Interesuje mnie sprawa silnika diesla od PSA o pojemno¶ci 1997 cm3 oznaczanego jako 2.0 HDi lub w Fordach 2.0 TDCI.
W Citroenie C4 Picasso ma podawan± moc 135 KM przy 4000 obr/min i moment max. 270 Nm przy 2000 obr/min. Ale w Fordzie C-max ma podan± moc 136 KM przy 4000 obr/min i moment 320 Nm przy 2000 obr/min (dodatkowo overboost + 20 Nm). W obu przypadkach obroty mocy i momentu max. s± identyczne. Moc ta sama, ale moment maksymalny ró¿ni siê jednak bardzo mocno. 270 do 320 Nm to robi ró¿nicê.
St±d moje pytanie do speców.
1) Czy te dane s± poprawne (wikipedia, autocentrum itp. - nie mam dostêpu do danych fabrycznych - interesuje mnie rocznik 2009)?
2) Z czego wynikaj± a¿ tak du¿e ró¿nice?
3) Czy Ford ma jekie¶ mocniejsze komponenty w przeniesieniu napêdu? Czy mo¿e C4 bez problemów mo¿na d³ubn±æ na te same parametry jakie ma fabrycznie Ford, bo mechanika jest identyczna?

A pytanie dodatkowe - czy czê¶ci typu sprzêg³o, ko³o dwumasowe itp. bêd± pasowa³y wzajemnie od Forda i Citroena, czy z racji innej skrzyni nie da siê stosowaæ zamiennie? No bo silnikowe to chyba musza pasowaæ?

Je¶li kto¶ wie co¶ konkretnego w temacie to bêdê wdziêczny za podzielenie siê informacj±.