Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Mazda 5 1.8 2005 - Nowy Sącz

  1. #1
    michal31
    Gość

    Domyślnie Mazda 5 1.8 2005 - Nowy Sącz

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Mazda
    VIN
    -
    Model:
    5
    Silnik
    1.8
    Rocznik:
    2005
    Miejscowość:
    Nowy Sącz
    Nazwa komisu:
    -
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Witam. Proszę o ocenę tego samochodu. niestety nie mam vin-u. ale może ktoś gdzieś widział ten samochód. na zdjęciu widać wygnieciony bok siedzenia kierowcy czy jest to spowodowane sposobem wsiadania czy wyższym przebiegiem . czy mazdy są dobrymi samochodami? jak z blacharką i silnikiem. może ktoś ma wiedze na temat wad tego samochodu. każda rada będzie cenna .pozd

  2. #2
    alwarro1
    Gość

    Domyślnie

    Oj nie ma ona tych kilometrów ...

  3. #3
    michal31
    Gość

    Domyślnie

    ...PROSZĘ STOSOWAĆ SIĘ DO REGULAMINU!...
    a czym popierasz swoją teze?.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 29-05-15 o 10:48

  4. #4
    alwarro1
    Gość

    Domyślnie

    Auto jest wymęczone w środku , sprowadzałem taką Mazdę dla kolegi mojego w Grudniu , z przebiegiem 115 tys km , spod domu , auto wyglądało 3 razy lepiej ,nowe w środku - tu już na fotach widać ten fotel i kierownica , wiem , że różni ludzie jeżdżą ale kierownica w Mazdach jest bardzo trwała , 200 tys to nic dla niej.

  5. #5
    michal31
    Gość

    Domyślnie

    dzięki serdeczne za rady. a powiedz mi jeśli możesz jak oceniasz ten samochód
    http://olx.pl/oferta/mazda-5-2-0-146...tml#b676e99ea3 Czy jest wart tej ceny? jeśli sprowadzałeś taki samochód to masz doświadczenie. polecasz Mazde 5.

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Generalnie M5 jest słaba materiałowo więc porysowane plastiki czy powycierane fotele to norma. Przebieg można prosto sprawdzić. Napisać/zadzwonić do właściciela , niech prześle wydruk z bazy mazdy. Wyroków bym nie wydawał bo zdjęcia słabe. Auto zarejestrowane w kraju w okolicach 2008/9 roku - więc chwile w kraju jest.

    Zanim dostaniesz bana za 2 auta w 1 temacie napisze pare słów o M5.

    Więc w użytkowaniu samochód całkiem przyjemny, jeżeli już się dopasujesz do taboretu zamontowanym w miejscu fotela kierowcy to reszta jest ok.

    Trzeba z tyłu zawieszenie sprawdzać, ile miałem M5 zawsze coś z tyłu pstykało. Komfort jazdy jak w C-Maxie. Trzymanie drogi jak w C-Maxie. Części raczej drogie w porównaniu do forda

    Mimo wielu negatywnych opinii wolał bym diesla 110KM :]
    Ostatnio edytowane przez noto ; 28-05-15 o 22:18

  7. #7
    michal31
    Gość

    Domyślnie

    jak czytałem opinie o m5 to sobie chwalili za komfort jazdy, przestronność ale taż napotkałem parę negatywnych opinie typu słabe zawieszenie, korozja podwozia. szukam raczej benz. obawiam się kosztów związanych z dieslem. typu turb, koło dwumasa, filtr.

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał alwarro1 Zobacz post
    Auto jest wymęczone w środku , sprowadzałem taką Mazdę dla kolegi mojego w Grudniu , z przebiegiem 115 tys km , spod domu , auto wyglądało 3 razy lepiej ,nowe w środku - tu już na fotach widać ten fotel i kierownica , wiem , że różni ludzie jeżdżą ale kierownica w Mazdach jest bardzo trwała , 200 tys to nic dla niej.

    figa prawda...obicia tapicerskie są stosunkowo słabej jakosci, nawet po kilkudziesięciu tysiącach fotele potrafią być styrane, jak jeździł jakiś wieprzek...z kierownicą jest podobnie, wcale trwała nie jest.

    Diesla odpuść, problemy z wypalającymi się uszczelkami pod wtryskami, co skutkowało w wielu przypadkach remontem silnika. Zwróć uwagę na:
    1. Tylne amortyzatory- niska trwałość
    2. Korozję podwozia- drobym nalotów nie ma się co bać, ale auta z południa NIemiec czy Austrii potrafią być zżarte konkretnie
    3. Silnik- zwróć uwagę czy nie chla oliwy

    Generalnie, masz mały budżet by kupić dobrze utrzymany egzemplarz...
    Ostatnio edytowane przez thomas ; 28-05-15 o 23:53

  9. #9
    alwarro1
    Gość

    Domyślnie

    Thomas - może Ty nie widziałeś nigdy Mazdy z małym przebiegiem ,tylko wszystkie ponad 200 miały ?? ja przerobiłem kilka i zawsze było tak samo , kiero długo wytrzymuje.Jeżeli chodzi o same auto to super komfortu nie ma co się doszukiwać , to spory samochód , nie jest też jakoś super cicho , korozja oczywiście - problem w Maździe jest .
    Ostatnio edytowane przez alwarro1 ; 29-05-15 o 05:41

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał thomas Zobacz post
    problemy z wypalającymi się uszczelkami pod wtryskami, co skutkowało w wielu przypadkach remontem silnika.
    .
    Ale wystarczy skontrolować kondycje silnika i po zakupie wymienić - koszt do 100 zł ... więc bym nie dramatyzował.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Owszem wystarczy..ale czasem juz jest po wszystkim tzn. silnik po generalce i nic nie znajdziesz niestety. Fakt faktem nie spotkalem sie z problemem jesli auto bylo regularnie serwisowane w ASO.

    alwaro...mialem M5 z przebiegami od 70-160kkm i nie ma reguly z kierownicami...fakt, co jest oczywiste, wieksze prawdopodobienstwo trafienia z ladna kierownica z malym przebieg, ale reguly nie ma. Generalnie mnie modelem M5 Mazda bardzo rozczarowala: wysciolka podlogi jakosci najtanszych dywanikow z Tesco, jakosc plastikow slaba, blachy lepsze niz np. w Premacy, ale i tak sporo brakuje. Do tego mechanicznie auto nie dorownuje starszym modelom dla mnie o wiele solidniejszym autem jest Corolla Verso...

  12. #12
    alwarro1
    Gość

    Domyślnie

    Ja dodam jeszcze inne auto VW Turan , tylko kupić w rozsądnym stanie i przebiegiem będzie mega ciężko..

  13. #13
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    http://m.auto-swiat.pl/uzywane,427vp

    fakt, ze slawne 2.0 tdi, ale nie tylko silnik byl problemem

  14. #14
    alwarro1
    Gość

    Domyślnie

    Mówię o 1.9 TDI , 2.0 TDI do 2007 roku odpada ...

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Dobrze kupiona Mazda będzie bezproblemowa, ma więcej demonów niż jest w rzeczywistości. Większość odnosi się do egzemplarzy w Polsce które w znakomitej większości zostały przywiezione już zajechane na max albo pod max. Wykonanie i materiały są podobne co w innych markach tego segmentu, wiele zależy kto używał . Na zachodzie w większości Mazda 5 kupowana jest przez rodziny, rzadko w leasingu.
    Żadna inna marka nie oferuje suwanych drzwi z tyłu które doceni ten co ma dzieci. Znajomy wybierał miedzy Turanem a M5 kupił VW i po 6 miesiącach żałuje tego wyboru z powodu braku tych drzwi, wnętrze wcale lepiej nie wygląda podczas normalnego użytkowania. Diesel benzyna bez różnicy oby było dobrze serwisowane.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •