Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 35

Temat: Ford Mondeo mk4 , Żory - Korespondencja

  1. #1
    Tomazi_74
    Gość

    :) Ford Mondeo mk4 , Żory - Korespondencja

    http://otomoto.pl/ford-mondeo-titani...C28425571.html

    Tak sobie nadal szukam, patrzę i trafiam na w/w
    Zapytałem człowieka w mailu o kilka szczegółowych spraw:
    m.in. od kiedy auto zarejestrowane w PL, czy może mi wysłać skany książki, czy miał jakieś prace lakiernicze, jaki jest prawdziwy przebieg i coś tam jeszcze,

    oto jaką fajną mi odpowiedź napisał:

    "ad1 auto zarejestrowane od wczoraj
    ad2 autentyczny przebieg to 445 000 km lub wiekszy
    ad3 auto złożone z czterech różnych i wyszło MONDEO
    ad4 nie wiem z którego bo było ich cztery
    ad5 VIN 1234567890987654321
    ad6 też prosze sie określić bo nie wiem z którego

    pozdrawiam i zapraszam do kupna"


    I czy ja nie pisałem że czasem wystarczy zadać kilka bardzo konkretnych pytań żeby wszystko stało się jasne?

    W sumie człowiek w porządku bo przynajmniej nie chciał kłamać

  2. #2
    fireman
    Gość

    Domyślnie

    Może człek ma już dość tego typu pytań. Większość informacji masz w ogłoszeniu no może poza nr VIN i skanem książki serwisowej.

  3. #3
    krzychoo
    Gość

    Domyślnie

    No bo tak szczerze mówiąc, jak się patrzy na przebieg, to akurat wygląda na wyjątkowo prawdziwy. Rocznie wychodzi ponad 37.000 km, a od lipca jeździ w Polsce, więc roczny przebieg (zapewne) spadł. Przypuszczalnie w Niemczech kręcił średnio 40 kkm rocznie.

  4. #4
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Tomazi, a ja sądzę że sprzedający zrobił z Ciebie bekę, nikt o zdrowych zmysłach nie pisałby na mailu takich rzeczy jeśli były by prawdą...

  5. #5
    Dejzi80
    Gość

    Domyślnie

    Nie mogę z ad2/3 haha . .

    W sumie pewnie był wkurzony bo pytasz czy to prawdziwy przebieg . (Przeciez nie powie ze skrecil)

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Odpowiedź sprzedawcy faktycznie ciekawa. Ale zakładam, że gość ma już dość tego, że dostaje durne pytania.
    A cena wg mnie jest realna.
    Mondeo, diesel, 2008 rok, przebieg 150-175 tys. km
    Póki co nie wstawiałbym tego auta w tym dziale.
    Ostatnio edytowane przez Remek ; 31-03-13 o 18:04 Powód: literówki

  7. #7
    Tomazi_74
    Gość

    Domyślnie

    OK, przenieście.

    Skan książki to dziwne pytanie?
    do tej pory raczej ludzi jak mieli to wysyłali mi bez problemu.
    Tak samo pytanie o przebieg - do tej pory po takim pytaniu 2 sprzedawców bez dalszej ściemy przyznawało że przebieg jest "nieco" większy.

    Na tym forum znalazłem kilka wypowiedzi które sugerują że roczny przebieg takiego auta w Niemczech to 60-70 tys rocznie więc to raczej mało realny przebieg.
    Poza tym nie wiadomo właśnie od kiedy auto jest w PL, może być rok, ale może być równie dobrze 2-3 lata.
    Ja nadal uważam że gość zorientował się że ktoś kto zadaje takie pytania raczej ściemy nie kupi, więc nie ma co się nawet starać dalej oszukiwać i lepiej sobie porobić jaja.

    Odpisałem mu "powodzenia w sprzedaży"
    natomiast on odpisał już nieco ostrzejszego maila, kit z nim..

    Jak uważacie że to się mieści w normach komunikacji między sprzedającym a kupującym to proszę moda o przeniesienie tego gdzieś indziej

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar noto
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    833
    Podziękowano Thanks Given 
    158
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    W normach komunikacji społęcznej nie zawraca się d**y ludziom w święta...,

  9. #9
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    A co Ci odpisał Tomazi
    Noto trochę ironizuje, spokojne

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Pytań meilowych otrzymuje się kilkadziesiąt dziennie. Żaden sprzedawca nie traktuje ich poważnie. Wysłał byś komuś skan dowodu osobistego?? Wiem,że to porównanie żadne ale jak chcesz kupić to poświęć te 40 gr. i zadzwoń. Odpowiedzi na nurtujące Cię pytania otrzymasz z pewnością szybciej niż przez e-mail.

    Dla mnie skreślanie sprzedającego jest bez zasadne. Wiesz jakie głupie pytania otrzymuje się na meila??? można by z tego zrobić dobry kabaret.

  11. #11
    Tomazi_74
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał noto Zobacz post
    W normach komunikacji społęcznej nie zawraca się d**y ludziom w święta...,
    do niego nikt w święta nie pisał, a i Tobie też nikt nie każe tu zaglądać ...

    Kris75, pewnie że spokojnie, ja też ironizuję.

    Kris,
    uwierz mi że poświęciłem "trochę" więcej niż te 40 gr na telefon i nie bawi mnie już słuchanie tego samego co jest napisane w ogłoszeniach tyko przez słuchawkę.
    Jak mi ktoś nie chce mailem wysłać skanów książki serwisowej to dla mnie sprawa jest jasna. Po co mam dzwonić? Żeby słuchać historii szpiegowskich jak to ta książka zaginęła?
    Odpowiedzi przez telefon są gówno warte. Nasłuchałem się tego a później na żywo "ja mówiłem co innego".. nie róbcie jaj

    Poza tym Kris, nie odnoś się do "różnych głupich pytań jakie dostaje się w mailach', na pewno to prawda.
    Ale odpowiedz które z pytań jakie ja zadałem było głupie?
    1. Od kiedy auto jest zarejestrowane w PL
    2. Jakie jest prawdziwy przebieg auta
    3. Czy może mi wysłać skan książki serwisowej z wpisami,
    4. Czy może mi wysłać skan dowodu rejestracyjnego tej części gdzie jest podana moc silnika
    5. Czy może mi wysłać VIN
    6. Czy auto miało jakieś prace lakiernicze

    Ale Panowie bez spinki, napisałem już wyżej jak uważacie że to jest norma to nie ma tematu
    Tylko po co w tematach doradzacie ludziom żeby prosili o skany dokumentów samochodu do weryfikacji przebiegu, historii itp.?
    Ostatnio edytowane przez Tomazi_74 ; 31-03-13 o 23:15

  12. #12
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wystarczy, żeby sprzedawca napisał w ogłoszeniu "nie odpowiadam na maile" i nikt mu gitary nie będzie zawracał. Sam się zgodził na taką formę kontaktu. Temat przenoszę, bo o samochodzie nie wiemy tak naprawdę nic.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jesli chodzi o rozmowy telefoniczne zaden problem nagrac rozmowe ja mam taka funkcje uruchomiona na stale...

  14. #14
    fireman
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomazi_74 Zobacz post
    Tylko po co w tematach doradzacie ludziom żeby prosili o skany dokumentów samochodu do weryfikacji przebiegu, historii itp.?
    No i od tego trzeba było zacząć rozmowę przez telefon a nie dopytywać się o prawdziwość przebiegu auta.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Co do rejestracji to jeżeli on jeździ na tych co widać to zarejestrowany jest na tych blachach od okresu wakacyjnego 2012 - trudno określić dokładnie ale między czerwcem a sierpniem.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •