Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 46

Temat: Volkswagen Crafter 2.5 TDI 2007 - Ostrowiec

  1. #16
    grzesio70
    Gość

    Domyślnie

    Widać tutaj że dość mocno się mylicie... Rozmawiałem z moim mechanikiem jak i wieloma użytkownikami aut i przepalanie co 800/900km oznacza że DPF jest na wykończeniu. Gość montuje nowe DPF-y i mówi że przepalają się prawidłowo co 50 tys.km. Nie macie racji....

  2. #17
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Grzesio - PRZEPALAJĄ się, a nie wypalają się - różnica duża.
    Ja mam teraz ochotę posłać linka do obecnego właściciela auta - żeby zobaczył co kupił i od kogo...



  3. #18
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Buhaha. Zmień mechanika.

    Bardzo proszę kogoś kumatego o zrobienie zrzutu na jakiś serwer. Jeśli nowy właściciel rzeczywiście często będzie gościł na giełdzie w Sandomierzu, nie będę miał problemu nawiązać z nim kontaktu. Czerwonego craftera ciężko nie zauważyć.

  4. #19
    grzesio70
    Gość

    Domyślnie

    Ty zmień myślenie i swojego mechanika który błądzi...

  5. #20
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Zmien mechanika

    Na tym polega sens montowania filtru DPF który co jakiś kilometraż się przepala, im swiezszy filtr tym ten kilometraż dluzszy, 800-900km mowiloby o naprawdę zdrowym filtrze który nie wymaga zadnej ingerencji przez jeszcze dluuuugi czas.

    Pokazcie właścicielowi to burackie cwaniactwo, de facto SWIADOMIE wprowadzil klienta w blad i jeszcze się z tego cieszy.

  6. #21
    grzesio70
    Gość

    Domyślnie

    Tak się składa iż cofanie liczników w tym kraju jest na porządku dziennym, którego nie ma opcji udowodnić. Auto nabyłem z takim przebiegiem jaki miałem na liczniku, sprzedałem bez cofania więc winnego brak...

  7. #22
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Grzesio - ale poważnie - wypalanie filtra DPF to powinno się odbywać co ok. 800-1000 km, nie co 50 tys km. Co 50 tys km to może wymiana filtra ew. jakieś regenerowanie bądź wymuszone czyszczenie DPF, ew. uzupełnianie płynów w mokrym DPF.
    Ale zdrowy, normalnie sprawnie działający filtr DPF powinien wypalać się co ok. 800-1000 km.

    http://www.auto-swiat.pl/1-ekspoatac...ecej-problemow

  8. #23
    grzesio70
    Gość

    Domyślnie

    Mój przepalał się co 800/900km natomiast po wymontowaniu to była jedynie obudowa filtra. W środku kompletnie nic nie zostało...

  9. #24
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    zobaczymy czy tego zdania będzie nowy właściciel

  10. #25
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ale dopiero co się przyznałeś, że przed sprzedażą znałeś oryginalny przebieg, a mimo, to sprzedałeś go z innym. Wada ukryta. Dowód jest. Sprawa prosta.

  11. #26
    grzesio70
    Gość

    Domyślnie

    Do Kris75: Czas pomiędzy wymianą filtra wynosi ok. 200-250tys. Podczas zakupu nowego dostałem gwarancję 2 lata/180tys. Tak się składa iż mój mechanik ma pod swoją opieką kilka nowych Sprinterków i dokładnie z takimi problemami jak w moim. Założył w kilku egzemplarzach nowe DPF-y i właśnie przepalały się co 50-60tys.

  12. #27
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Kris, fakt w mokry FAP uzupelnia się ten fluid chyba co 90 tysięcy

    to 50 tysięcy jest z dupy kompletnie, bo jak już ktoś wycina/wymienia/wycina myje i spowrotem wkłada to zazwyczaj w okolicach 200 tys km

    Szczególnie w samochodach które lataja długie trasy

    A to ze w srodku była tylko pusta pucha może być powodem tego ze tak się tez da pozbyć DPFu, on sobie "przepala" ale pusta puche jak się nie da oszukać kompa (albo się ktoś nie zna na tyle żeby go oszukać)

    Chlopie weź TY pomysl, wiesz jak wielka pucha musiałaby być pod samochodem żeby zatrzymać sadzy ze spalin z 50 tys km? Beczka po oleju to mało.

    Poza tym co, filtr w całym swoim cyklu przepalal by się 4-5 razy a potem do wymiany?

  13. #28
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Yogi - może powiedział nowemu nabywcy, spokojnie.
    Jak miałeś filtr w takim stanie to nadawał się po prostu do zmiany i tyle
    Albo do wymontowania - ja nad tym bym myślał, a nie nad nowym filtrem

  14. #29
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Postów
    357
    Podziękowano Thanks Given 
    22
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Kris75 -no na pewno powiedział. Cytuję: "). Auto posiada książkę serwisową która potwierdza oryginalny przebieg 154tys.km. "

    P.S Prywatnie jeżdżę astra H 2007 rok 1,9 CDTI. Wypalanie DPF'a: cykl tylko trasa 1000-1200 km, trasa / miasto 800-900, tylko miasto 600-700. Żadnych problemów, przelot w granicach 160 tys, filtr fabryczny nic nie ruszane i wszyscy mówią, że jest na wzór to wypalanie.

  15. #30
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Yogi tez tak miałem w 1.9 cdti tylko ja glownie latałem po miescie, wiec co bak (czyli wlasnie 650-700km) filtr DPF się przepalal

    Co i tak nie zmienia faktu, ze *****... temat, dal się wydymać przez handlarzyne wzial skreconego craftera WIEDZIAL ze jest skrecony, napisał pieeekne ogłoszenie jakie to wspaniale bezawaryjne auto jest, ze ksiazka serwisowa, ze to, ze tamto, ze gdyby nie to ze taki maly to by nie sprzedal

    pchnal gniota i ucieszony ze mu się udało kogos innego wydymac

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •