Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Nawet 20zł za przejazd 61 km (A4)

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Exclamation Nawet 20zł za przejazd 61 km (A4)

    Nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji infrastruktury - to jeden z efektów wczorajszej informacji o planowaniu podwyżki na autostradzie A4.

    Posłowie zapytają ministra infrastruktury, w jaki sposób chce zablokować ewentualną podwyżkę i czy zdaje sobie sprawę ze skutków ewentualnego zerwania umowy koncesyjnej.

    Nadzwyczajne posiedzenie komisji zwołano na 21 grudnia. Posłów zaniepokoiły informacje o przymiarkach Stalexportu do podwyżki. W tym tygodniu ujawniliśmy, że resort sprawdza, ile w efekcie takiej decyzji mogłoby wynieść odszkodowanie dla Stalexportu - zarządcy autostrady.

    Dlatego posłowie chcą zapytać ministra, co zamierza z tym zrobić. Posłowie pamiętają, że ostatnie "nie" dla podwyżki i tak skończyło się jej wprowadzeniem.

    Poseł PiS Andrzej Adamczyk chciałby wiedzieć, na ile realne są zapowiedzi ewentualnego zerwania umowy koncesyjnej. Czy budżetowi państwa się to opłaca, żeby to tak przypadkiem nie okazało się, że koncesjonariusz będzie beneficjentem kroci z budżetu państwa, przypomnę chociażby sytuację Eureko - mówi Adamczyk.

    Jedyną pewną informacją jest to, że podwyżka na A4 i tak stanie się faktem. Jak będzie duża? Stalexport rozważa nawet stawkę 10 zł za przejazd jednej bramki!

    źródło: Interia
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Chyba ich pogięło

  3. #3
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Kpina z nas wszystkich. W takiej Szwajcarii, cena rocznej winiety na wszystkie autostrady wynosi 40 CHF, czyli ok. 120 zł. W "bogatej" Polsce, za tyle przejedziemy się 3 razy z Krakowa do Katowic i z powrotem .

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Pamiętaj, jaki był lament, jak chcieli wprowadzić winiety... teraz śmieją się z nas, bo trzeba płacić kilka razy więcej, zwłaszcza, jak ktoś jeździ A4 często... Normalnie kraj milionerów, wszystko mamy najdroższe
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Tak, zdaje się winiety chciał wprowadzić Pol w rządzie Millera. Dostał przezwisko Winietu .

    Inna sprawa, to co się dzieje z ciężkimi pieniędzmi z akcyzy na paliwa? O ile pamiętam, (a byłem wtedy w podstawówce, więc mogę źle pamiętać ) to jak ją wprowadzali, to całość kasy miała iść na drogi.

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Połowa opłat w paliwie miała iść na drogi, kasa z opłaty ekologicznej miała iść na złomowanie aut... i tak to już w PL jest - "obiecanki macanki", a polak jak zwykle wydymany
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ja za winietami byłem rękami i nogami, niestety - jako zdecydowana mniejszość. Oczywiście wybierałem z mniejszego zła, bo najlepiej by było, żeby opłat w ogóle nie było...
    I chyba wolałbym rocznie zapłacić np. 150 zł mimo, że wiem, że mogę tego nie wykorzystać niż płacić po 20 zł za przejazd A4...

  8. #8
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    No tak, argumenty "przeciw" winietom były takie, że skoro płacimy za akcyzę, to płacilibyśmy dwa razy. Teraz i tak płacimy dwa razy, tylko dużo więcej. I jak tu żyć w tym nieszczęsnym kraju ...

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Pan płaci, Pani płaci, a kasy na drogi jak nie było, tak nie ma
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    A jak się już kasa na drogi pojawi, to się ją odpowiednio buduje, jak na przykład A1. I w ten sposób mamy wyroby autostradopodobne, za które płacimy x razy więcej niż za autostrady na Zachodzie.

    http://www.tvp.info/informacje/polsk...wierty/2524944

    Podejrzewam, że podobną "innowacyjną" technologią budowano A4 Kraków-Katowice, tylko nikt wtedy nikogo za rękę nie złapał ...

    Ech, Polska.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Ostatnio przy okazji A4 głośno było z tego powodu:

    "Prezydent Jaworzna 11 grudnia przetnie wstęgę na nowej dwupasmowej drodze. Trasa o długości 3 km zaczyna się zaraz przy wjeździe do Jaworzna od strony Sosnowca. Omija centrum miasta i da się nią dość szybko dojechać do węzła w Byczynie i dalej autostradą do Krakowa. Kierowcy ominą także bramki poboru opłat w Brzęczkowicach.

    Inwestycja od początku budziła emocje, bo budowa tej trasy to złamanie tajnego aneksu, który polski rząd zawarł ze Stalexportem Autostradą Małopolską (SAM). Umowa zakłada, że wszelkie drogi w odległości 30 km od autostrady są uznawane za konkurencyjne, a jeśli w wyniku prowadzonych na nich remontów kierowcy zrezygnują z podróżowania autostradą, SAM może wystąpić do rządu o odszkodowanie.



    Więcej... http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...#ixzz17j1eZkfb "

    Czyli genialny polski kraj - z naszej kieszeni pójdzie raz na remont drogi, dwa na odszkodowanie dla właściciela A4. Żyć nie umierać. A cena Pb95 w Olsztynie właśnie złamała 5 zł. Druga Norwegia qrwa mać.


    Hehe spoko Jasiek, nie bój nic jak prokuratura te odwierty pod A1 zrobi to może w końcu ten osławiony gaz (g)łupkowy znajdzie
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 10-12-10 o 16:08 Powód: alienacja topiku
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Co tam cena Pb w Olsztynie... w jakim byłem szoku, jak zobaczyłem cenę ON w Głogowie (BP) - 4,79!
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    jasieek
    Gość

    Domyślnie

    Głupkowego gazu u nas dostatek, nie trzeba go nigdzie szukać

    Ten tajny aneks - ciekawa sprawa, słychać o nim już od dawna. Ja to bym nawet chciał, żeby wnieśli pozew, może się w końcu oficjalnie wyjaśni, dlaczego mamy takie ch**we drogi.

    Wychodzi na to, że polskie władze nie są dla nas, tylko dla różnych przedsiębiorstw typu SAM. My jesteśmy potrzebni tylko w roli baranów do strzyżenia.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Co tam cena Pb w Olsztynie... w jakim byłem szoku, jak zobaczyłem cenę ON w Głogowie (BP) - 4,79!
    fakt jak na gnojóweczkę trochę drogo ale i u nas dobija do 4,80
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasieek Zobacz post
    Głupkowego gazu u nas dostatek,,,,,,,,,,,,,,

    Wychodzi na to, że polskie władze nie są dla nas, tylko dla różnych przedsiębiorstw typu SAM. My jesteśmy potrzebni tylko w roli baranów do strzyżenia.


    -jasieek- nic ująć z Twojego posta .....sam bym podobnie pisnął - ino nie zdążyłem
    a już te "barany do strzyżenia" wyjąłeś mi spod pióra .........ale wraz z celną uwagą kolegi -takietam- dodam , że .......w POmrocznej robi się w większości interesy dające zysk małym ściśle powiązanym ze sobą i danym interesem grupom .... to tak po krótce ....reszta to właśnie owe barany !!
    I jak ten w/w wzór nie przyłożysz - tak do wszystkiego będzie pasował ....a wiesz dlaczego ? ........
    .odp; ...... bo barany są po to aby je strzyc.

    PS;
    pisałem co młodszym o podatku drogowym wliczonym dawno temu w cenę paliwa ....ale kto to pamięta ....nie mylić ow\ego podatku z utrzymaniem i budowy dróg !! - bo nigdy nie szedł na ten cel !!
    .....a teraz inwestując wystrzyżoną baranom wełenkę każe im się płacić za pastwiska.....( przenośnia )
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •