Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Zatrzaśnięte kluczyki FOCUS mk1 kombi- POMOCY!!!

  1. #1
    Użytkownik Avatar jogiwrc
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Skąd
    BOLESŁAWIEC
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    16
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Smutny Zatrzaśnięte kluczyki FOCUS mk1 kombi- POMOCY!!!

    Proszę o doradzenie i pomoc jeżeli takowa oprócz zbombardowania szyby istnieje, w w/w temacie(: Auto zostało u teściów na podwórku z kluczykami zatrzaśniętymi w bagażniku. Jeśli ktoś może coś pomóc będę wdzięczny.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    kliknij przycisk do otwierania klapy (ten obok zegarów)- wystarczy drut i trochę cierpliwości Sprawdzone

  3. #3
    Użytkownik Avatar jogiwrc
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Skąd
    BOLESŁAWIEC
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    16
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Tylko że u mnie ten przycisk na desce od klapy od dłuższego czasu nie działa (sprawdzałem bezpieczniki i takie tam podstawowe sprawy) i sam już przywykłem do otwierania klapy z kluczyka- tak że ten sposób niestety mnie nie poratuje Wszystkie drzwi i szyby mam szczelnie zamknięte ze względu na pogodę

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Oj to ciężko- albo zapasowe kluczyki, albo potrzebny Ci będzie fachowiec

  5. #5
    Użytkownik Avatar jogiwrc
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Skąd
    BOLESŁAWIEC
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    16
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Problem narasta, bo nie wspomniałem że był to jedyny (zapasowy) kluczyk do auta, ponieważ oryginał niedawno temu zaginął (wielkie spotkanie z kuzynem z zagranicy po latach) a nie dorobiłem jeszcze kopii

  6. #6
    draven
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    Oj to ciężko- albo zapasowe kluczyki, albo potrzebny Ci będzie fachowiec
    oby tylko nie taki "fachowiec"- http://www.youtube.com/watch?v=79I9BAgOUkU

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Zawsze możesz zamówić nowy kluczyk w ASO (po VIN) i poczekać

  8. #8
    Użytkownik Avatar jogiwrc
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Skąd
    BOLESŁAWIEC
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    16
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcines Zobacz post
    Zawsze możesz zamówić nowy kluczyk w ASO (po VIN) i poczekać
    Owszem można, nawet rozważałem taką opcję po zgubie oryginału... ale cena takiej usługi w ASO w stosunku do wartości mojej własności ruchomej typu MK1... zaprzecza zdrowemu rozsądkowi!!! Dlatego pytam na forum czy może ktoś miał podobny problem i udało się go rozwiązać w jakiś racjonalny sposób... za pomoc dziękuję

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Widziałem jak to robią z Firmy awaryjne otwieranie co prawda nie była to Foczka ale zawsze sposób otwarcia był ten sam .

    Zaczynają od odchylenia górnej prawej końcówki drzwi od linii dachu ... wkładają takie cosik co przypomina opaskę do mierzenia ciśnienia i pompują aż drzwi się uchylą .....wkładają drut i tym drutem z odpowiednio wyprofilowaną koncówką ciągną za klamki lub wciskają co tam trzeba wcisnąć .
    Skoro to starsza jednostka to spoko możesz Sam spróbować ....zaopatrz się w odpowiedniej długości drut - pręt szmate mocniejszy śrubokręt i kawałki np;drewienka aby zrobić z nich podkładki do odchylenia . ...i powodzenia

    qrde tylko pamiętaj , że odchylenie jest po to aby włożyć tam owy pręt ...nie całą rękę !!
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    Użytkownik Avatar jogiwrc
    Zarejestrowany
    lis 2012
    Skąd
    BOLESŁAWIEC
    Postów
    88
    Podziękowano Thanks Given 
    16
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Smutny

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    ...
    To chyba jedyne najmniej inwazyjne wyjście, o którym też myślałem- kiedyś miałem podobną sytuację, ale o wiele ułatwioną robotę, bo szyba pasażera była uchylona na jakieś 2cm. Będę próbował w ten sposób, bo nie mam kontaktów z "otwieraczami" aut w im tylko wiadomy sposób Ostatecznie mam znajomego "wymieniacza" z NORD GLASS i po prostu zapytam która jest najtańsza...
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 19-05-13 o 10:32

  11. #11
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Nie opłaca się wybijać szyby. Sposób, który podał Andrebar jest najlepszy - dwie poduszeczki nadmuchane powietrzem (najpierw jedna, potem druga) i pomiędzy nimi powstaje szpara na drut.
    Jeśli Ci się nie chce - to najtaniej będzie zadzwonić na pomoc drogową - oni zazwyczaj także otwierają auta.
    Koniecznie powiedz, że to Ford, bo nie da się otworzyć drzwi wytrychami! Za otwarcie auta zapłacisz 100-150 zł, to zawsze mniej niż szyba.

  12. #12
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

  13. #13
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    Weź młotek i odkurzacz, młotkiem delikatnie jebnij, wywal szkło na zewnątrz jak się uda, poodkurzaj ładnie, jedź na szrot kup np to : http://allegro.pl/szyba-przod-przedn...196660802.html ,potem weź śrubokręt i wymień szybę. Jak dobrze trafisz to ustrzelisz dobry rocznik i po zajsciu zostaną tylko pocięte palce. Ślusarz zawsze weźmie więcej i w dodatku nie odpowiada za porysowany lakier.
    O tu masz więcej opcji w województwie http://allegro.pl/listing/listing.ph...les%C5%82awiec

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Możesz rozwiercić zamek maski, nowy np. : http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Zamek...5048-FORD/2382

    Jak otworzysz, jedna osoba ściąga klemę minusową z akumulatora i zakłada z powrotem, a druga w czasie zamykania obwodu ciągnie szybko za klamkę. Przy zakładaniu klemy centralny zamek samoczynnie otwiera się i momentalnie zamyka ale powinniście zdążyć.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #15
    Rm31
    Gość

    Domyślnie

    y sobie kiedyś kluczyki też w focusie I i zrobiłem podobnie jak Andrebar pisał tyle że bez jakiś poduszek a po prostu na siłę drzwi odgiąłem troszkę- wsadziłem w szparę kawałek drewka jako klin i długim drutem męczyłem się żeby otworzyć za wewnętrzną klamkę- ale się udało w końcu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •