Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Opel Astra 2000 EDITION KLIMA ALU ZADBANA 101 KM 1600 cm³ 111 000 km

  1. #1
    mayday79
    Gość

    Post Opel Astra 2000 EDITION KLIMA ALU ZADBANA 101 KM 1600 cm³ 111 000 km

    Witam To mój pierwszy post na tym forum. Mam nadzieję że nie zostanę objechany za to że powinienem przeczytać inne działy itd itp. Chciałe was prosić o pomoc w ocenie tej oferty sprzedaży :
    http://carmat.otomoto.pl/opel-astra-...C15584933.html
    Czekam na opinie na temat sprzedawanego auta, % autentyczności przebiegu, i wszelkich uwag jakie wam się nasuną Jak widac w opisie sprzedającego i jego ofercie zajmuje się ów pan prawie i wyłącznie tą marką. Napiszcie co myślicie o jego ofercie jak i o przedstawionym egzemplarzu.
    Ze swojej strony dodam że szukam auta bardziej "rodzinnego " niż posiadane na chwilę obecną Cinquecento 4/5 drzwiowego, z racjonalnym spalaniem w mieście ( auto słuzy mi głownie na dojazdy do pracy - 3 do 12 km.) bagażnikiem będącym w stanie pomieścić dziecięcy wózek typu gondola
    Za wszystkie opinie z góry dzięki !!

  2. #2
    tEREk
    Gość

    Domyślnie

    Poproś o VIN to podeślę ci listę wyposażenia.

    Moim zdaniem powinieneś kierować swój wzrok w stronę kombi w benzynie (opcjonalnie LPG)

  3. #3
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie wygląda źle, ale przyjrzałbym się bliżej prawemu błotnikowi. Jeżeli jest serwisowane do końca, w/g książki (jak dobrze) widzę ostatni wpis po 90tys.km, to możesz to zweryfikować w ASO Opla. To nie jest aż tak poszukiwane auto, więc jest duża szansa na dobry stan.

    Na wózek bagażnik powinien Ci spokojnie wystarczyć, spalanie jak na benzynę też przyzwoite.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #4
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Silnik 1.6 w mieście (korkach) lekko weźmie +/- 8l.
    No chyba, że masz super lekką nogę , hamujesz silnikiem itd.

    Szczerze nie sądzę, żeby Astra II spełniła Twoje kryteria rodzinne (tzn zmieści się wózek, ale na wycieczki za miasto z bagażem..)
    Chociaż to i tak będzie duży skok z Cieniasa na Astrę.

    10cio letnie auto z 111tyś km na liczniku.
    Szybka matematyka 111 000 : (365 dni x 10 lat) = 30 km/ dzień.
    Przebieg może być autentyczny,nie poważam tego , ale sugeruję ostrożność (chyba,że posiada oryginalną książkę serwisową, poda VIN i sprawdzisz).

    Lakierniczo nie oceniam.
    W środku zadbany i wyplaktowany (świeci się jak psu jajca).

    Jeżeli nie masz za daleko do sprzedawcy (nie musisz gibać na 2 koniec Polski).
    Jedź obejrzeć, pożycz od kogoś miernik lakieru, zabierz znajomego mechanika.

    Licz się z tym, że jest to 10cio letnie auto, mogą być potrzebne wymiany części eksploatacyjnych z czasem.

    Pozdrawiam.

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał dural Zobacz post
    Szczerze nie sądzę, żeby Astra II spełniła Twoje kryteria rodzinne (tzn zmieści się wózek, ale na wycieczki za miasto z bagażem..)
    Chociaż to i tak będzie duży skok z Cieniasa na Astrę.
    Bez przesady, jak jest rodzina 2+1, to może sobie złożyć tylną kanapę i miejsca jest od zarąbania. Ja sobie radziłem z dużym wózkiem i walizką w Skodzie Superb (sedan, z nieskładaną kanapą), to on się w hatchbacku nie pomieści?
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    mayday79
    Gość

    Domyślnie

    Dodam, że początkowo na auto zamierzałem przeznaczyć 10 tys zł, w miarę rozgłądania się po ofertach doszedłem do wniosku ( nie wiem czy do końca słusznego ) że w tym przedziale cenowym cięzko będzie znaleźć coś rozsądnego. Na sam zakup będę potrzebował kredyt, choć mam ambitny plan odłożyć do wiosny ok 3tys + 10 z kredytu = 13 tys na zakup "wymarzonego" auta.Chęć zmiany auta wynika m.in z braku ochoty dokładania do prawie już 18 CC700 na drobne , bo drobne usterki - nie widzę przyszłości dla siebie i rodzinki z tym autem :P Warunek pojemnego bagażnika nie jest tu aż tak decydujący , choc nie powiem że miło by było móc zapakować rodzinkę ( póki co 2+1) na wyjazd na wczasy czy tez rodziny i nie martwić sie o bagaże Rozglądałem się też za Fiatem Brava 1,2 lub Dacią Logan..ale to tak na marginesie bo nie chciałbym robić offtopic-u. Za odpowiedzi dzięki

  7. #7
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Bez przesady, jak jest rodzina 2+1, to może sobie złożyć tylną kanapę i miejsca jest od zarąbania. Ja sobie radziłem z dużym wózkiem i walizką w Skodzie Superb (sedan, z nieskładaną kanapą), to on się w hatchbacku nie pomieści?

    Jam ma też taka rodzinę (2+1) bez psa i kota i powiem Ci , że jest mi czasem ciężko zapakować się na np wyjazd nad morze / w góry w Passacie.
    Wózek, łóżeczko turystyczne, bagaże , i dziecko w foteliku..

    Pewnie kwestia organizacji, dziś pewnie uderzyłbym w combi dla wygody, a drugi samochód dla frajdy.

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Zdjecia sa slabe wiec trudno coklwiek powiedziec o zurzyciu materialu, tez uwazam ze do sprawdzenia jest przod auta, co do pakownosci jest bardzo dobrze mialem takie auto przez 3 lata - 2 osoby na tydzien w gory z koldrami poduszkami wszystko w bagazniku sie zmiescilo w 4 osby tez dawalo rade

    Popros o lepsze zdjecia

  9. #9
    mayday79
    Gość

    Domyślnie

    Poprosiłem mailowo o nr Vin - dostałem odpowiedź że auto sprzedane.
    Nie wiem co o tym myśleć...może faktycznie się sprzedało. Sprzedający jak już wcześniej pisałem posiada w ofercie same astry...ale rozpatrywanie całości oferty raczej nie ma sensu.
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez mayday79 ; 16-12-10 o 22:10

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •