraczek Mazda 3 (2004-2009)

    Nie wiem czy to wlasciwy dział na tego typu pytania, ale po prostu jestem juz w kropce, przegladanie forum mazdy, gdzie nawet dalem tam taki sam wpis niewiele dalo, otóż:

    Jak w mazdzie 3 bez czujnika deszczu dziala wycieraczka?

    Jest tam 5 polożeń:
    1 – jednorazowe zadziałanie wycieraczek
    2 – wycieraczki wyłączone
    3 – tryb interval (INT) – praca przerywana wycieraczek
    4 – praca ciągła
    5 – szybka praca

    Mam pytanie do tych co mają i używają – jak dokladnie działa tryb 3 – interval

    Nigdzie nie udalo mi sie tej informacji znalezc!!!

    Jesli dobrze rozumuje pracuje ona w jakis odstepach czasu – tylko wlasnie jakich? Raz na 10 sekund lub czesciej lub rzadziej, a moze da sie to jakos regulowac? To samo pytanie dotyczy wycieraczki tylniej tez jest tam tryb Interval.

    Np. w Focusie Mk2 na odpowiedniku intervalu jest pokretlo gdzie regulujemy wlasnie czestotliwosc - pada mocniej deszcz zwiekszamy czestotliwosc, pada slabiej - zmniejszamy

    W skodzie felici po lifcie tez jest programator - wchodzac na odpowiednik poziomu interval i wylaczajac wycieraczke ustalamy czas. Wybieramy interval przechodzimy na off i czekamy np 10 sekund i znow na interval - to wycieraczka bedzie jezdzila co 10 sekund, jak zrobimy to samo ale dla 3 sekund to bedzie jezdzila co 3 sekundy.

    Niestety w dosc topowym modelu segmentu C jakim jest mazda 3 czegos tak banalnego chyba nie ma w ogole z tego co udalo mi sie ustalic, ale nigdzie ani w instrukcji ani na forach ani nawet na youtube nie udalo mi sie znalezc informacji jak czesto ten poziom interval pobudza wycieraczke do dzialania. Normalnie stawiam browara jak ktos mi odpowie na to pytanie

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tu masz wyjaśnione moim zdaniem nawet fotki są, masz pierścień masz regulacje, nie masz pierścienia nie masz regulacji i tyle

    http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?t=77651

  3. #3
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Takie programatory jak w Felicji kiedyś były częściej spotykane, nawet w Poldku chyba były. Teraz księgowi powycinali takie dodatki.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    To jak działa ten tryb interval? Machnie wycieraczką tylko raz i nigdy więcej? Czy jest to jakiś stały odstęp a jak to jaki 1,2,5,10,30 sekund.

    Pytanie jest o tyle ważne bo chce kupić mazde 3 i nie wiem czy działa to jakoś racjonalnie czy szukać na chama wersję z czujnikiem deszczu.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Nie miałeś nigdy samochodu z interwałem? Przestawiasz na ten tryb i macha co 5 sek powiedzmy (ile tam producent wymyślił).
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Poczytaj temat dobrze...

    W Renowce mam czujnik deszczu i omrocz tego regulacje czułości dla trybu auto

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    No właśnie tak się domyślam że co jakiś czas tylko co jaki dokładnie. Jak sobie mazda wymyśliła 30 sekund to jest to niepraktyczne, jak co 5 to można przeżyć. W całym necie jak również instrukcji mazdy ani słowa o tym

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Poczytaj temat dobrze...

    W Renowce mam czujnik deszczu i omrocz tego regulacje czułości dla trybu auto
    Niestety nie zauwazylem twoje wpisu, bo pisalem na komorce, teraz wyedytowac juz nie moge wpisu. Co dokladnie masz na mysli Tytan? w mazdzie tez ustawia sie czulosc, chyba ze masz na msli mozliwe awarie tego rozwiazania?

  9. #9
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Widziałeś link w poście numer 2?

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tytan ten temat to juz prawie na pamiec znam, temat bardzo fajny tylko niestety ludzie tam mowia o regulacji/jej braku, nikt tam nie podaje informacji ile ten interwal trwa, proponuja fajne i proste rozwiazanie zamienienia wajchy wycieraczek orygianlnych na te z mazdy 6, jedyny problem ze mowia o Mazdzie Premacy a nie 3 i o ile same ramie wycieraczki jest identycnze to juz podlaczenie nie do konca:
    Tak wyglada ten przelacznik od mazdy 6 http://www.mazdaspeed.pl/forum/downl...le.php?id=4329

    A tak od mazdy 3 - http://img11.tablica.pl/images_tabli...cja_rev002.jpg

    Podmianki nie da rady zrobic :/ chyba ze akurat bedzie pasowalo wymiarami a dorobilbym sobie kostke ktora by pasowala ale to juz co najmniej troche zabawy w garazu ktorego nie mam :/

    A ja ciagle wracam do pytania ile ten interwal wynosi, niby z pozoru banalne pytanie ale w calym necie nie moge uzyskac precyzyjnej odpowiedzi, ba nawet znalazlem czas interwalu na poszczegolne poziomy tej wajchy od mazdy 6 zaczyna sie bodajze od 0,5 sekundy i wzrasta co poziom o 1,8 sekundy

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    a nikt z forum mazdy nie mógł tego sprawdzić u siebie?
    może bez czujnika ta funkcja porostu nie działa i tyle stad brak info

    "Theauto setting is theintermittent setting. You can only put the wipers on auto, slow, or fast and the dial on the stalk changes the sensitivity of the auto. Without the sensor, the auto wiperscan not detect the rain drops, and if your auto doesnot work, your int. will not work. The sensor is also used for the automatic headlights, and without the sensor yor lights will not come on in the auto setting. "

  12. #12
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Bez komputera i instrukcji pewnie nie umieją
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    a nikt z forum mazdy nie mógł tego sprawdzić u siebie?
    może bez czujnika ta funkcja porostu nie działa i tyle stad brak info

    "Theauto setting is theintermittent setting. You can only put the wipers on auto, slow, or fast and the dial on the stalk changes the sensitivity of the auto. Without the sensor, the auto wiperscan not detect the rain drops, and if your auto doesnot work, your int. will not work. The sensor is also used for the automatic headlights, and without the sensor yor lights will not come on in the auto setting. "
    Nie wiem co dokladnie masz na mysli ale jesli chodzi o premacy bez czujnika i podmianie tylko tego przelacznika wycieraczek zaczyna do dzialac poprawnie, wiec zapewne odpowiedni przekaznik musi byc juz w przelaczniku wycieraczek umieszczony (dlatego jest int z regulacja). Natomiast na pewno jaby podmienic na wajche gdzie mamy czujnik deszczu (czyli tryb auto) to wlasnie prawdopdobnie polaczenie z czujnikiem musi byc wiec podmiana przelacznika na taki z mazdy co ma czujnik niewiele pomoze :/ szczerze kapa

    Zreszta obydwa tematy zarzucilem na forum mazdy:

    Ten z tego watku: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewt...f=114&t=168973
    I ten o mozliwosci podmiany: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewt...f=114&t=168504

    0 odpowiedzi i nie wiem czy ja to napisalem bez sensu, czy to jest tak glupie ze nikt nie raczy odpisac czy sam nie wiem co. Dzis troche jezdzilem juz focusem i powiem szczerze bez regulacji tego interwalu przy ciagle zmiennych opadach sobie juz nie wyobrazam szczegolnie ze w miescie to ciagle trzeba reka do skrzyni biegow siegac to nie ma kiedy siegac do wycieraczki :/ A paradoksalnie niestety nie mam zadnego komisu w poblizy by sobie zasiasc do Mazdy 3 i po prostu sprawdzic, liczylem ze moze ktos z was mial lub moze to okreslic, wiem ze Tradelux sprzedawal M3 ostanimi czasy to moze akurat by wiedzial.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę, że Mazda 3 to Focus możesz się spodziewać, że będzie bardzo podobnie. Są ludzie co tak jeżdżą i jakoś żyją
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Niby tak, ale jak juz walczyc o komfort to walczyc

    takietam samo rozwiazanie wycieraczek jednak rozne, od kierunku wajchy po rozwiazanie dotyczace interwalu w zasadzie wspolne to maja tylko to co na zewnatrz kabiny

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •