Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Temat: Padnięte czujniki parkowania Megane II

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Question Padnięte czujniki parkowania Megane II

    Pewnie niektórzy się ucieszą, że Meganka się zepsuła

    Nagle padły mi czujniki parkowania, tzn. nie działa cały układ... Nie ma sygnału przy wrzuceniu wstecznego, nie działa też wyłącznik... Światła wsteczna świecą

    Jakieś pomysły, gdzie szukać przyczyny? Czujniki są fabryczne...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    jakświatła palą to czujnik odpada więc poszukał bym centralki na twoim miejscu i ją obejrzał lub panel z wyłącznikiem sie skończyl pooprstu
    bo napeweno przerwał sie obwód.
    Nie widziałem orinalnego zestawu nigdy za to uniwerslanych kilka i one miały przy centralce na kablu bezpiecznik

  3. #3
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    masz mozliwosc diagnostyki ? w sensie interfejs i kompa ?

    oczywiscie glupie sprawy jak bezpieczniki juz wykluczyles

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał sardzent Zobacz post
    masz mozliwosc diagnostyki ? w sensie interfejs i kompa ?
    W megance jest chyba interfejs na OBDII także do diagnozowania błędów można sobie za 100-150 kupić kabelek na układzie ELM327.

  5. #5
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    dokladnie ale hardware to najmniejszy problem ... dobry i legalny soft to juz tak

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    na tym układzie ELM327 to i tak tylko odczytanie/kasowanie błędów oraz podstawowe parametry pracy silnika. A do tego wystarczą nawet darmowe programy czy wersje próbne. Większe rzeczy typu programowanie/konfigurowanie kompa na tym układzie nie da rady a te interfejsy z większymi możliwościami już trochę kosztują.

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ELM bawiłem się u siebie dość sporo można z nim zdziałać o dziwo... do Renault jakby ktoś się chciał bawić w serwis to zawsze może wydać 800zł na clipa z Chin

  8. #8
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jeszcze nic przy tym nie robiłem. Może w weekend próbuję dostać się do centralki, prawdopodobnie jest nad lewym tylnym nadkolem. Diagnostyka to 150zł w ASO, a jakiś interfejs widziałem kiedyś na allegro za ok.30zł... Poza tym, w Megance kasowanie błędów nie jest konieczne. Wszystko co do tej pory odłączałem, po ponownym podłączeniu działa poprawnie, nie to co w VW

    Mam nadzieję, że skończy się na bezpieczniku, bo układ padł "nagle".
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #9
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Renault ma układ samodiagnozy,a kablem za 50 zł z allegro możesz sobie narobić więcej szkód jak pożytku. Wystarczy uszkodzenie jednego czujnika i układ pika ciągiem lub nie działa w ogóle.

    Jeden czujnik kosztuje tyle w ASO co 3 porządne zamienne zestawy.

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Czyli co, sugerujesz, że padł czujnik?

    Do tej pory, jak mocno popadało, to po wrzuceniu wstecznego piszczało cały czas, więc podejrzewałem, że podmaka jeden czujnik...
    ale nie spotkałem się jeszcze z opinią, że uszkodzenie czujnika może wyłączyć układ... :/ Wtedy chyba powinna się świecić dioda przy wyłączniku?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Nie wiem czy masz sygnalizację odległości na którymś z fabrycznych ekranów np. między zegarami bo jeśli tak to mój przypadek może być nieporównywalny, niemniej opiszę. W swoim mam dokładane czujniki tył + ekran przyklejony do deski. Poprzedni zestaw padł tzn. cały czas zwierał, po włączeniu wstecznego ciągle piszczało "stop" jakby była przeszkoda. Samemu podociskałem i przetarłem papierem ściernym wtyczki wchodzące do w centralki - bardzo łatwe ale efektu brak, odpinanie kolejnych czujników też nic nie dawało tzn ciągłe "bip". Zamiast bawić się w cudowanie i diagnozy kupiłem nowy zestaw... znajdziesz coś przyzwoitego za około 100zł i to najtańsze rozwiązanie. Doszedłem do wniosku że zamiast płacić elektrykowi za szukanie, które może okazać się fiaskiem od razu zmieniłem wszystko. Patrz tylko żebyś miał nowe sensory w idealnie takim samym rozmiarze jak dziury w zderzaku.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm w Mercedesie gdy jeden (z 4rech) czujnikow byl uszkodzony to wraz ze wzrostem temperatury bylo wiecej false alarm a w upale ciagle piszczal jakby juz jedna strona uderzyl ... w naprawde duzym skwarze od razu uklad wylaczal sie i pokazywal blad na wyswietlaczu, w cieniu albo ponizej 30 dzialal ok
    Generalnie calkiem prawdopodobne wydaje mi sie ze uklad wylaczyl sie jesli jeden z czujnikow podawal przeskalowane wyniki.

    Co do diagnostyki to sam kabel i interfejs to minimum 100 ale ... duzo tym nie zrobisz, podstawowe bledy i info z silnika aby dobrac sie do modulow komfortu itp w MB juz trzeba lepsiejszy soft i sprzetowy multiplekser. Zatem jest chcesz samodzilenie diagnozowac to bedzie to kosztowac nieco wiecej niz obiecuja na aukcjach, moze lepiej podjechac do specjalistycznego warsztatu czy ... tfu tfu ... ASO :-)

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jak dobiorę się do centralki i nic nie zdziałam tzn, odpięcie poszczególnych czujników, bezpiecznik itp... to pewnie zostanie mi ASO :/

    @Jakoob: Czujniki są fabryczne, więc wymiana na coś innego raczej odpada. Chociaż niewątpliwie, mogłoby być taniej
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

  15. #15
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    W ASO jak zobaczysz rachunek to zapłaczesz jak ja na CPN gdy tankowałem Subaru U mnie w VELKU dwa razy przerabiałem problem z czujnikiem. Na kompie błędów zero a po wrzuceniu wsteki cisza jak w kościele. Mechanik doszedł do uszkodzonego czujnika,wymieniłem na używkę i jak ręką odjął.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •