Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: SUV C-crosser, Kuga albo sedan rocznik 2005 za 50 zł na ON.

  1. #1
    milkor
    Gość

    Domyślnie SUV C-crosser, Kuga albo sedan rocznik 2005 za 50 zł na ON.

    Jakie auto kupić pow. 30k
    Rodzaj
    SUV
    Preferowana marka
    C-crosser, Kuga albo sedan
    Budżet na zakup auta:
    50
    Preferowany rok produkcji:
    2005
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    35-40
    Segment/typ/wielkość auta:
    SUV albo Sedan
    Charakter użytkowania :
    -
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Witam,
    pora na zmianę auta, ale nie wiem w którym kierunku się udać.

    Rocznie robię około 35-40 t/km, 70/30 % trasa/miasto. Musi to być diesel bo odliczam vat od ON, a do wydania mam około 50 tys zł, nie ma znaczenia czy auto będzie miało rok czy np 6 lat.
    Chciałbym żeby było wygodne w trasie, a jednocześnie żeby nie był to "inwalida" w mieście. Jeździ łbędę głównie sam.

    Do głowy przychodzi mi sedan klasy średniej albo SUV.
    Odpowiada mi nowy Hyundai i40 1,7 high, ale nie mam 100 tys zł.
    Uwagę zwróciłem na Seata Exeo sedan 2.0 TDI, Mazdę 6 Dynamic sedan 2.0, citroen C5 sedan 2.0 HDI, ale także patrze przychylnym okiem na Citroena C-crossera 2.2hdi czy Forda Kugę 2.0 TDCI...
    z aut które wcześniej miałem najlepiej wspominam saaba 9-3 1.9TiD 150KM Vector - idealny na trasy ale gorzej w mieście (parkowanie i krawężniki - był pakiet aero)...

    za suvem przemawia uniwersalność i bezstresowe użytkowanie i w mieście i na dziurawych drogach, minus z kolei to auto jest nieco wolniejsze na trasie, no i większe spalanie.
    Za sedanami przemawia komfort i szybkość pokonywania dłuższych tras, za to zjazd z asfaltu czy sprawne poszukiwania miejsc parkingowych w mieście to już nie jest ich mocna strona. No i relatywnie mniejsze zużycie ON względem cieżkiego Suva..

    gdzieś tam przewijał się również chevrolet cruze sedan 2.0 VCD 163KM... głównie za duży zapas mocy

    Tak więc widzicie, że idę w skrajności i jestem "nieco" zmieszany

    Będę wdzięczny za radę, czym kierować się podczas dokonywania wyboru

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    A Chevroleta Orlando brałeś pod uwagę?
    Nowe auto w zasadzie

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Kris... Orlando w dieslu się nie rozliczy w pięćdziesięciu tysiącach. Kuszą taką ceną ale w bieda-edition benzynowej.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    C5, Exeo, M6 kupisz.
    Kuga, C-Crosser 2.2 raczej nie do dostania w sensownym przebiegu/stanie, bez walku na VAT do 50k brutto
    Z tego co podales C5 najfajniejsza

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A lubisz wynalazki, automaty? Linki podaję tylko na podgląd
    Citroen C6 2.7HDi http://otomoto.pl/citroen-c6-C28702765.html
    Peugeot 607 2.7HDi http://otomoto.pl/peugeot-607-zarejp...C28501020.html
    Chevrolet Captiva http://otomoto.pl/chevrolet-captiva-...C28742055.html

  6. #6
    milkor
    Gość

    Domyślnie

    lubisz wynalazki, automaty?

    zależy co nazywasz wynalazkiem? nie przeszkadza mi że auto jest inne niż passat czy octavia, mógłbym jeździć nawet SsangYong o ile spełniałby moje założenia Nie jestem uprzedzony do aut na "F", może wolałbym uniknąć św.trójcy, tj. Mercedes, Audi i BMW

    Automat - jak najbardziej

    C o do linków:
    C6- no jednak nie mój gust, design jakiś taki... "biskupi"
    607 - to już jest kawał wozu, ale nie powiem że nie interesujący nie brałem pod uwagę, nie jest to już czasem klasa średnia wyższa?
    captivia- kojarzę jedynie tę z nowym dziobem, nie miałem okazji nawet tego dotknąć zwrócę uwagę.

    Chevy Orlando... co to jest?! minivan, kombi, crossover?! wizualnie mógłby być, ale totalnie nie znam auta ale zainteresowało mnie i to bardzo!

    Co do C-crossera, to na otomoto jest sporo ofert w okolicach 50 tys, sugerujesz kolego Lukas.s, że to mogą być Vatowskie wałki?
    przy tym citroenie martwi mnie trochę masa własna, statek waży 1900kg - jechałem tym po równiej i prostej drodze, no to silnik dawał sobie radę, ale co z miastem i codziennym użytkowaniem? miał ktoś z Was do czynienia z tym wozem??


    no dobra, orlando pod lupę, co dalej ?

  7. #7
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Kuga weszła w 2008, za 50 tysięcy myślę że dobry egzemplarz jest kompletnie nierealny. To auto z dieslem 2.0 136KM i napędem 4x4 jest mocno paliwożerne, na trasie 120-7litrów, 130-8, 140-9, itd. rośnie dosłownie o litr przy kolejnych 10km/h. Bardzo mało miejsca z tyłu, mam 180cm i jak mi raz na jakiś czas przyjdzie tam usiąść to się nie bardzo mieszczę, bagażnik też nie powala. Generalnie SUV ma wyglądać i trochę lepiej trawić dziury i poza tym zalety się kończą. Osobiście nie lubię nim jeździć po mieście, bo to straszny muł zwłaszcza na I-szym, II-gim biegu, na III też jakoś nie przyspiesza za bardzo, dopiero od IV ewidentnie dostaje wigoru a same obroty raczej nie mają znaczenia. Prawdę mówiąc u mnie w domu jest Kuga i... odradzam, również nie przepadam za jazdą z wyżej położonym środkiem ciężkości.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #8
    milkor
    Gość

    Domyślnie

    Jakoob, dzięki za praktyczną opinię!
    z tego wynika, że kuga wypada nam ze stawki.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar zubeer
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Zawiercie/Kraków
    Postów
    531
    Podziękowano Thanks Given 
    107
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A Subaru Outback z bokserskim dieslem?
    Pozdrawiam,

    Maciek

    Był Passat, 2010, 2.0D,170KM, DSG - jest Mazda 6, 2,5 AT 2015r i niestety - jest rozczarowanie...

  10. #10
    milkor
    Gość

    Domyślnie

    na outback'a 09' zbyt mała kwota..

    przez ostatnie dni próbowałem wpasować się w którąś z propozycji.
    Stwierdziłem dwie rzeczy:
    1: auto klasy kompaktowej może być wygodne, a SUV wcale taki nie musi być. (do tej pory sądziłem odwrotnie)
    2: automatyczna skrzynia biegów - to jest to co lubię

    konkrety:
    Jeździłem dużymi Suvami: Kia Sorento 170km automat, chevrolet captivia 2.0 150km + automat - wrażenia niezadowalające. Kia zbyt mało poręczna, potężne auto. Zaś chevrolet mile zaskoczył i wykonaniem i zawieszeniem, ale ten silnik z tą skrzynią to duży minus, może manualna skrzynia dodałaby nieco wigoru i obniżyła choć trochę spalanie ON- wózek zdecydowanie na spokojne trasy, do miasta nie dla mnie. Ładniejsza i silniejsza jest wersja 2.2 184KM po lifcie, ale na taką używkę to musiałbym mieć około 80 tys pln.

    Sedany klasy średniej: Seat Exeo 2.0 TDI tiptronic, i Mazda 6 sedan 2.0 140km manual - do gustu bardziej przypadła mazda i to pod względem zawieszenia i silnika, wizualnie zresztą też japończyk jest ładniejszy. Niestety dobrze wyposażona mazda tj wersja np dynamic bądź sport, to raz że trudno dostępna pozycja, a dwa nie wiem czy wyrobiłbym się w budżecie..

    Chevrolet orlando - oglądałem nowego w salonie. To jest minibus! bardziej konstruowany pod pasażerów aniżeli kierowcę - takie odniosłem wrażenie i nie przypadł mi do gustu.
    Peugeot 407 2.0 HDI sedan- wizualnie auto niepodołało, mimo że zawieszenie miękkie i wygodne
    Volvo s60 2,4 D5- świetna fura, ale w porównaniu z konkurencją jakby z poprzedniej epoki, stylistycznie to mam wrażenie że tam późne lata 90te królują

    Całkowitym odkryciem jest włoch: Lancia Delta 1.6 multijet 120km
    Wizualnie auto bardzo inne od całej reszty, można by rzec że wynalazek. Ale i super się to prowadzi, zawieszenie dobrze nierówności zbiera nawet na 17 calowej feldze, fotele wygodne, choć niektórym mogą być nieco zbyt twarde. Jakość wykonania i poziom wyposażenia na bardzo przyzwoitym poziomie, nie dowierzałem komputerowi który twierdził że w mieście spala 7l on.
    Wiem że gusta są różne, ale ta lancia zrobiła na mnie ogromne wrażenie i to za kwotę o 10 tys mniejszą niż pozostali w stawce.
    Prawda że nie znam silnika, mówili mi że można mu śmiało chipa zrobić i mieć te 30KM więcej. Mieliście do czynienia z tym autem? I automatyczna skrzynia Seletronic - cóż to za myśl techniczna?

  11. #11
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Interesowałem się trochę Deltą, ale miałem okazję tylko zrobić jazdę testową nową sztuką. Ogólnie wrażenia bardzo dobre, wydaje się większe niż Alfa 159... trochę mały bagażnik, ale bardzo ciekawy design

    Seata Exeo bym odrzucił, bo to taki odgrzewany kotlet (stare A4) i trochę przyciasnawy, nowa Mazda 6 to już coś sensownego.

    Z klasyków mógłbyś się jeszcze zainteresować Renault Laguna III, np. w wersji GT z tylną osią skrętną... bardzo fajnie się tym jeździ, w dieselu masz 180KM.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 06-05-13 o 17:44
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Laguna III 2.0 150KM (można zrobić chipa) lub 175KM... Automaty mają 5 biegów (jak dobrze kojarzę). W tej kwocie coś świeżego można trafić

    btw. Lalka w V6 dCi 235KM się na szrotomoto pojawiła: http://otomoto.pl/renault-laguna-jed...C28792814.html Taką w liftbacku ma klubowicz i jeździ cały czas a tutaj widać jedyna kombi Taki rarytasik

  13. #13
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Prowadziłem kiedyś Bravo 1.6 multijet i wrażenia bardzo dobre, myślę że w niewiele cięższej Lancii też będzie ok. Co do spalania nie wypowiem się - za krótki dystans, ale zważywszy na przebieg momentu obrotowego oraz 16V powinno być przyzwoite
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  14. #14
    milkor
    Gość

    Domyślnie

    do renaulta mam lekki uraz, posiadam clio III i kupując kolejne auto chciałem pominąć tę markę, mimo że np megane coupe podoba mi się stylistycznie i z motorem 1.6dCi 130km mogłoby to fajnie jeździć, to laguny nigdy przymiarki nie robiłem... hatchback'a tyłek ładny nie jest, kombi zdecydowanie lepiej ale i po co mi kombi skoro praktycznie sam jeżdżę.. jest jeszcze laguna coupe... hmmm, może przyjrzę się temu autu.

    Odwiedziłem salon lancii żeby zobaczyć jak to wygląda opuszczając salon... szokiem były ceny jakie żąda sobie importer za auto nowe, taką deltę można mieć od 70 do 150 ts zł !! - a dobrze wyposażony 3 latek z II ręki to koszt jedynie 45 tys..

    mpDante: Ogólnie wrażenia bardzo dobre, wydaje się większe niż Alfa 159... trochę mały bagażnik
    prawda, szczególnie z tyłu jest bardzo dużo miejsca na nogi, gorzej z miejscem na ramiona z przodu. W ogóle ona jakaś dziwna jest, długa jak klasa średnia (alfa i Lancia maja identyczny rozstaw osi - 270cm!) , ale wąska jak kompakt... 180cm szerokości jak np. astra IV

    Po kolejnej 0,5h jeździe testowej zauważyłem kilka minusów tego auta:
    - jednak zbyt twarde fotele, a szczególnie zagłówki, jakby z kałczuku były zrobione - to tyczy się tylko wersji gdy na fotelach mamy pseudo skórę+ alcantarę, o dziwo w tańszej wersji na siedzeniach jest sam materiał i tam już komfort jest wyraźnie wyższy.
    - praktycznie niesłyszalne kierunkowskazy
    - skrzynia biegów, raz że zbyt długie prowadzenia lewarka, a dwa: jej nie najlepsza precyzyjność ( może rozwiązaniem byłby automatyczny selectronic?)

    za to plusy te same!
    + prowadzenie - precyzyjna kierownica, właściwy opór na trasie
    + zawieszenie - sprężyste, bardzo fajnie pokonujące nierówności, nawet torowiska
    + wygodna pozycja za kółkiem
    + wyciszenie kabiny
    + wygląd plus wyposażenie i jakość jego montażu
    + silnik 1.6 120km, zdecydowanie daje radę i ponoć mało pali
    + cena

    do tego modelu kładą jeszcze silnik 1,9 multijet twin turbo (Moc 190 KM) - to jest ta sama konstrukcja co 1,9 120/150km montowane w oplach, alfach i saabach ??

    wyleczyłem się już z suva- to sukces, ale cały czas po głowie chodzi mi także mazda 6... czuję, że gdybym spotkał w jakimś komisie białą/srebrną madzie w sedanie i fajnym wyposażeniu to bym się połaszczył

  15. #15
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Nie porównywałbym Laguny do Clio. To ja porównanie parówki do kabanosa - kumasz tok myślenia?

    Cytat Napisał milkor Zobacz post
    C6- no jednak nie mój gust, design jakiś taki... "biskupi"
    Uwielbiam ten wóz, ale to co napisałeś jest trafione w sedno

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •