Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Opony zimowe

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Opony zimowe

    Witam serdecznie. Pomyślałem sobie że zima zbliża się wolnymi krokami i warto byłoby wymienić się uwagami i poglądami na temat opon zimowych jakie mamy w swoich samochodach lub jakie chcielibyśmy mieć . Jestem obecnie na etapie wyboru takowych i skłaniam się aby zakupić oponki firmy Nokian model WR G2 205/55/R16. Obecnie rynek zalany jest wszelkiej maści produktami ale wiadomo nie wszystko sprawdza się w praktyce i często bywa że i cena nie idzie w parze z jakością.Można kupić opony renomowanych firm ale i opony made in China. Sądzę że taka dyskusja być może pomoże mi jak i innym forumowiczom w podjęciu decyzji i zakupie tych odpowiednich. Pozdrawiam.

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Używam od 2 sezonów Dunlop Winter Sport 3D i jestem bardzo zadowolony. Skusiły mnie testy kilku redakcji, gdzie te opony zajęły 1 miejsce Jak dobrze pamiętam, to Nokiany zawsze wypadały przeciętnie, miałem kiedyś ich zimówki i były mocno średnie.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Gorzko
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Używam od 2 sezonów Dunlop Winter Sport 3D i jestem bardzo zadowolony. Skusiły mnie testy kilku redakcji, gdzie te opony zajęły 1 miejsce Jak dobrze pamiętam, to Nokiany zawsze wypadały przeciętnie, miałem kiedyś ich zimówki i były mocno średnie.
    Także mam tego rodzaju opony w Signum i jestem zadowlony mam je na feldze 16 cali. Bardzo dobrym wyborem są też opony NOKIAN (ten model o którym piszesze jest ok), miałem w poprzednich dwóch samochodach w tym w Astrze Coupe o mocy 200km, i naprawde jakościowo super opony, prowadzenie w warunkach naszych zimowych extra. Wiec oba rodzaje polecam z czystym sumieniem.

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam na zimę Continentale ContiWinterContact - są kapitalne. Na lato też mam Continentale - ContiPremiumContact 2 - także i w lecie i w zimie auto dobrze się prowadzi

  5. #5
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    Jeżdżę na Nokian WRG2 od dwóch sezonów (215/65R15). Auto waży 1700 kg i ma napęd na tył. Nigdy nie miałem lepszych zimowych opon. Choć może dlatego, że zawsze szkoda mi było kaski na Michelin. Nie odczuwam w każdym razie potrzeby posiadania lepszych (a gorsze miewałem), a Nokian ma dobrą cenę. WRG2 były na tyle dobre, że na lato sprawiłem sobie Nokian H - czy deszcz, czy susza - też są super.

  6. #6
    Lucas
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Używam od 2 sezonów Dunlop Winter Sport 3D i jestem bardzo zadowolony. Skusiły mnie testy kilku redakcji, gdzie te opony zajęły 1 miejsce Jak dobrze pamiętam, to Nokiany zawsze wypadały przeciętnie, miałem kiedyś ich zimówki i były mocno średnie.
    W dwóch samochodach mam te oponki. Są fantastyczne. Następne też będą takie.

  7. #7
    money
    Gość

    Domyślnie

    Ja potwierdzam zdanie Krisa. Różne przerabiałem opony,ale Continental jest dla mnie najlepszy. Lepiej jeździło mi się na zjechanym Continentalu niż na nowym Michelinie. Nawet paski zacząłem już zakładać Contiego

  8. #8
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Z droższych Continental, z budżetowych do mniejszego autka korzystam z Dębicy Frigo 2-jak dla mnie bomba. Mam tez zimówki goodyeara i tez są niczego sobie aczkolwiek mogłyby być cichsze. Letnie Uniroyal póki co najlepsze noty ma u mnie...

  9. #9
    money
    Gość

    Domyślnie

    Carl23 ja też od nie jednej osoby słyszałem,że good yeary są głośne w porównaniu chocby do polskich opon.

  10. #10
    rinho
    Gość

    Domyślnie

    A u mnie Fuldy KM 2, już drugi komplet - i jestem zadowolony. Ot co!

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ja użytkuje GooDYear UG7 i jesli chodzi o jazde w glebokim sniegu wyjazd z zasp to rewelacja.

  12. #12
    ROTO
    Gość

    Domyślnie

    Obecnie mam Kleber Krisalp , na ubitym i wodzie przyzwoicie w kopnym śniegu niestety kicha(bierznik 80%)już Dębica Frigo były lepsze, ojcu zakupiłem Uniroyal i uważam je za bardzo trafiony zakup zarówno na kopnym jak i ubitym i na wodzie, Miałem też Fulda i też uważam że dosyć przyzwoite gumy

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •