Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Seat Ibiza 1,4 z instalacją GAZOWOM SEKWENCYJNOM

  1. #1
    yeti601
    Gość

    Domyślnie Seat Ibiza 1,4 z instalacją GAZOWOM SEKWENCYJNOM

    Czy Szanowne gremium Ekspertów też popędzi mnie z tym autem? Chyba jakoś tanio, ale mogę się mylić
    http://otomoto.pl/seat-ibiza-gaz-sek...C16542805.html
    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Słabe zdjęcia, cena moim zdaniem bardzo niska, ortografia handlarza też trochę pozostawia...
    Z tym przebiegiem od pierwszego właściciela z Niemiec powinno kosztować chyba więcej, ale niech się bardziej zaawansowani wypowiedzą.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Ortografii nie kupuję, a 3-drzwiówek nie ma do porównania. I ten gaz. Po co? 26 tkm rocznie i gaz? Nie wiem jak teraz, ale kiedyś LPG chyba nie było tak popularne w BRD. Bo, że jest dokładany to widać po zaworze na zderzaku. I jeszcze webasto. Na biegun się wybierał?

  4. #4
    asewqt
    Gość

    Domyślnie

    może nie na temat, ale nurtuje mnie pytanie. Apropos webasto - gdzie jest najczęściej montowane? Kto je montuje? Taksówkarze? Myśliwi?
    Niech się wypowie ktoś rozsądny jakich tutaj wielu jest.

  5. #5
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Co do webasta to wiele osob mieszkajacych w bloku badz garazujacych autka pod chmurka ... czasowe sterowanie i cieplo w kabinie ... cacy a np Mercedes bardzo czesto wyposazal swoje CDI nie w typowe webasto ze sterowaniem czasowym lub pilote a uklad bardzo podobny do webasto, dogrzewajacy silnik

  6. #6
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Webasto jest to nazwa jednej z firm produkujących tzw. ogrzewania postojowe. Rozróznia się dwa rodzaje ogrzewania postojowego: suche i mokre. W obu ciepło jest wynikiem spalania w specjalnej komorze oleju napedowego bądź Pb(są też na LPG). Suche służy tylko do ogrzania kabiny. Ma cyfrowy zegar-programator lub/i telestart-odpalanie z pilota. Daje to komfort po wejściu do samochodu i odmrożone szyby. Jest montowane standardowo w ciężarówkach, które jeżdżą na długich trasach i kierowca np. śpi w kabinie. Popularne jest też, w autach osobowych, w krajach skandynawskich i Kanadzie ( tan gdzie temperatury spadają duużo poniżej zera). Alaska też. Ogrzewanie typu mokrego jest włączone w układ chłodzenia silnika i zintegrowane z nadmuchem auta. Podgrzewa ciecz chłodzącą do temperatury 75 C. Ułatwia rozruch i oszczędza silnik, bo jest ciepły(brak tzw. efekt zimnego startu) i przyjemnie w kabinie. Obydwa rodzaje pobierają prąd z aku, więc przy małej pojemności starsze typy mogą go rozładować. Nowsze np. Thermo Top Evo mają zabezpieczenie i same się wyłączają gdy napięcie aku spada poniżej zadanej wartości. Mokre jest montowane w komorze silnika, a suche może być zainstalowane w kabinie tylko trzeba odprowadzić spaliny na zewnątrz Więcej na .http://www.truckauto.pl/index.php?op...alne&Itemid=65
    Mam nadzieję, że byłem pomocny.
    Pozdrawiam
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez yeti601 ; 19-12-10 o 09:53

  7. #7
    parrot
    Gość

    Domyślnie

    W tej rafce jest zamontowane, ale to pewnie innej firmy :


  8. #8
    Motox
    Gość

    Domyślnie

    Dziwne, w Niemczech jest mniej stacji LPG niz w Polsce czystych kibli na stacjach benzynowych.
    Tam juz popularniejszy jest CNG.

  9. #9
    yeti601
    Gość

    Domyślnie

    Dewasto i debasto jak przypuszczam to coś w rodzaju koksownika. Montowane w samochodach posiadających antrapę. A co do "pieca" na LPG to powiem szczerze, tylko o czymś takim słyszałem. Jakaś szczątkowa produkcja, a napewno nie jest produktem Webasto lub Eberspacher. Jedyne ogrzewanie postojowe o jakim wiem na LPG to Trumatic, które służy do ogrzewania przyczep campingowych. Jest jeszcze czeska produkcja Ateso Breeze(licencja Eberspacher) i firma Truma. Na rynku jednak liczą się tylko dwie pierwsze firmy, które wymieniłem, chociażby ze względu na dostępność serwisu i części. Przoduje Webasto.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •