Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: auto z niemiec z waznym przegladem bez tablic - czy uzaja

  1. #1
    ardbei
    Gość

    Domyślnie auto z niemiec z waznym przegladem bez tablic - czy uzaja

    Witam,
    przeczytalem troche watkow, ale nie widze jednoznzanczej odpowiedzi.
    Mam autko z niemiec, ktore w briefie ma przeglad wazny do czerwca 2014, nie mam niemieckich tablic - handlarz na "czystych blachach" ze znaczkiem D wpisal mazakiem numer rejestracyjny
    Czy w zwiazku z tym musze kupic czerwone tablice i jechac na przeglad ?(jesli tak, to na ile on bedzie wazny ?na rok od wykonania ? nie uznaja w ogole przegladu z briefu tylko z powodu braku niemieckich tablic ?)
    Jak wyglada kwestia jezdzenia na czerwonych tablicach ?
    Jak wyglada kwestia jezdzenia na tych pisanych blachcach ? Ubezpieczenie na miesiac handlarz wykupil
    Z gory dzieki

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    No i co mamy Ci napisać?
    Poszukaj - tematów na forum jest o tym MULTUM.
    W skrócie - jak handlarz chce jeździć na tych blachach to niech jeździ. Na własną odpowiedzialność.
    Tobie grozi za to 500 PLN i na pierwszej lepszej kontroli laweta
    Przegląd możesz wykonać aktualnie TYLKO na oryginalnych tablicach, ważnych tablicach zjazdowych bądź na numerach próbnych.

  3. #3
    ardbei
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    ...REGULAMIN...
    Heh, to nieciekawie.
    A wazny niemiecki przegld nikogo nie interesuje ?
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 14-05-13 o 09:00

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale po co komu i do czego niemiecki przegląd?

  5. #5
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Halo Krzysiek. W myśl przepisów z 2008 roku polskie urzedy jak najbardziej powinny honorować zagraniczne badania techniczne, tak nakazal m.in Europejski Trybunal Sprawiedliwosci. Od poczatku w roznych miastach roznie z tym bywalo, obecnie nie honorują tego juz nigdzie.


    Co do jak twierdzisz bezproblemowego badania na waznych badz wymeldowanych oryginalnych tablicach niemieckich - szalona Pani Naczelnik Stefańska z Boleslawca ma je na przyklad w du... Na wloskich (nawet dorabianych!) pusci, na francuskich pusci, na niemieckich odrzuci i jeszcze zadzwoni do diagnosty ze zjebkami. Niezle, co? Dawno w rodzinnej miejscowosci nie robiłem przeglądu, podjechalem w zesżłym tygodniu zameldowanym w Niemczech autem, myślę sobie - zrobię na legalu na waznych tablicach z niemieckim OC przegląd, następnie tablice pod pachę i do Zgorzelca wymeldować, potem złożę wymeldowane tablice w WK. No to uslyszalem od diagnosty ze nie zrobi mi przeglądu bo wg Pani Naczelnik :

    a - do badania auto ma byc wymeldowane (co za bzdura!)
    b- niemieckich tablic nie uznaje, bo Niemcy zabieraja je przy wymeldowaniu (o Matko) a te niemieckie które składają ludzie to polskie podróbki
    c- jedyna opcja to wymeldowanie auta i pobranie w WK tablic probnych za ponad 6 dyszek.

    Bareja.

    Aha, jezeli np. kupisz auto w Katowicach i dostaniesz od sprzedawcy przegląd i tablice na których zrobił przegląd, choćby były podrobione, to zarejestrujesz w Boleslawcu bez problemu. Kłopoty zaczynają się gdy sam chcesz zrobić badanie techniczne w powiecie.


    A co do pytania z tematu - niestety jedyna opcja to tablice próbne za owe 6 dyszek z groszami i badanie techniczne za 98 zł.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •