Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Temat: Auto dla kobiety do 20 tysięcy

  1. #1
    yeti601
    Gość

    Domyślnie Auto dla kobiety do 20 tysięcy

    Mam 20 tysiów na samochód.Wiek max. 10 lat. W alemotoszrotku (nominacja do Nobla za to określenie) włączam takie filtry: Cena-18000(+2000 na pakiet startowy). Rok-od 2000. Przebieg i pojemność pomijam(na razie). Moc-od 90. Skrzynia-manual. Paliwo-Pb. Typ-Hb. Drzwi-2/3. Plus bezwypadkowy i serwisowany. Z tego co wyskoczy odrzucam marki ze słabym dostępem do serwisu(części), drogie w eksploatacji-Alfa?(np. ceny części), tzw. rdzewiaki-Opel,Nissan, Ford ?(samochód ma być na 4-5 lat), coupe i mało popularne. Zostaje Audi A3, Honda Ciwic, Mazda 323, Seat Ibiza, Toyota Corolla, VW Golf. Audi, Toyota, VW wbite w cenę, więc do wyboru tylko golasy-ABS+wspomaganie. Parę sztuk z klimą i elektryką, ale nawet dla mnie podejrzane. Golfami chyba jeździły wilkołaki bo tak zniszczone w środku.Zostaje niewielki wybór. Honda nie powala urodą, ale ma rozrząd na łańcuchu. Co do Mazdy nie mam zdania. No i jeszcze Seat ale chyba w starszej wersji jeśli ma coś mieć poza zapasem i lewarkiem. Może Alfa, którą odrzuciłem na starcie? Myślałem jeszcze o Hondzie HR-V(na tą porę roku i wsiowe drogi idealna), ale to chyba mało popularne auto. Niby trochę tego jeździ. Może jakieś sugestie? Pomysły? Będę wdzięczny za wszystkie.

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Myślę, że Golfa IV 1.6i byś spokojnie znalazł. A że różnicy też nie powinno być między 1999 a 2000 to może tak się nie uprzedzaj. W przypadku 10-letnich aut to jednak stan techniczny gra dużo większą rolę.
    Co do A3 - to chyba bezie problem.
    Seat Leon? Wiem, że pięciodrzwiowy, ale chyba do zakceptowania Fiat Stilo?

  3. #3
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Gabarytowo auto powinno być zbliżone do Corolli E11 Hb, 3D. Wymuszają to wymiary garażu bo w zimie ten samochód prawie nie jeździ i gdzieś musi stać. Przewiduję, że przez 5 lat nie zrobi więcej jak 20 tkm.Teraz Corollą przejechała przez 5 lat 14 tkm. Po prostu jest to drugie auto używane sporadycznie.
    Golfy oglądałem( na zdjęciach) i jakieś poniszczone w środku. Stilo jest fajny nawet tylko chyba "ruda" go żarła w tych rocznikach na które mogę sobie pozwolić. Kusi mnie cały czas Alfa 147.
    Ostatnio edytowane przez yeti601 ; 11-12-10 o 23:34

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pod Stilo i ja się dopiszę. Bardzo mocno je pakowali wyposażeniem i to nawet w standardzie, więc teraz można mieć fajnie wypasione autko za śmieszne pieniądze, bardzo niedoceniany samochód. Alfy już wcześniej polecałem ale tu ważne żeby pamiętać - zawieszenie delikatne + brak listw bocznych - utrudnia to walkę w mieście typu Warszawa.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 11-12-10 o 23:47 Powód: te powtórzenia
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #5
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    No to Alfa odpada. Na wsiowych drogach szybko się wytłucze. Poza tym mały prześwit a tu pługów malutko. Podobno Fiat ma już lepsze blachy tylko nie wiem od którego rocznika. Cenowo to już mógłbym się porwać na 2004 rok.
    Ostatnio edytowane przez yeti601 ; 11-12-10 o 23:55

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Co do zawieszenia - Opel Astra II? Zawieszenie niezniszczalne - a w tej cenie można naprawde dobry wybór mieć. I nie musisz się bać korozji - znacznie poprawili zabezpieczenie antykorozyjne rozpoczynając właśnie od Astry II.

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W tym zestawieniu chyba najlepszy będzie Fiat Stilo, albo jak już proponowałem w innym miejscu Megane II - powinno być największe wnętrze z wymienionych, a do tego tanie w serwisowaniu, nawet w ASO.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Megane niestety "jest brzydkie", więc odpada. Odpada A3-z racji wieku i ceny. Jak widzę nie jesteście fanami Civic i 323. Dlaczego? A Golf? Przy dużym farcie trafiłbym 2000 rok w dobrym stanie. To samo Corolla. Ta obecna (98r.) jest w standardzie(wsp., el. szyby, el. lusterka, c. zamek), więc jak zmieniać i dopłacać to żeby była klima i auto młodsze. A w przypadku Corolli dopłata za klimę wyniosłaby 10 tysiów i 1 rok w górę. Natomiast Stilo lub Astra II z dobrym wyposażeniem i w założonej kwocie startuje od 2003 roku. Fiat ma bardzo kiepską opinię jeśli chodzi o korozję i trwałość. Był taki wierszyk " ford gó..o wort, a fiat jego brat". Podobno to poprawili lecz nie wiem od którego roku. Zawężając zakres poszukiwań zostawiłbym 3 marki: Fiat Stilo, Opel Astra II, Seat Ibiza. Astra, tak jak pisał @Kris75, ma już lepszą ochronę antykorozyjną. Ibiza-quasi VW. Jeśli żle wytypowałem to proszę o korektę. BŁAGAM tylko żadnych więcej marek, bo na emeryturze już będziemy, a ja dalej bedę kombinował co kupić.
    Pozdrawiam

  9. #9
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Jak to nie ma fanów marki Hondy?
    W tej cenie proponowałbym coś z:
    Citroen C2
    Ford Focus I (tylko w benz.)
    Honda Civic
    Seat Ibiza
    Saab 9-3 lub 900 (do 2003)

    Toyote i Mazdę bym odpuścił z powodu drogiego serwisu eksploatacyjnego.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  10. #10
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nawet tradelux ma Hondę w ofercie - zerknij na nią.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Focus I też fajne autko. Ale czy Sab 9-3 będzie tańszy w serwisie niż Mazda?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @yeti601: Masz rację, że Megane 3 i 5d nie są ładne, ale jest jeszcze np. całkiem ładny sedan Warto byłoby się zdecydować, czy chcesz auto seg. B czy C, bo mniejsze zawsze trafisz młodsze.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Dla jasności: Klasy samochodów wedłu wielkości EUROPA. Samochody małe (segment B) - małe samochody oferujące więcej aniżeli segment A miejsca dla pasażerów oraz praktyczny bagażnik. Cechy te pozwalają na poruszanie się nimi na trasach poza miastem, jednakże bardziej przeznaczone są do użytkowania w mieście jako "kolejny samochód" w rodzinie. Oprócz wersji hatchback, niektóre modele oferowane również w wersjach nadwoziowych sedan czy kombi. Przykłady:Chevrolet Aveo, Citroen C2/C3, Fiat Punto, Ford Fiesta, Hyundai Getz, Opel Corsa, Peugeot 207, Toyota Yaris, Škoda Fabia, Volkswagen Polo, Seat Ibiza, Dacia Sandero, Dacia Logan
    -Samochody kompaktowe (klasa niższa-średnia, segment C) - samochody średnich wymiarów przeznaczone do jazdy po mieście oraz na trasach. Oferują miejsce dla pięciu dorosłych osób oraz bagażnik, a także w miarę komfortowe warunki podróżowania. Wybierane zarówno jako pierwszy, jak i kolejny pojazd w rodzinie. Szeroka gama wersji nadwoziowych. Przykłady:Citroën C4, Chevrolet Lacetti, Fiat Bravo, Ford Focus, Honda Civic, Mazda 3, Opel Astra, Peugeot 308, Škoda Octavia, Toyota Corolla, Volkswagen Golf
    A w USA jest tak. Samochody prawie luksusowe (ang.: near luxury) - np.: Volvo, Buick, Lancia, Mercury, Saab
    -Samochody luksusowe - np.: Land Rover, Lexus, BMW, Jaguar, Audi, Mercedes-Benz
    Jak widać segment C. Ibiza według mnie bardziej podpada pod "C" mimo, że wymiarami jest nieznacznie mniejsza.dł/szer/wys/rozst.osi- Ibiza III 877/1640/1422/2443
    Ibiza IV 3955/1698/1441/2460.
    Nie może być małe typu Yaris, bo mam klaustrofobię i dostaję na dodatek wysypki. Saab, no cóż, sądzę że z serwisem byłby problem. I koszty.
    Mam taką propozycję. Wymieńcie 5 modeli samochodów które według Was są najlepsze. Od nalepszego do najsłabszego. Oczywiście takie, które mieszczą sie w kryteriach podanych na wstępie. Zrobię zestawienie i zobaczymy co wyjdzie. Myślę, że ta wiedza może być przydatna również innym. Zawęzimy trochę obszar poszukiwań. Idę zobaczyć tę Hondę
    Pozdrawiam

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ten ranking nic Ci niestety nie da. Każdy wymieni to czym jeździ/jeździł i na tym się skończy Zaufaj sobie i gustowi swojej wybranki przede wszystkim.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #15
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę, że będą to bardzo subiektywne opinie. Nie zakładam, że ktoś powie, że dana marka jest najlepsza bo akurat tym autem jeździ. Każdy z tego Szacownego grona, tu się wypowiadających, jeździł/jeździ lub z drugiej ręki ma jakąś wiedzę o awaryjności, jakości blachy, plastików etc. Nie da się przeczytać wszystkich for o markach, a poza tym są nieobiektywne. Albo fani, którzy co by nie było będą zachwyceni(np. Alfa), albo sfrustrowani posiadacze/byli posiadacze kupionych "igiełek", które wypadły z samolotu lub są po crash testach i z cofniętą szafą.
    Zaproponuję, więc ocenę takich aut. Kolejność alfabetyczna. Fiat Stilo, Ford Focus, Honda Civic, Opel Astra, Seat Ibiza. Golfa na razie pozostawiam na boku. Prosiłbym o wypowiedzi o modelach powyżej 2000 roku. Jestem Wam wszystkim bardzo wdzięczny za poświęcany czas i zainteresowanie moim problemem.
    Pozdrawiam

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •