Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Kombi Renault, Saab, Mazda, ... rocznik 2005 za do 25k zł na Pb. miasto < 50%

  1. #1
    cxax
    Gość

    Domyślnie Kombi Renault, Saab, Mazda, ... rocznik 2005 za do 25k zł na Pb. miasto < 50%

    Jakie auto kupić 20-25k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    Renault, Saab, Mazda, ...
    Budżet na zakup auta:
    do 25k
    Preferowany rok produkcji:
    2005
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    dużo KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10k km
    Segment/typ/wielkość auta:
    jak największe
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2 + 2 + bagaż
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    obojętnie
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Moje wymagania to:
    1. niezawodność,
    2. bezpieczeństwo,
    3. przestronność,
    4. jak najwięcej mocy.

    Kilka słów wyjaśnienia:
    Auto planuję kupić najpóźniej w maju, ale zaczynam się rozglądać już teraz.
    Wybrałem benzynę ponieważ przez pierwszy rok od zakupu będzie to jedyne auto w rodzinie, no chyba, że uda się zebrać parę złotych na coś pokroju Nissan Micra na zakupy. Jeżdżę stosunkowo mało, głównie krótkie trasy (siłownia, zakupy) 3,5 - 5km i wyłączam silnik. Minimum raz w miesiącu (czasem 2 razy) robię trasy autostradą po 150km w jedną stronę. Minimum dwa razy do roku (czasem 3 razy) robię dłuższe wypady po 600km autostradą. Jeżeli ktoś uważa, że powinienem szukać diesla, może to przemyślę.

    Obecnie mam Hyundai'a Sonatę i chcę kupić auto o podobnych gabarytach. Nie dopuszczam ocierania się łokciami z pasażerem, jak np. w Oplu Astrze. Gdyby nie to, że chcę kupić kombi wziąłbym znowu Sonatę.

    Auto musi być stosunkowo bezpieczne i niezawodne. Staram się nie zaniedbywać napraw, przeglądów itp i oczekuję, że samochód mi się zrewanżuje.

    Na koniec chcę mieć jak najwięcej mocy. Swobodne wyprzedzanie na autostradzie to mus.

    Nie wiem czy mam wystarczający budżet, ale chętnie kupiłbym coś z tej listy:
    RENAULT Laguna II phII 2.0 GT
    SAAB 9-3
    CITROEN C5
    MAZDA 6
    Trochę boję się Vectry, kilku moich znajomych miało i strasznie narzekali - być może mieli pecha.

  2. #2
    cxax
    Gość

    Domyślnie

    Spóźniłem się z wyedytowaniem posta. Dodam jeszcze tylko, że:
    Auto powinno mieć tempomat. Jeżeli auto nie będzie wymagało większego wkładu finansowego (np. konieczność zakupu drugiego kompletu opon, wymiany rozrządu itp) to mogę lekko zwiększyć budżet.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •