Strona 21 z 44 PierwszyPierwszy ... 1117181920212223242531 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 301 do 315 z 649

Temat: Jak nie daæ siê oszukaæ na podatku VAT przy kupnie sprowadzanego auta

  1. #301
    owca2002
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Te¿ mam nadziejê, ¿e dobrze zrozumia³em.
    Dziêki wszystkim za cierpliwo¶æ

  2. #302
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    lepiej 100 razy zapytaæ ni¿ raz daæ d....
    Pozdrawiam

  3. #303
    owca2002
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Wiesz, teoria teori±, a to czy kto¶ da³ dupy mo¿na zweryfikowaæ po 5 latach jak w tym czasie US nie zapuka mu do drzwi
    Ostatnio edytowane przez owca2002 ; 08-01-15 o 16:51

  4. #304
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    eee jak wiesz co i jak, to trudno wpa¶æ na minê, wa¿ne ¿eby w±tpliwo¶ci by³y brane na minus i wtedy trzeba odpuszczaæ sobie takie auto, znajdzie siê inne
    Pozdrawiam

  5. #305
    Koval-SkiP
    Go¶æ

    Domy¶lnie nie wiem co pocz±æ

    Witam !
    Zamierzam kupiæ auto ok 40 k z³ - ogl±da³em kilka i podoba mi siê najbardziej autko w komisie - ale jak zwykle jest ale
    autko sprowadzone z belgi u¿ytkowane w czechach - sprzeda¿ na F vat-mar¿a - tylko z bardzo zani¿on± kwot± ....
    dlaczego takie co¶ mi proponuje sprzedawca i co chce ukryæ w ten sposób ...
    Dziêkuje z góry

  6. #306
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    nie wiem, zapytaj siê wprost sprzedawcy
    Proszê bardzo
    Pozdrawiam

  7. #307
    vlad
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Koval-SkiP Zobacz post
    Witam !
    Zamierzam kupiæ auto ok 40 k z³ - ogl±da³em kilka i podoba mi siê najbardziej autko w komisie - ale jak zwykle jest ale
    autko sprowadzone z belgi u¿ytkowane w czechach - sprzeda¿ na F vat-mar¿a - tylko z bardzo zani¿on± kwot± ....
    dlaczego takie co¶ mi proponuje sprzedawca i co chce ukryæ w ten sposób ...
    Dziêkuje z góry
    We¼ pod uwagê, ¿e t± zani¿ona faktur± i tak wykazuje zysk. Inaczej od razu skarbówka by siênim zainteresowa³a. Masz wiêc odpowied¼ za ile kupi³ auto. Handlarz ucieka w ten sposób przed opodatkowaniem i jednocze¶nie zabezpiecza siê przed sytuacj±, ¿e bêdziesz mu próbowa³ zwróciæ auto jak oka¿e siê niezgodne z umow±. Inaczej odda³by Ci tyle ile na fakturze, a nie tyle ile zap³aci³e¶. Moim zdaniem to w zasadzie to samo, co umowa na niemca. Nie godzi³bym siê pod ¿adnym pozorem na zani¿on± fakturê

  8. #308
    U¿ytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Postów
    63
    Podziêkowano Thanks Given 
    15
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie

    I ja tez dolacze zapytanie... Zapoznajac sie z calym watkiem nadal mam wwtpliwosc... Czy moze sie pojawic taki scenariusz?
    Niemiecka firma 1 sprzedaje auto do importera firmy 2 na fakture netto. Firma 2 sporzadza falszywa umowe na niemca i rejstruje auto. Nastepnie firma 2 sprzedaje np. mi auto na vat marze. W dowodzie juz widnieje jako wlasciciel firma 2. Chce sprawdzic kto byl poprzednim wlascicielem i tu otrzymuje ze wlascicielem by os. prywatna.... Co wtedy ? Jak moge sprawdzic ze faktycznie byla to firma i wciskaja mie auto bez vatu? Oczywiscie jest to uproszczony schemat bo po firmie 2 moze byc jeszcze mnostwo posrernikow w tym tez os. prywatnych

  9. #309
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Mniej wiêcej w my¶l "takiego scenariusza" dzia³a wa³ek na vacie. Ciê¿ko bêdzie sprawdziæ czy nie by³o takiego manewru, za³ó¿ ¿e jak auto bêdzie sprowadzone, 3-4-5 letnie to szukaj wy³±cznie z FV23% ¶wie¿o sprowadzonego i wtedy nie bêdzie ryzyka.
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  10. #310
    K2U
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Panowie, powiedzcie mi proszê, o co chodzi z tymi samochodami importowanymi z Danii. W ostatnim czasie szukam dla siebie samochodu, konkretnie interesuje mnie tylko Peugeot 508. Rozgl±dam siê w Internecie, obdzwaniam oferty, wszystko cacy, a na miejscu okazuje siê, ¿e nic siê nie zgadza. Oczywi¶cie umowa na fakturê VAT mar¿a lub na Niemca.

    Najbardziej zastanawia mnie jedno - dlaczego sprzedawcy w ofertach sprzeda¿y przez Internet wypisuj±, ¿e samochód jest sprowadzony z Niemiec, przez telefon s³yszê tylko Niemcy, na zdjêciach widzê wyciête w Paincie tablice z krajem na D, a jak ju¿ siê wybiorê w podró¿ to wita mnie samochód na duñskich blachach DK.

    Ostatnio zacz±³em obdzwaniaæ sprzedawców i po kilku pytaniach o samochód, pytam wprost - czy ten samochód na pewno jest sprowadzony z Niemiec, czy mo¿e z innego kraju, np Dania?? I co s³yszê? Nic - rozmowa siê momentalnie urywa.

    O co chodzi z t± Dani±?

  11. #311
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa¼ 2010
    Sk±d
    3M
    Postów
    16,355
    Podziêkowano Thanks Given 
    3,373
    Podziêkowano Thanks Received 
    206
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    10

    Domy¶lnie

    Z Dani modne jest ci±gniecie VANów oraz pechowo dla krêtaczy mo¿liwa jest weryfikacja przebiegu po numerze

  12. #312
    Maryush
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Widzê, ¿e ostatnio Vitoocars ma sporo aut z Danii, przebiegi pewne, auta raczej dobre - zreszt± a i tu na forum dobre opinie. Wiêc nie zawsze import Dania to z³o. Ale trzeba uwa¿aæ na te exVany.

    Z tym, ukrywaniem pochodzenia chyba chodzi o kwestiê, ¿e jak sprowadzany to tylko z Niemiec, bo nieiec dba³ i tam same perfekt auta..

  13. #313
    Sucre540
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Bardziej bym szed³ w stronê korekty licznika. Mam du¿o ofert 508 dieslu, 4-5letnie z przebiegami od 200k km w górê. Wiadomo, z tym przebiegiem niesprzedawalne w Polsce.

  14. #314
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Sk±d
    £ód¼ - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziêkowano Thanks Given 
    1,084
    Podziêkowano Thanks Received 
    3
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    18

    Domy¶lnie

    Tiaaaa albo Van albo ostro skorygowany przebieg ... .prosto z Niemiec (pisa³em ale tematy gin± )

    http://bez-wypadkowe.net/showthread....4ski-wa%C5%82-)
    Cz³owiek m±drzeje z wiekiem....szkoda tylko ¿e z wiekiem od trumny

  15. #315
    K2U
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Cytat Napisa³ Sucre540 Zobacz post
    Bardziej bym szed³ w stronê korekty licznika. Mam du¿o ofert 508 dieslu, 4-5letnie z przebiegami od 200k km w górê. Wiadomo, z tym przebiegiem niesprzedawalne w Polsce.
    To znaczy, ¿e w Niemczech siê nie je¼dzi kilometrów, a w Danii tak?? Dziwne...
    Co do 508, to produkcja zaczê³a siê w 2011, wiêc to chyba jaka¶ pomy³ka.

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •