Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: Sedan / Liftback rocznik 2005 za 22000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    adammada
    Gość

    Domyślnie Sedan / Liftback rocznik 2005 za 22000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 20-25k
    Rodzaj
    Sedan / Liftback
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    22000
    Preferowany rok produkcji:
    2005
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2.0
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    8000
    Segment/typ/wielkość auta:
    D
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Podobają mi się dobrze wyposażone.

  2. #2
    adammada
    Gość

    Domyślnie

    Sam już nie wiem, czy w ogóle mam szansę takie kupić. Warunki:

    - najlepiej nie starszy niż 2005. W wyjątkowych wypadkach może być 2004 (100% pewne, zadbane, bogata opcja).
    - klasa D. Nie kombi. Sedan / liftback. Preferowany nawet liftback.
    - im lepiej wyposażony tym lepiej. Chętnie jasna tapicerka.
    - zadbany. Nie mam zaufanego mechanika, żeby kupić zapuszczone i później naprawiać.


    Aktualnie szukam Peugota 407, ale nie wiem czy jestem w stanie kupić spełniający moje wymagania, tak aby cały koszt zakupu nie przekroczył 25000 ( czyli zakup + formalności + naprawy na start).

    Pytanie - czy są inne? Bo wydaje mi się że z segmentu D z 2005 właściwie Peugeot jest najtańszy?

  3. #3
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    a Citroen C5 lub Laguna jesli juz w klimtach francuskich ?

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mondeo poprzedniej generacji?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #5
    adammada
    Gość

    Domyślnie

    C5 nie podoba mi się. Laguna, to nie będzie II, ta super awaryjna?


    Mondeo - tak, też biorę pod uwagę. Tyle że wcale nie ma zbyt dużego wyboru Mondeo nie starszego niż 2005 rok.

    I tutaj prosiłbym o podanie, czy Mondeo jest tańsze od Peugeota (chodzi o to, aby kupić jakąś bogatą wersję, nie zapuszczoną).

    Bo wolę Peugeota, ale jeśli Peugeot ma być złom, a Mondeo w dobrym stanie, to niech będzie Mondeo.

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    407 jest teoretycznie większy wybór, tych lepiej wyposażonych, ale trochę budżet ci niedomaga... Mondeo jest na pewno większe i powinno być łatwiejsze/tańsze w utrzymaniu.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli lubisz dobrze wyposażone auta i mało jeździsz to poszukaj Kii Opirus. Kupisz za 20 000 zadbane auto. Przy małym przebiegu rocznym duże spalanie nie powinno być problemem. Samochód jest wyposażony na max (elektryczna regulacja kierownicy, fotela, lusterek z pamięcią na ten przykład).

  8. #8
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Tylko pozniej (po kilku latach) moze byc problem zeby takiego Opijusa komus sprzedac za rozsadne pieniadze.
    Ja chyba poszedlbym w Mondeo. (W tym budzecie, jesli juz zalezy ci na roczniku >2005)

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał adammada Zobacz post
    Laguna, to nie będzie II, ta super awaryjna?
    Hmmm... Chyba nie Ten przydomek pierwsze roczniki dostały. A my tu mówimy o modelu po liftingu. Polecam silnik 2.0 16V 135KM lub 2.0T 170KM (a może i jakieś 205KM się wyrwie). Przykład:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=3235990080 (automat, lubisz czy nie?),
    http://otomoto.pl/renault-laguna-ini...C28893463.html (także automat),
    http://allegro.pl/show_item.php?item=3231218594 (wersja wyposażenia GT i do tego 205 koni ).

    EDYTA:
    Opijusa też chciałem zaproponować lecz silniczek jedyny to 3.5 tam jest Można zobaczyć Lancię Thesis lecz na chwilę obecną nie ma nic ciekawego w Polsce.

  10. #10
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Z tym silnikiem 3.5 to nie taka tragedia jak go malują - auto spala ok 12-13 litrów benzyny po mieście, w trasie do 10 schodzi. Mój gazu pali ok 15 litrów. Myślę, że 2.0T w lagunie spali 11-12 po mieście, więc różnica niewielka. Nasze Mondeo 2.0 benzyna pali 10-11 po mieście. Thesisa niestety nie da się kupić w dobrym stanie za 20 000, niedawno mój Tata szukał auta i nawet za 30 z okładem nie udało się znaleźć wartego zakupu auta.
    Fakt jeden jest niezaprzeczalny - Mondeo, 407 czy Lagunę sprzedasz dużo łatwiej niż Opirusa. Tylko, że nie będziesz chciał sprzedawać (taki żart ).

  11. #11
    adammada
    Gość

    Domyślnie

    Nie, dzięki za tą Kię. Do marki nic nie mam, ale trochę jest przytłaczająca dla mnie.

    Za to jeśli Laguna II FL nie jest już taka awaryjna, to mnie zainteresowała.

    Te które zalinkowałeś są fajne, tylko pytanie czy to jest cena za zadbamy, nie-oszukany egzemplarz? Tj. rozumiem, że ta za 16 300 na pewno coś ma nie tak, ale czy te powyżej 20 000 to już mogę oczekiwać że nie jest to "gruz"?

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Te co podlinkowałem to tylko przykładowe oferty. Historię serwisową każdej Renówki sprawdzisz w ASO Renault. Ogólnie te Lalki po przyjrzeniu się moim okiem nie mają żadnych szczegółów nie pasujących w tych egzemplarzach - czyli są czyste. A mechanicznie i blacharsko do sprawdzenia. Co do cen - ta za 16300zł to nie wiem czy będzie w porządku jednak pozostałe Lalki mają normalne ceny (tak, są droższe niż u handlarzy sprzedający igiełki). Ta czerwona gdyby nie miała automatu to już miałaby nowego właściciela (koleżanka była zainteresowana lecz ona chce tylko manual). Automaty z silnikiem 2.0T mają 5 biegów (czyli o bieg więcej niż w przypadku 2.0 16V 135KM) co wpłynie na niższe spalanie. Co do srebrnej to ona jest droga lecz wersja wyposażenia i silnik pożądane wśród klubowiczów

  13. #13
    adammada
    Gość

    Domyślnie

    Jestem z Poznania, więc jakby co to tylko do Słupcy jest sens jechać. No chyba, że po czerwoną ze względu na naprawdę sporą różnicę w cenie.

    Pytanie: Czy w Lagunie II FL występowały aktywne tempomaty?

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nie było aktywnego tempomatu - nie ta technologia

  15. #15
    adammada
    Gość

    Domyślnie

    No to w końcu kupiłem:

    http://webcache.googleusercontent.co...ient=firefox-a

    od wczoraj w kraju. Rdzy nie widać, widać że była dodatkowo zabezpieczona. Ma alufelgi oryginalne, poliftowe. Się cieszę .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •