Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Van Ford S-Max rocznik 2007 za 38000 zł na ON. trasa < 50%

  1. #1
    kaczmimo
    Gość

    Domyślnie Van Ford S-Max rocznik 2007 za 38000 zł na ON. trasa < 50%

    Jakie auto kupić pow. 30k
    Rodzaj
    Van
    Preferowana marka
    Ford S-Max
    Budżet na zakup auta:
    38000
    Preferowany rok produkcji:
    2007
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    2.0 TDCi 140
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    ?
    Segment/typ/wielkość auta:
    rodzinny
    Charakter użytkowania :
    trasa < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    6 na razie
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Powiększyła się rodzinka 2+4 więc trzeba zmienić auto. Ma to być samochód na wypady rodzinne (wakacje, zakupy, kościół, wycieczki) oraz do podwożenia dzieci do przedszkoli, ewentualnie fryzjer itp. Zastanawiałem się nad Zafirą, Touranem, C4 Picasso Grand oraz ostatnio S-Max. VW odpadł bo jest drogi. I tak wskoczył do rankingu S-Max. C4 i Zafira trochę się boję trwałości. Kiedyś myślałem też o starszym Galaxy z silnikiem 1.9 TDI. Macie jakieś zdecydowane NIE przeciwko S-max lub TAK dla C4?

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    2.0 tdci w Smax = 2.0 hdi w C4 Picasso z tą różnicą, że Ford ma suchy filtr cząstek stałych DPF, a Cytryna mokry Fap. Kierowałbym się historią i stanem auta a nie marką w tym przypadku, choć Ford wydaje mi się największy z wymienionych.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Przy tym roczniku DPF w Fordzie nie koniecznie występuje.

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    To prawda, w przypadku krajówki może go jeszcze nie być, natomiast w sprowadzonym na 99,99% będzie ale ogólnie to urządzenie nie jest tak problematyczne jak głosi powszechna opinia.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    A zastanawiałeś się nad Grand Sceniciem lub Grand Espace? To drugie to prawie jak autobus.
    Za 38 tys. jest szansa, że wyrwiesz coś na pograniczu 2008-2009 roku jeśli chodzi o Scenica.

    Dziś akurat miałem okazję obejrzeć Scenica III u kolegi. 3 niezależne fotele w drugim rzędzie regulowane(dużo miejsca z tyłu), pasażerowie w 3. rzędzie raczej na dużo miejsca nie mają co liczyć. Poza tym silnik 1,9 dCI 130KM powinien być wystarczający na tę masę. Miejsca w 3. rzędzie należy traktować awaryjnie i do tras lokalnych (chyba, że dziecko w foteliku).

    Sam troszkę zwiększyłem budżet na auto i kieruję się właśnie na Scenica II/Scenica III, C4 Picasso lub S-Maxa. Zafirę odpuściłem ze względu na ilość miejsca z tyłu, a Tourana(tak jak Ty) ze względu na cenę.

  6. #6
    kaczmimo
    Gość

    Domyślnie

    Remek obserwuję twoje zmagania
    Grand Espace u mnie odpadł, jakoś stylistyka kompletnie mi nie pasuje i jest jeszcze większy niż S-max, to wolałbym już Galaxy. Z kolei Grand Scenic jest mniejszy od C4 Picasso, a dzieciaki rosną i też dizajn nie taki. Musze podjechać do jakiegoś citroena i zobaczyć to C4. Ale bardziej interesuje mnie mechanika. Slnik ten sam w S-max i C4 ale co z resztą? Skrzynia, elektryka, gdzie powinno być lepiej? Czyatłem już że DPF się wycina a EGR zaślepia

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Przewaliłem temat. Dobre 6 miesięcy żyłem z Twoimi rozterkami C4 czy S-Max.
    Jeśli szukasz porady - to ja Ci mówię, żebyś kupił S-Maxa.
    U mnie przeważyły względy jedynie stylistyczne i nie chciałem robić damskiej części rodziny "po złości" - dlatego odpuściłem te auto.
    Większość walorów przemawia za Fordem. Nawet Ci więcej wpadnie monety z powrotem, jak już będziesz chciał zamieniać samochód.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  8. #8
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Skoro zeszliśmy w kierunku opcji zwiększania budżetu , optowałbym za Galaxy (chociaż szczerze mówiąć s-max przy tym silniczku też miodzio). Może jeszcze się wstrzymać, może zwiększyć budżet?. Użytkuję taką strzałę od ponad roku i rogal z gęby nie schodzi. Przy 6 osobach samochód zapewni niespotykany komfort, nawet przy opcji foteli odsuniętych na max. do tyłu. Od S-max różni go wysokość, inaczej poprowadzona linia dachu, jest trochę dluższy (5cm), a przy tym przy jego wymiarach jeździ się jak osobówką. 2.0 140km daje radę, chociaż gdybym miał kupić ponownie, szukałbym chyba mocniejszego silnika 2.2 / 175km (subiektywne odczucie). O dziwo, nawet w podstawowej wersji nie jest biednie (skórzana kiera, poduchy, w tym kolanowa dla kierowcy), a jest szansa, że trafisz jak u mnie podstawa + pakiet zimowy (grzanie przedniej szyby, grzanie siedzeń). Z doświadczeń znajomych użytkujących fordy z elektronicznie regulowanym zawieszeniem (adaptacyjne?) -unikać. Jak wyleją amory, koszt jednego to ok. 2.500,- zł. Ale ten news do zweryfikowania (zasłyszany przy wódeczce .

  9. #9
    kaczmimo
    Gość

    Domyślnie

    Wiadomo, że Galaxy odjechał konkurencji w tamtym czasie. Zwiększenie budżetu już raczej nie wchodzi w grę ponieważ za obecne kombi też nie chcą dać więcej niż cena rynkowa.
    Dzieciaki na razie są małe więc chyba w S-max się zmieszczą w najbliższych 5 latach. Byłem w Fordzie i pan mi nawijał makaron że Galaxy ma przy 3 rzędzie siedzeń nawiewy (zimą ważne), oświetlenie i inne bajery a S-max tego nie ma bo 3 rząd to dodatek. Czy to prawda?
    PathLiner czyli wybrałeć C4?
    Macie kontakty do zaufanych importerów co sprowadzają vany?

  10. #10
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    Co do nawiewów sprawdzę, być może wersja z trójstrefową klimą (ja mam dwustrefową), ale generalnie silnik diesla jeżeli nie ma wspomagania dogrzewania (webasto, itp), strasznie długo zimą się nagrzewa. Ze względu na wielkość budy im dalej od kierownika tym dłużej się nagrzewa.

  11. #11
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Cezary: Trójstrefową klimę masz wtedy, jak są 3 oddzielne regulacje... np. Skoda Superb I ma nawiewy z tyłu, a nie ma nawet klimy 2-strefowej.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cezary Zobacz post
    Co do nawiewów sprawdzę, być może wersja z trójstrefową klimą (ja mam dwustrefową), ale generalnie silnik diesla jeżeli nie ma wspomagania dogrzewania (webasto, itp), strasznie długo zimą się nagrzewa. Ze względu na wielkość budy im dalej od kierownika tym dłużej się nagrzewa.
    Jeżdżę czasem 2.0 tdci i powiem Ci, że jak na diesla wcale długo nie trzeba czekać żeby do kabiny leciało ciepło, choć fakt że sam motor dość długo ale bez przesady z "strasznie"
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    S-Max vs C4P:
    S-Max: lepsze zawieszenie, szersze wnętrze
    C4P: tańsze, łatwiej kupić coś zadbanego (na S-Maxa jest boom, zadbane egzemplarze w sensownej wersji i realnym przebiegiem do 150 tys km kosztują zwyczajnie dużo, no chyba że ktoś zrobi wałek na VAT )
    Koszty utrzymania na podobnym poziomie 2,0 TDCi/HDi to optymalna jednostka do w.w. samochodów.

  14. #14
    Cezary
    Gość

    Domyślnie

    @mpDante - Galaxy MK II wersja trend - klima dwustrefowa / wersje wyższe (Ghia, Titanium) raczej już trzystrefy (stąd moje przypuszczenia o specjalnych nawiewach w trzecim rzędzie).
    @Jakoob - czym jeździsz? Mondeo? S-MAX? Nie zapominaj, że Galaxy ma największą objętość powietrza do ogrzania/ do tego największe szyby spośród modeli Forda z tym silnikiem (utrata ciepła), stąd też ciężko jest ogrzać wnętrze. Ja jeżdżę codziennie po 20km, start mam z zimnego podwórka (nie z garażu). Komfortowo przy mrozach robi się dopiero po jakiś 14-16 km.
    sorry za off.
    pozdrawiam
    ps. i tak nie zmienię zdania, że zacne autko

  15. #15
    kaczmimo
    Gość

    Domyślnie

    lukas.s zapodaj jakąś mini ofertę bez wałka na VAT na priv albo opisz jakieś widełki, C4 widziałem u tradeluxa w necie, chyba był sensowny co?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •