Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Mercedes 190 '86r.

  1. #1
    johnq
    Gość

    Domyślnie Mercedes 190 '86r.

    Witam!

    Panowie mam luźne pytanie, jaka może być realna wartość Mercedesa 190, 1986r. 2.0 Benzyna w automacie? Przebieg 87 000 km, w aucie czuć nowością, właściwie nie widać oznak zużycia. Sprawdzałem na mobile.de, ale niestety nie ma zbyt wielu takich aut, najbliżej była z '87 roku (73 000 km) za 3450e.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Ciężko wyczuć ale na pewno nie mało, taki samochód to prawdziwy skarb. Ja bym zaczął od 15tyś zł jeżeli jest w naprawdę dobrym stanie i masz jakieś potwierdzenie przebiegu typu książka serwisowa. Handlarze ze Staszowa w okolicach 10-12tyś sprzedają takie w miarę dobre sztuki sprowadzone z Niemiec z przebiegami 200-250tyś km.

    P.S. Pamiętaj że to doskonała lokata kapitału, z roku na rok będzie coraz droższy...

  3. #3
    johnq
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję ZawieR za odpowiedź! Wiem mniej więcej czego można się spodziewać.

    Książka serwisowa jest prowadzona do 2005 roku, oprócz tego jest stos faktur/paragonów zakupów/wymian różnych części. Stan jest świetny - sam jestem w szoku, że tak może wyglądać auto 27-letnie.

  4. #4
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli koniecznie chcesz sprzedać tą perełkę to spróbuj wystawić ją na aukcji na allegro... Tylko ustaw cenę minimalną na ok 15tyś żeby nie sprzedać go za bezcen ;] Jeżeli zrobisz ładną aukcje z dużą ilością zdjęć to zainteresowani szybko się odezwą... Co ciekawe takie samochody są bardzo drogie na zachodzie (merc z małym przebiegiem w dobrym stanie).

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jeżeli koniecznie chcesz sprzedać tą perełkę to spróbuj wystawić ją na aukcji na allegro
    taa, korzystnie sprzedać coś takiego na allegro- zaraz by się pukali w głowy, że za 15 tys to można W203 z 2004 kupić

    Spróbuj na zachodnich portalach aukcyjnych- większa szansa na docenienie idealnego stanu takiego auta

  6. #6
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Ostatnio do Polski przyszla moda na wszelkiego rodzaju Youngtimery, i mozna takze tutaj (tam u was :P ) takie auto sprzedac za dobra kase
    Ebay.de takze nie bylby zlym pomyslem. Vide aukcje tego usera : http://feedback.ebay.pl/ws/eBayISAPI...k&myworld=true

  7. #7
    johnq
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za wskazówki! Najpierw póki co chcę dokładnie prześwietlić auto i przestudiować stos dokumentów, porobić masę zdjęć i jak to się dalej potoczy - czas pokaże :-)

  8. #8
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    wrzuc jakas fotke autka z checia zobacze

  9. #9
    johnq
    Gość

    Domyślnie

    Niestety na razie tylko takie w słabej jakości, dokładne fotki w wysokiej jakośći całego auta, wnętrza i tym podobne będę robił w sobotę.

    Pozdrawiam!
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    bialy kruk ma tu podwojne znaczenie

  11. #11
    johnq
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    ....
    Nie bardzo rozumiem, czy to jakaś wada?
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 24-04-13 o 11:18

  12. #12
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    no ze auto biale

  13. #13
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    A ja bym nie był takim optymistą w kwestii wartości tego pojazdu. Nie jest to ani wizualnie ani "wyposażeniowo" żaden rarytas. To, że przebieg niski i stan super to jedno, za to dałbym cenę ~10tyś zł. Niemniej dla kogoś kupującego do jazdy to tylko stary, mało zardzewiały merc bez klimy i LPG. Niemniej mam nadzieję, że się mylę. Pomijam, że wąska listwa - gorsze blachy etc.

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Jeśli chcesz sprzedać również poszedłbym za radą Lucasa, wystaw najlepiej na mobilach. W Niemczech robi się powoli kult gwiazd z tamtych lat, dobry większy brat 124 bywa nawet po 7 tysięcy euro, sprawdzałem bo niedawno znajomy się zapytał czy może się wybierać po takiego mając koło 5000 tysięcy ale zł Wystawiłbym go na próbę za 5000 euro, jeśli jest nielakierowany. Wiem, że auto ma 27 lat ale to akurat w przypadku miłośnika może grać rolę. Jeśli możesz poczekać 10 lat i trzymać pod kocykiem to weźmiesz 3 razy tyle...
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #15
    johnq
    Gość

    Domyślnie

    Wreszcie prześwietliłem auto i dokumenty dosyć dokładnie i nie jest źle. Nie mam parcia na żadną konkretną cenę przy sprzedaży, ja nie dam rady zapewnić temu samochodowi godnych warunków by trzymać je kilka lat więc idzie na pewno na sprzedaż. Porobiłem masę zdjęć niestety pogoda jest słaba więc niezbyt dobrze to wyszło. Wrzucam kilka przykładowych:
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez johnq ; 03-05-13 o 11:57

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •