Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 67

Temat: Gdzie wykupić ubezpieczenie OC/AC

  1. #31
    Banowany
    Zarejestrowany
    paź 2014
    Postów
    28
    Podziękowano Thanks Given 
    0
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Pewnie po świętach przyjdzie Ci jeszcze pocztą wydrukowana i podpisana przez przedstawiciela polisa - tą spokojnie możesz wozić ze sobą i w przypadku kontrolii okazać odpowiednim władzom.

    A jeżeli chodzi o pogodę, to chciałoby zacytować klasyka: Sorry, taki mamy klimat.

  2. #32
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Przysłano mi pocztą druk do opłacenia NW jako kontynuację polisy, ale w polisie było AC i NW. Jeśli nie chcę z tego skorzystać to czy muszę wypowiedzieć AC i NW po ich zakończeniu tak jak to jest z OC, czy poprostu wystarczy nie opłacić i sprawa zamknięta?

  3. #33
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wystarczy nie płacić AC czy NWW, mogą Ci pogwizdać

    Teraz już teoretycznie nie trzeba wypowiadać OC. Skoro już piszę w temacie to się dopytam - w sierpniu będę płacił OC ale tylko OC i znalazłem taniej niż mam teraz. Jako że OC mnie przed niczym nie chroni to firma jest mi bez znaczenia.

    Czy aktualną polisę OC muszę wypowiedzieć czy brak automatycznej ciągłości jaki dość szumnie wprowadzono z dwa lata temu faktycznie już działa? Fajnie gdyby odpowiedział ktoś kto już praktykował taki manewr albo jest z branży Innymi słowy czy nic nie robiąc z aktualnym ubezpieczeniem mogę bez słowa pójść gdzie indziej?
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  4. #34
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Nie, nie możesz bez słowa pójść gdzie indziej.
    Tak, musisz wypowiedzieć stare OC. Najpóźniej dzień przed końcem trwania ubezpieczenia. Jeśli tego nie zrobisz to dostaniesz dwie wystawione polisy. Można to oczywiście po czasie odkręcić i zrezygnować z tej przedłużonej automatycznie, ale po co robić sobie problem? Ja zawsze dodatkowo z wypowiedzeniem proszę o przesłanie przebiegu ubezpieczenia pojazdu.

    Nie musisz wypowiadać starego OC tylko w przypadku jak kupiłeś samochód z OC. Tylko w kupionym nie przedłuża się automatycznie.

  5. #35
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Aktualnie polisa OC wygasa po jej zakończeniu, nie przedłuża się automatycznie.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #36
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi, sprawdziłem to dokładnie i bodzio ma rację.

    Aktualnie jest tak, że jeśli ja zawierałem ostatnią polisę OC to muszę ją wypowiedzieć max dzień przed końcem jej trwania. Jeśli tego nie zrobię to przedłuży się automatycznie a późniejsze wypowiedzenie będzie skutkowało naliczeniem opłaty proporcjonalnie od pierwszego dnia automatycznego przedłużenia a dniem późniejszego wypowiedzenia.

    To co napisał Dante działa jedynie jeśli kupujemy auto z polisą, którą zawarł ktoś inny, tutaj faktycznie można bez słowa pójść gdzie indziej.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #37
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    No widzisz, czyli jednak jakiś haczyk sobie zostawili
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #38
    omen
    Gość

    Domyślnie

    Czyli mi też przepadła możliwość rezygnacji..

  9. #39
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Zadzwoń do nich i spróbuj się dogadać. Wszędzie pracują ludzie. Powiedz, że znalazłeś korzystniejszą ofertę w ostatniej chwili i zapomniałeś wypowiedzieć o czasie (dzień przed końcem) poprzednią. Choć dziwne jest, że agent/pracownik twojego nowego ubezpieczyciela nie powiedział Ci, że trzeba poprzednie OC wypowiedzieć. Słaby jakiś musi być.
    Generalnie nie powinni robić problemu z anulowaniem polisy wystawionej automatycznie. Jak możesz to poproś o pomoc przy tym wszystkim tego, który wystawił Ci nową polisę.
    Jeden telefon, jedno pismo i powinno być ok.

  10. #40
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Polisy OC wypowiadamy tak jak dotychczas było i nic się nie zmieniło, wygasają tylko polisy zbywcy, tylko w przypadkach gdy kupujemy auto i jeżdzimy na nim do końca ochrony, taka polisa wygasa sama, ale polisy które my zawieramy trzeba wypowiadać i nic tu się nie zmieniło, natomiast AC, czy NW czy inne duoerele są ubezpieczeniami dobrowolnymi i się nie przedłużały ani nie przedłużają same, trzeba je wznowić.
    "rozczarowanie kiepską jakością zakupionego pojazdu zawsze jest silniejsze od radości z jego niskiej ceny"

  11. #41
    jerzy1961
    Gość

    Domyślnie

    Eksperymentując z różnymi ubezpieczycielami zostałem już od kilku ładnych lat z Wartą. Mam swojego agenta, który mnie prowadzi i wszystkiego pilnuje. Ubezpiecza też dla innych ubezpieczycieli i zawsze porównuje gdzie najlepiej .Poza samochodem mam jeszcze przyczepy. Samochód oczywiście zawsze w pakiecie OC/AC, z max zniżkami , (gdzie brany też jest wiek kierowcy ) i dobra rzecz "szyby" , które osobo są traktowane w bezszkodowości . Poza kamykami , są jeszcze bejsbole nawalonych kiboli hahaha. W dawnej omedze combi - pługiem śnieżnym rozciął mi na wylot tylną klapę i ściął sam klosz lampy. Oględziny wycena lampy, klapy surowej , 'oszklenie" malowanie elementu , razem coś ok. 2 000 zł. i wybór, oczywiście kasa . Klapa idealna gotowa w kolorze + lampa na allegro z dostawą 300 zł. Przekładka własnymi łapkami Z OC zarządu oczyszczania nic bym nie dostał mimo, że po GPS ustalili czyje pługi wtedy tu jeździł ale .... nie można było stwierdzić konkretnego wozu , chyba z 5-ciu sztuk, a tym bardziej ja nie widziałem który i nie mam numeru rejestracyjnego Taki mamy klimat

  12. #42
    Daniels
    Gość

    Domyślnie

    pytanie czy Cię na to stać, przy 4-letnim aucie to jest już wg mnie na pograniczu opłacalności- nie chce tu okłamać,sprawdź po ile stoją części po prostu... ja uważam, że jak AC stanowi mniej niz 1/15 wartośco samochodu, to naprawdę warto się zastanowić. Naj dwie rzeczy, prócz kosztu AC: na ile oceniasz własną zapobiegawczość i umiejętności no i warunki ubezpieczenia- jedno drugiemu nierówne. Ale uważam równocześnie, że zawsze warto wykupić NNW, albo tzw AutoSzyba Osobiście mam używną Corse i nie mam AC

  13. #43
    jerzy1961
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniels Zobacz post
    przy 4-letnim aucie to jest już wg mnie na pograniczu opłacalności
    No wiesz ... omega miała ponad 10 , roczne AC + KR = 400 zł. J/w opisałem odszkodowanie 2000 zł. minus koszta poniesione 300 zł. = 1700 zł. NA CZYSTO - To chyba opłacalne . Umiejętności chyba OK - tyleeeee lat bezszkodowości hahaha. A o jakiej zapobiegawczości można pisać - parkując pod blokiem na ruchliwej warszawskiej ulicy i parkingach marketowych gdzie hołota ( bo inaczej takich kierowców nie nazwiesz :P ) napierd..la drzwiami po sąsiednich samochodach - bo według nich tak musi być w W-wie . Dziwne tłumaczenie mimo, że w zasadzie to i w innych miastach to samo, gdzie przyjeżdżają "okoliczni goście", do pracy i po zakupy :P . Nie wspomnę już o imprezach masowych typu mecze i demonstracje w stolicy - gdzie najczęściej bydło z całego kraju wyżywa się na czym tylko można - szczególnie samochody !! No to, wykupując AC - to można nazwać "zapobiegawczością "

  14. #44
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Skąd
    łódzkie
    Postów
    140
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Opłaca się, w 2011 trafiłem gościa w dupkę, AC jakieś 400 zł, dostałem 2100 zł- części nówki (zamienniki, ale nie najtańsze) i zostało mi 900 zł na inne naprawy, typu szyba, akumulator. Z AC jest tak, że możesz nigdy nie skorzystać, ale jak kogoś "pukniesz"/ skroją auto, a nie będziesz miał, to jest ch*jowo

  15. #45
    joponek
    Gość

    Domyślnie

    No tak milito, tylko teraz trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co by było gdybyś płacił 10 lat po 400 zł co dałoby 4 tyś, a jak mówisz wyciągnąłbyś z tego 2100 zł. O tyle "fajnie", że przytrafiło Ci się to w czasie kiedy więcej z AC wyciągnąłeś niż wsadziłeś.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •