Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Temat: Opel Zafira 1800 cm³ 2001 - Wanaty koło Częstochowy

  1. #1
    NOEL
    Gość

    Domyślnie Opel Zafira 1800 cm³ 2001 - Wanaty koło Częstochowy

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Opel
    VIN
    W0L0TGF7512294946
    Model:
    Zafira
    Silnik
    1800 cm³
    Rocznik:
    2001
    Miejscowość:
    Wanaty koło Częstochowy
    Nazwa komisu:
    AUTO-HANDEL DUO-CARS
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Samochód 14 letni przebieg 161 296 km pewnie był kręcony pytanie tylko o ile? Nie wiem czy nie miał jakiś poważnych przygód niby bezwypadkowy co nie oznacza że nie uczestniczył w kolizji. Brak zdjęcia komory silnika oraz wnętrza bagażnika. Wewnątrz plastiki wysmarowane. Mieszek od dźwigni zmiany biegów chyba wymieniony na nowy? Nowe Opony. Pierwszy właściciel w Polsce, czy kupiony od pierwszego właściciela w Niemczech? Czy właścicielem była osoba prywatna czy firma? Będę wdzięczny za informacje o tym samochodzie.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Masz jak wół napisane, że auto sprowadzone gotowe do rejestracji. W dodatku stoi na tablicach Niemieckich więc 1 wł w Polsce na pewno nie, a który w Niemczech i czy prywatny to sprawdzisz dopiero w briefie, który pokaże ci sprzedawca. Nowe dywaniki, mieszek nie jest nowy a jego stopień zużycia mógłby odpowiadać przebiegowi (obtarty po prawej stronie).

  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    jak tamta nie wypali tu masz 2 zafiry http://trade-lux.otomoto.pl/ dzwon i pytaj

  4. #4
    jacekzkl
    Gość

    Domyślnie

    Mam 2 synów pare lat temu jeździłem starą corsą. I te synki bardzo lubili się bawić w tym aucie. Tarabanili sie gdzie się tylko dało depcząc mieszek lewarka i ręcznego. Były praktycznie obdarte z tej skóry. Potem kupiłem na allegro oba mieszki. I teraz w aucie które ma 18 lat przebieg 185tys mam mieszki jak nówki.
    Reasumując stan mieszków do stanu technicznego auta ma się tak jak kolor włosów do wzrostu człowieka. Jak każdy będzie patrzył na te mieszki, kierownice to handlarze zaczną je masowo wymieniać. Jedź na stacje diagnostyczną i tam weryfikuj stan lub szukaj auta z możliwie świeżym tuv/przeglądem. Przynajmniej będzie wiadomo że podstawowe sprawy jeszcze niedawno były sprawne bo niemiecki tuv jest bardzo wymagający.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja również miałem Corsę B z oryginalnym przebiegiem 230 i mieszek był starty do zera przy gałce od zmiany biegów.

  6. #6
    jacekzkl
    Gość

    Domyślnie

    A np w aucie które kupiłem rok temu ***** hamulca był zdarty z jednej strony aż do blachy - przebieg 175tys/7 lat. I co po tym poznać że przebieg był 175 czy nie. Kupujmy stanem technicznym i wszystko bedzie ok. A losowa usterka może się w każdym aucie ujawnić po czasie.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    nie wiem po co ludzie w ogóle patrzą na takie elementy jak kierownica, gumy na *****ach, gałki itd...dla handlarza wymienić to 1h roboty i 200-300PLN, a wystarczy, że autem będzie jeździł jakiś świniak trąc po kierownicy w trakcie manewrów czy trzymając permanentnie gałkę biegów w ręku i po kilkudziesięciu tysiącach będzie ona styrana jak po 300-400 tys.km

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    mieszek do astry, corsy, zafiry itd skórzany można kupić za 15-20pln a komplet z ręcznym za 30zł

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar thomas
    Zarejestrowany
    mar 2014
    Skąd
    LZ
    Postów
    1,621
    Podziękowano Thanks Given 
    332
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    hehe no właśni , + kierownica więc pewnie wszystko ze 150PLN wyjdzie, jak piszesz o takich cenach mieszków do tych aut to ładna kierownica pewnie ze 100PLN, nie więcej

  10. #10
    NOEL
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi na moje zapytanie dotyczące interesującego mnie samochodu, jestem tylko zdziwiony iż głównym tematem jest mieszek. Mam świadomość że jest to 14 letni samochód i będzie wymagał wkładu finansowego ale czego innego można się spodziewać po samochodzie z przebiegiem 160 tys a co innego po samochodzie z przebiegiem 250 tyś czy większym. Wiem również że przebieg samochodu to nie wszystko duże znaczenie ma kto i jak go użytkował czy miał "dzwona" czy nie czy był regularnie serwisowany. Prosiłem o dod. informacje gdyż jeżeli zdecyduję się obejrzeć ten samochód chciałbym wiedzieć na jego temat jak najwięcej (trasa ok 250 km w jedną stronę). Przyjmuję że dane które podał sprzedający w ogłoszeniu są zgodne z jego wiedz na temat tego samochodu. Czasami sprzedający w chwili zakupu samochodu zagranicą nie musi wiedzieć że samochód gdzieś po drodze zgubił kilkadziesiąt tysięcy km lub więcej. Ktoś z mojej rodziny był w podobnej sytuacji kupił (2014r.) Forda Galaxy z 2007 r. w ogłoszeniu sprzedawca podał sporo informacji o samochodzie były też zdjęcia był podany nr VIN. Podczas oględzin nic szczególnego nie wskazywało na korektę przebiegu 3 m po zakupie przez przypadek okazało się że samochód w Holandii zgubił kilkadziesiąt tys. km, co w konsekwencji przełożyło się znacząco na koszty obsługi serwisowej. Samochodem który zamierzam kupić będzie jeździła 6 osobowa rodzina.
    Serdecznie Pozdrawiam

  11. #11
    jacekzkl
    Gość

    Domyślnie

    Przyjmij że ma slady rdzy na którymś elemencie i będziesz musiał widać 500 albo więcej na lakiernika. Bo nie wierze że 14 letnie auto nie ma nic zjedzone przez rdze. Cyba że masz to w d. I ci to nie przeszkadza. Paliwo staniało więc wydasz z 200 pln na dojazd. A w okolicy zamieszkania nie ma podobnych ofert? Masz kogoś znającego się by obejrzeć auto?
    A dzwoniłes do niego? Pytałeś o skany z książki serwisowej, tuvy, skan briefa? To by ci dało jakieś informacje.
    Ostatnio edytowane przez jacekzkl ; 06-01-15 o 14:09

  12. #12
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jeśli chcesz historie serwisową o ile był serwisowany w DE to za 20 PLN mogę ci załatwić

  13. #13
    jacekzkl
    Gość

    Domyślnie

    Na pewnym polskim forum robią to za darmo kolego. Ale i tak niewiele bierzesz za te usługę.

  14. #14
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Na którym forum kolego?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  15. #15
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    no właśnie na którym ?
    Pozdrawiam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •