Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 47

Temat: Fiat bravo 1.4 t-jet 2008 - zgierz

  1. #16
    blimey
    Gość

    Domyślnie

    Są wpisani do KRS od 15/06/2011, także już jakiś czas. Kapitał podstawowy to 100 TPLN. Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że to nie do końca jest tak jak sugerujesz w przypadku sp. z o.o. Możliwe jest wytoczenie powództwa przeciwko członkom zarządu sp. z o.o. i dochodzenie od nich roszczeń na podstawie art. 299 KSH.

  2. #17
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    minimalny kapitał to 5000 zł. Spółka odpowiada majątkiem spółki oraz kapitałem wpłaconym. Spółka może być również jednoosobowa. Jeden człowiek jest zarządem,prezesem i właścicielem.

    W wypadku ogłoszenia upadłości wierzyciele zostają pokrywani ze zlicytowanego majątku spółki i maksymalnie do wysokości kapitału. Prywatnie mogą mieć jachty domy i 100 milionów na koncie i nikt im nic nie zrobi.

    Czyli: Spółka z kapitałem 20 000 zł i 4 udziałowcami (po 5000 zł) wyprzedaje towar,wypowiada wynajem placu i ogłasza upadłość. 20.000 zł to jest suma którą mogą odzyskać wszyscy wierzyciele od udziałowców spółki bo po za tym spółka jako firma żadnego majątku już nie posiada.

    Jest to dość ciekawa forma prowadzenia interesów ale ma swoje duże wady jak np: opodatkowane wypłacanie pieniędzy z konta spółki itd...
    Ostatnio edytowane przez Kris ; 10-06-13 o 17:59

  3. #18
    blimey
    Gość

    Domyślnie

    Kris, ale ja nie mówię o minimalnym kapitale podstawowym ogólnie dla spółek z o.o., który faktycznie wynosi 5TPLN. Ja mówię o tej konkretnej spółce i jej zarejestrowanym w KRS kapitale podstawowym (100.000,00 PLN). Tutaj zarząd jest dwuosobowy. Prezes ma 90 TPLN, a członek zarządu 10 TPLN. Co do reszty Twojej wypowiedzi, to owszem spółka co do zasady odpowiada swoim majątkiem, ale jest możliwość powództwa z art. 299 KSH. Możliwość coraz szerzej stosowana AFAIK.

  4. #19
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    W wypadku ogłoszenia upadłości wierzyciele zostają pokrywani ze zlicytowanego majątku spółki i maksymalnie do wysokości kapitału. Prywatnie mogą mieć jachty domy i 100 milionów na koncie i nikt im nic nie zrobi.
    +majątkiem prezesa zarządu

  5. #20
    blimey
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, ale nie mylmy pojęć i nie przechodźmy od razu do upadłości. Chodzi o roszczenia, które może mieć ewentualnie nabywający.

  6. #21
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał blimey Zobacz post
    Panowie, ale nie mylmy pojęć i nie przechodźmy od razu do upadłości. Chodzi o roszczenia, które może mieć ewentualnie nabywający.
    Majątkiem uzyskanym poprzez pieniądze spółki w czasie jej trwania Po to jest sp zoo żeby nie mogli wejść na majątek prywatny. Zresztą prezes wyznacza sobie pensję na poziomie 1000 zł miesięcznie i figę z makiem mu zrobią

  7. #22
    blimey
    Gość

    Domyślnie

    ?? Kompletnie nie rozumiem Twojej ostatniej wypowiedzi w kontekście cytowanego fragmentu mojego posta.

    Kolego jeśli prezes wyznaczy sobie 1000 zł pensji, to reszta pozostaje w spółce w jej kapitałach własnych, bądź jest ewentualnie wypłacana wspólnikom w postaci dywidendy. Jest ew. regres i do spółki i do prezesa, a więc...

    Ale nie rozmawiajmy tu o upadłości. Przynajmniej ja rozumiem, że miałeś wątpliwości dotyczące skuteczności ewentualnych roszczeń nabywcy auta wobec sp. z o.o. w przypadku sprzedania przez komis auta z jakąś wadą (w tym prawną). Nie oznacza to od razu upadłości spółki
    Ostatnio edytowane przez blimey ; 10-06-13 o 18:22

  8. #23
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Temat o Fiacie Brawo, jak nie ma nic nowego o nim to zamykam.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  9. #24
    blimey
    Gość

    Domyślnie

    Ok. Jak byście wytłumaczyli cenę 30 TPLN Fiata z ogłoszenia w tym przypadku?

  10. #25
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Oczywiście odpowiednim "wyselekcjonowaniem" .....
    - 1 - z cofnięcia licznika km; 2- wypadku / stłuczki ; 3- wałku na VAT; 4- uszkodzenia mechanicznego np ; silnika skrzyni itp ; 5- inne- jak np; auto z niespłaconym kredytem poszukiwane przez komorników itp ; 6- pochodzące z przestępstwa ( np- "bliźniaki" );
    7 - wcześniej jeździło w wypożyczalni bądź nauce jazdy 8- przypłynęło
    Powodów może być pewnie jeszcze więcej np; - filantropia sprzedawcy
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #26
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Upsss juz nie dopiszę ...a chciałem jedynie wspomnieć ,że moim zdaniem w tym przypadku cena wcale nie jest jakos super niska jak umie się odpowiednio "selekcjonowac" ... np. tak ;

    http://suchen.mobile.de/auto-inserat...cCapacity=1400

    PS;
    Modzie połącz
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #27
    blimey
    Gość

    Domyślnie

    1. wygląda na to, że jest zgodny (w ogłoszeniu było zdjęcie z przebiegiem z książki serwisowej, który wydaje się być potwierdzony wpisami uzyskanymi w ASO - http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1127727).
    2. lakier w zasadzie był fabryczny, tylko jedno miejsce podwójny;
    3. VAT - nie dotyczy, kupiony od osoby prywatnej w .de
    4. silnik, to chyba w zasadzie nieweryfikowalne? może na hamowni?
    5. auto wyrejestrowane w .de, a więc musiało być wolne od obciążeń;
    6. a co to takiego "bliźniaki"? VIN raport mówi, że nie jest poszukiwane przez policję;
    7. 1.4 150KM z pakietem sport w wypozyczalni badz nauce jazdy? raczej nie
    8. raczej stan by na to nie wskazywał...

    Z Twoich puntków zastanawia mnie kwestia silnika.. Może tak być, choć na pierwszy rzut oka chyba jest ok.

  13. #28
    blimey
    Gość

    Domyślnie

    Ale to jest najuboższa wersja Dynamic, a więc nieporównywalna do najbogatszej Sport.

  14. #29
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -blimey- pkt; 1-8 to uogólnione powody atrakcyjnej ceny
    Moim zdaniem jest tak jak w przypadku z postu nr. 26 , którego nie zdążyłem dopisac
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  15. #30
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    3. VAT - nie dotyczy, kupiony od osoby prywatnej w .de
    akurat byłbym skłonny w to uwierzyć, 1,4T Sport rzadko latają we flotach (ale się zdarzają )
    7. 1.4 150KM z pakietem sport w wypozyczalni badz nauce jazdy? raczej nie
    tu nie byłbym taki pewien, kiedyś na autobidzie widziałem Leona FR po nauce jazdy, po jakiś 2 tygodniach już w Polsce w megacenie (ale VATu nie skręcili- fv23 )

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •