Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Nawet 5x droższy serwis klimatyzacji

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie Nawet 5x droższy serwis klimatyzacji

    Coraz ostrzejsze wymogi dotyczące ochrony środowiska mogą wkrótce spowodować, że wydatki na serwis klimatyzacji w samochodach drastycznie wzrosną. Zgodnie z przepisami unijnymi, każdy nowy model homologowany od podstaw na terenie UE od 2012 r. musi mieć układ klimatyzacyjny napełniony nowym czynnikiem chłodzącym R1234yf, który jest znacząco droższy od obecnie stosowanego gazu, oznaczonego jako R134a. Co więcej, ta druga i tańsza substancja ma zostać całkowicie wycofana z rynku od 2017 r. Oznacza to, że chociaż dzisiaj problem dotyczy jedynie nielicznych właścicieli niektórych nowych samochodów, to w perspektywie najbliższych lat będzie odczuwalny przez wszystkich kierowców, którzy mają auto z klimatyzacją.

    W związku z wprowadzeniem nowego czynnika koszt serwisowania klimatyzacji w aucie będzie znacznie wyższy niż przy teraz stosowanym środku. "Szacuję, że przy obecnych cenach obu gazów w hurtowniach za serwis z użyciem R1234yf klient zapłaci pięć razy więcej niż przy użyciu R134a" - mówi "Motorowi" Jarosław Adamiuk z zakładu Autoklimatyzacja "Górczewska". Jeśli przy obecnie stosowanym czynniku kierowca płaci średnio za napełnienie układu klimatyzacji 200 zł, to po zastosowaniu nowego gazu kwota wzrośnie do 1000 zł.

    Powód? W hurcie kilogram R134a kosztuje 60 zł, zaś taka sama ilość R1234yf aż 800 zł. Dlaczego aż tak drogo? Jak tłumaczy koncern Honeywell, jeden z producentów nowego czynnika, jego opracowanie wymagała ogromnych inwestycji idących w dziesiątki milionów dolarów. Zła wiadomość dla kierowców jest taka, że od nowej, drogiej technologii praktycznie nie ma już odwrotu.

    źródło: Interia
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie


  3. #3
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    W auto świecie pisali, że w razie pożaru ten nowy ojkologiczny czynnik wydziela gaz, rozpuszczający tkanki ludzkie :O. Czyli na moje mamy podwójnie przesrane jak się zakleszczymy w rozbitym samochodzie a ten postanowi się zapalić. Pomijając już to, że jak zniesie chmurkę tego świństwa na ludzi postronnych to też ich przemodeluje...

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Wygląda to na niekorzystną zmianę jednakże artykuł jak to zazwyczaj bywa jest zbyt krwisty. Po pierwsze napełnienie od zera układu czynnikiem r134 kosztuje około 120zł (sam tyle płaciłem poza ASO ale w porządnym warsztacie i po sprawdzeniu cen na stronach innych usługodawców, choć zdarzają się i nawet po 80zł) więc jeśli cena x 5 to mamy mniej więcej 400-600zł a nie tysiąc. Po drugie produkt jak przestanie być niszowy to ceny spadną - jak ze wszystkim, zważywszy na konkurencję w zakresie obsługi klimatyzacji stanie się to szybko i finalnie więcej jak 200zł za taką usługę bym się nie spodziewał parę miesięcy po zmianach. Raczej traktowałbym to jako polany krwią przez redaktorów news co ma przyciągać uwagę...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    tom75
    Gość

    Domyślnie

    oby tak bylo jakoob

  6. #6
    Powell
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam srebrne auto i powiem szczerze, że nie brakuje mi klimy. Lubie ciepło i naprawdę tego nie odczuwam. Jedynie mnie paliło jak miałem termostat walnięty i musiałem chłodzić ogrzewaniem silnik (4 bieg nawiewu i max grzanko ; )) Zasrana ekologia - niedługo będzie trzeba żreć gruz bo kupa będzie szkodliwa. Jade chyba wycinać lasy deszczowe.

  7. #7
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    To wróży tylko jedno - więcej ofert typu ,,klima do nabicia'' na oto moto szroto pl ;P

  8. #8
    indyczes
    Gość

    Domyślnie

    Będziemy serwisować klimę na Ukrainie lub na Białoruś, przy okazji zakupimy tanie paliwko.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar machanek
    Zarejestrowany
    sie 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    192
    Podziękowano Thanks Given 
    31
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Nasuwa mi się tylko jedno słowo - ********e !

  10. #10
    Jaszczomp
    Gość

    Domyślnie

    To ja idę z czułością pogłaskać swoje stare pudła...

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Odkopie temat: http://m.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja,x2rs8k wychodzi na to ze jak z DPF wypieprzyc tak z klima przerobic....

  12. #12
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Klimę da się przerobić na stary czynnik R134 bez kłopotu.
    Sprężarki są te same, inne są zawory do napełniania - ale same zawory można wywalić i zmienić do R134.
    Przy pierwszym nabijaniu potrzebne jest płukanie układu i wypłukanie oleju od R1234yf - płukanie może kosztować ok. 1000-1200 zł, ale potem już za 150-200 zł da się nabić klimę bez kłopotu.

    Pożar w razie kolizji to małe niebezpieczeństwo. Co prawda bardzo prawdopodobne, ale mamy szanse ewakuować się i przeżyć.
    Gorszy w skutkach będzie pożar połączony z rozszczelnieniem się zbiornika płynu do spryskiwaczy, czy podczas deszczu lub akcji gasniczej.
    Czynnik hfo1234YF w trakcie pożaru w połączeniu z wodą wydziela gaz - fluorowodór, który rozpuszcza szkło i metale jak aluminium, magnez, cynk, przenika do organizmu gdzie rozpuszcza kości i skutkuje śmiercią po kilku godzinach.
    HFO-1234yf jest wybuchowy już od 6,2% jego stężenia w powietrzu.
    Łatwo wchłania się przez skórę. Po oparzeniu skóry lub oczu najważniejszym objawem jest obniżenie zawartości wapnia w osoczu krwi i wytrącanie nierozpuszczalnego w wodzie fluorku wapnia CaF2, co może skutkować silnym bólem, zmianami metabolizmu i śmiercią.
    Instytut chemii uniwersytetu monachijskiego przeprowadził próbę na fluorowodorze.
    Eksperyment obserwowali dziennikarze niemieckiej redakcji Auto Bild. Profesor Andreas Kornath skonfrontował łeb świni z fluorowodorem trzykrotnie. Co 5 minut przez 10 sekund łeb świni miał kontakt z 10 gramami fluorowodoru. Zaczął się powolny rozkład od środka. Wyglądałoby to znacznie gorzej, gdyby zwierzę żyło. Co ciekawe, świńskie łby nie poszły na śmietnik, ale oddano je do utylizacji jako odpady szczególnie niebezpieczne.
    Ja bym radził szukać samochodów ze starym czynnikiem. Dla swojego dobra.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    1kg R1234yf kosztuje w detalu 790zł, więc salon chciał nieźle przyciąć na nabiciu 600g gdzie powinno wyjść ok. 480zł za czynnik (a nie jak na wycenie 1700zł )
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar Bull_Byk
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Bytom
    Postów
    478
    Podziękowano Thanks Given 
    148
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Co nie zmienia faktu, ze jest to swinstwo i do tego drogie z ktorych korzysci nie pokrywaja w ulamku mozliwych strat....

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    R134 juz od hakiegos czasu spuszczaja z aut jak ida na export w Niemczech. Nie wszyscy, ale takie przypadki juz mialem
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •