Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Prius 2004-2009

  1. #1
    kkriss
    Gość

    Domyślnie Prius 2004-2009

    Witam
    Udało mi się zakupic priusa 2005, sporo o tym czytałem prezd zakupem, bo sporo ludzi którzy go nie znają, nie posiadali - psioczy, że baterie padają, że to i owo i wogle.

    Ogólnie chcesz się dobrze dowiedzieć o Priusie poczytaj fora z USA tam autko jest popularna i chwalone.

    Prius jest jednym z najbezpieczniejszych i bezawaryjnych aut na świecie. Jest robiony w Japoni, a wiadomo, Toyota, Honda i Mitsubishi w starych dziajech robili auta w Japoni i dzięki temu zyskali zaufanie. Teraz się właśnie mówi, że to już nie to co kiedyś bo to japończyki z Europy i się psują. Natomiast Prius to rodowity Japoniec.

    Baterie - mój ma 175 tyś km i pięknie jeździ i bateria bardzo dobrze trzyma, W stanach są ludzie którzy mają 200 i 300 tyś MIL i dalej mają pierwszą baterie.
    Plus taki, że w europie jest 8 lat gwarancji na zespół hybrydowy, łącznie z baterią (w Ameryce w niektórych stanach 10).
    No ale dobra, kiedyś może padnie i co wtedy. Ano...
    ASO 6 tyś PLN, i nówka bateria z gwarancją,
    Ebay - 700$ z rozbitka.
    Ale można też wymieniac pojedyńcze bloki, bo bateria słada się tak naprawdę z 15 czy 20 bloków, które w sumie nawet samemu mozna wymienić, 1 blok to na ebayu koszt chyba ok. 50$.
    Ogólnie cany bateri spadają, więc będą zoraz tańsze.
    Także jakiś koszt jest jakby co, ale nie ma paska rozrządu, więc nie płacimy za to, u mnie w starszym wozie koszt był 1,5 tyś PLN co 90 tyś km.

    Miejsca w wózku jest od cholery, wygodny, szeroki, aż żal wychodzić.

    Mówie, ludzie na forach w stanach, bardzo chwalą autko, więc brać i jeździć.

    Podastawa nie kupywać rozbitka ani popowodziowego, bo elektronikę trudno odbudować, bo jest jej dużo i jest zaawansowana. Więc rozbity Prius = mozliwe niezłe problemy i koszta.

    Nie słuchać się ludzi którym się wydaje...

  2. #2
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem, ja tam Priusa nie mialem, ale wydaje mi sie ze jest wolnym pierdziochem a nie samochodem

    W Top Gear robili test i to cos przy 130(?? nie pamietam dokladnie) palilo wiecej niz BMW M3

    Pytanie czy po miescie faktycznie jest tak tanio? bo chyba taki cel jest tego samochodu, oszczednosci tak?

    Troche wynalazek, odwazny zakup, niech sluzy bezproblemowo jak najdluzej

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Pytanie czy po miescie faktycznie jest tak tanio? bo chyba taki cel jest tego samochodu, oszczednosci tak?
    teoretycznie powinien w mieście palić mniej niż na trasie

  4. #4
    balbulus
    Gość

    Domyślnie

    Ten test w Top Gear był "conieco" tendencyjny - Prius i M3 jechały po torze, Prius przodem, jak najszyciej, za nim M3 w tempie - jak na możliwości M3 - spacerowym. Dziwnym nie jest, że Prius idąc pełnym ogniem zużył więcej paliwa, niż spokojnie jadący mocny pojazd. Zwłaszcza, że w naturalnym środowisku - w mieście - ma możliwość nie korzystać z napędu spalinowego, a na torze nie było to możliwe.
    Tak że do testu należy podchodzić z rezerwą, jak do całego Top Gear.

    Obesrwacje z testu pokrywają się z resztą z doświadczeniem życiowym: na pewno zdarzyło się wam jechać gdzieś w kilka aut, gdzie najwolniejsze prowadzi kolumnę właśnie po to, by nie zostać z tyłu. W takiej sytuacji zwykle "kierownik" wyciska z niego wszyskie soki, by nie spowalniać kawalkady (oczywiście nie chodzi mi o kosmiczne prędkości maksymalne, ale rozpędzanie ze stopu, tempo wyprzedzania wolniejszych pojazdów itp.).

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Na baterie ja trochę "psioczyłem" na forum Po prostu chodziło mi o to, że ten element może wymagać kiedyś wymiany, oczywiście życzę żeby jak najpóźniej. Nie tyle strach co jest to raczej w Polsce nowość dla mechaników i nie każdy elektronik to od razu zrobi Skoro to dla Ciebie nie przeszkoda, cóż mogę powiedzieć... zadowolenia za auta, bo pewnie masz porządny egzemplarz Z ciekawością poczytam dalsze wypowiedzi jak to jeździ, ile realnie będzie palić, ile da się zrobić na samej baterii (chyba można w tej wersji 1,5km?) itd.

    Miłego użytkowania pierwszy forumowy hybrydziarzu
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    kkriss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    hybrydziarzu
    hehe, no nie wiem czy się obrażać czy dziękować :-)

    Bateria strach, ale z drugiej strony podobny dylemat miałem, jak 5 lat temu kupowałem pierwsze auto w automacie, wszyscy gadali, a jak to się zepsuje.... odpukać jeszcze się nie zdarzyło.

    Cytat Napisał dremp Zobacz post
    palilo wiecej niz BMW M3
    jak już balbulis napisał, prius jest do miasta, na trasie prawie każdy diesel pali jak prius lub mniej.
    Natomiast mnie ciekawią krótkie trasy, jak auto się zarejestruje i ubezpieczy zacznie jeździć moja żona, na trasie 1,5 km do przedszkola, przerwa 2,5 km do pracy i po 8 godzinach taki sam powrót.
    Na takich trasach nawet diesel spali 10l/100, a ciekawy jestem ile ten.

  7. #7
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ile czasu to się ładuje w garażu?
    Rozumiem , że 3 fazowe podłączenie jest?

    Ogólnie kozak, w sensie ekologicznym i ekonomicznym :-))))

    Ile na pełnej baterii da się przejechać w mieście (wiadomo plus minus).

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ta wersja chyba nie jeździ na samym "pradzie" i z pewnością sie jej nie ładuje w domu

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Powiem tak pożyjemy zobaczymy, mam nadzieje ze kolega nie jest kilku postowcem i od czasu do czasu wpadnie pogadac o starych karabinach.

  10. #10
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Kkriss

    nie zebym chcial Ci swiat naprawiac czy w kieszen zagladac ale...

    To sa faktycznie bardzo krotkie przebiegi, nie lepiej bylo kupic jakiegos brzdaca typu Yaris z litrowym silnikiem?

    Skad ten wybor?

  11. #11
    kkriss
    Gość

    Domyślnie

    dremp
    to jest auto rodzinne, głównie są małe przebiegi, ale czasami się gdzieś wyskoczy do rodziny na wakacje itp.
    Podstawą była automatyczna skrzynia i w sumie, jak czytałem, na takich krótkich przebiegach nawet smart w automacie spali ok. 10 litrów, więc zobaczymy jak prius. Po drugie jak czytałem coraz więcej o tym aucie to się zakochałem, więc co tu mówić, już inne mi nie podchodzą :-)

    drual
    Prius plug-in wyszedł dopiero pod koniec 2012 roku, mój ładuje się od silnika spalinowego i elektryka tak jakby tylko wspomaga cały zestaw.
    Moim da się podobno przejechać 2 km na samym elektryku, ale jest to nie polecane, bo bardzo rozładowuje baterie.

  12. #12
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Aaa to lipa ;-) myślałem , że to jest EKO na prąd..
    Tak czy siak udanego użytkowania!

  13. #13
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    cze 2013
    Skąd
    OPO
    Postów
    57
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Pytanie do kolegi kriss: Co zadecydowało, że zdecydowałes się akurat na Priusa a nie np. Hondę Insight (mówimy tylko o hybrydach). Czy głównie opinie na forach amerykańskich oraz raporty bezusterkowości? Sam mam zamiar kupić Avensis, jednak zaczynam poważnie zastanawiać się nad Priusem. Moja wiedza na temat hybryd jest znikoma, ale myślę, że minie niewiele czasu i będę pewnie mógł sam odpowiedzieć sobie na pytanie, które zadałem na początku postu. Niemniej byłbym wdzięczny za odpowiedż..nawet lakoniczną

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    ja Ci odpowiem za niego- $.
    Honda byłaby droższa (jeśli mówimy o 2giej generacji, która debiutowała stosunkowo niedawno, pierwsza to unikat i prawie-samochód)

  15. #15
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    cze 2013
    Skąd
    OPO
    Postów
    57
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    No tak...najważniejsze kryterium i argument Przed chwilą porównałem na autoscout24.de ilość dostępnych Toyot Prius i Hond Insight. Założylem przedziały w rocznikach 2004-2007 oraz cenowy 5.000 - 7.000 Euro (dość wysokie minimum, aby wyeliminować "perełki" ). Wynik: Priusów 23 auta....Hondy ani jednej!!! Rozumiem, że Prius jest bardziej popularny, ale żeby nie trafiła się choć jedna H. Insight?? Sytuacja zmienia się nieco przy rocznikach 2009-2010 i cenach 9.000 - 12.000 Euro ( i tak za drogo dla mnie Tutaj mamy już 19 Toyot i "aż" 8 Hond. Z tym że w drugim przypadku wnioski mogą byc mylące, bo wsród Hond jest to wyłącznie druga generacja, zaś Toyota w 2009 roku produkowała zarówno pierwszą jak i drugą. I tu jest chyba pies pogrzebany

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •